TBL, elődöntők: Ezúttal mindkét sztárcsapat nyert

A Fener behúzta a kötelező győzelmet és kiegyenlítette a párharcát, az Efes pedig már a döntőbe jutás küszöbén áll.

Elődöntő, 2. mérkőzések

Fenerbahce Ülker (1.) – Pinar Karsiyaka (4.) 84-70

A Karsiyaka az első meccsen bravúros győzelmet aratott a Fenerbahce otthonában, így a második hazai meccsen már nem hibázhatott a címvédő. Nem is tették meg ezt a szívességet az isztambuliak, akik a meccset végig kontrollálva kiegyenlítették ezt az igencsak érdekesnek ígérkező párharcot. Az elmúlt meccsen parádézó Karsiyakából ezúttal csak D.J. Strawberry (23/12 pont) tudott extrát hozni, ez pedig kevés volt a nagyon koncentrált, győzelmi kényszerben lévő Fenerrel szemben. A hazaiak már az első negyedben nyomatékosították akaratukat, mikor egy 19-2-es rohammal elhúztak. Innentől kezdve már csak futott az eredmény után a Pinar, a második félidőben pedig már állandósult a 15-20 pont körüli különbség. Nemanja Bjelica (16/3 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz) volt a Fener vezére, de Oguz Savas (15 pont, 5 lepattanó), Nikosz Ziszisz (12 pont, 5 gólpassz) és Jan Vesely (12 pont, 5 lepattanó) is nagyon jól játszott.

A három győzelemig tartó párharc állása: 1-1.

Anadolu Efes (2.) – Trabzonspor Medical Park (6.) 77-59

A második meccset is biztosan húzta be az Efes a Trabzonspor ellen, így már fél lábbal a döntőben érezheti magát az Ivkovics-legénység. Ezúttal az első félidőben azért még okozott fejtörést a vendégcsapat, akik ekkor még többször is vezettek, illetve a nagyszünetben is még csak egypontos hátrányban voltak (37-36). Fordulás után azonban begyújtotta a rakétákat és átrobogott ellenfelén az Efes, szempillantás alatt elhúztak 16 ponttal a vendéglátók (59-43). Ez a harmadik negyedbeli roham el is döntötte a meccset, hiszen a Trabzonsporban ezúttal sem voltak olyan játékosok, akik át tudták volna lendíteni a csapatot a holtpontokon. Igazán extra teljesítmény az Efesnél sem akadt ugyan, de mindenki hozzátette közülük a magáét a sikerhez, ahogy ez általában lenni szokott náluk. Nenad Krsztics (14 pont, 10 lepattanó) és Matt Janning (15/6 pont) voltak azok, akik egy kicsit felfelé lógtak ki a hazaiak közül.

A három győzelemig tartó párharc állása: 2-0 az Efes javára.