Török bajnokság - A második forduló

A hétvégén folytatódott a török bajnokság. Deron Williams végre hozta a tőle elvárhatót. Nézzük a legfrissebb eredményeket…

Anadolu Efes (2-0) – Aliaga (1-1) 80 – 65

A feldobás pillanatától fogva a jóval esélyesebb Efes uralta a játékot. Bár sokáig tapadtak a vendégek, de a vezetést nem sikerült egy pillanatra sem magukhoz ragadniuk. Az házigazdánál a center Stanko Barac (16 pont 8 lepattanó) és az amerikai Tarence Kinsey (14 pont 6 lepattanó) kettőse tarthatatlannak bizonyult. Négy isztambuli is kétszámjegyű mutatót ért el, ami a pontszámot illeti. A tíz fős rotáció fizikailag fárasztotta el a vendégeket. Az Aliaganál ugyanúgy mintahogy a múlt héten most is Umit Sonkol (17 pont 4 lepattanó) volt a húzóember. Papírforma eredmény.

Stanko Barac

Bandirma Kirimzi (0-2) – Turk Telekom (2-0) 67 – 95

Mit lehetne elmondani egy olyan mérkőzésről, ahol az esélyesebb vendégcsapat úgy ért el mezőnyből 61%-os mutatót, hogy a harmadik negyedben az öltözőben maradt és szinte a gyűrűbe sem talált. Emellett 21 gólpassz és 34-19-es lepattanó arány magyarázza a 28 pontos differenciát. Darius Washington (21 pont 10 gólpassz) megint nagyot játszott, ha így folytatja, akkor máris bejelentkezett az év játékosa trófeáért. Mellette meglepetésre a padról érkező Ali Karadeniz (16 pont 8 lepattanó) villogott. A házigazda újonc csapatból az irányító Ibrahim Yildrim (22 pont 4 gólpassz) neve említhető. Jövő héten Besiktas – Turk Telekom, ami forduló rangadója lesz.

Trabzonspor (0-2) – Mersin (1-1) 66 – 78

Két az első fordulóban vesztes gárda találkozóján a nagyszünetig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Aztán a fordulást követően az amerikai James Mays (21 pont 9 lepattanó) beindult, a házigazdák pedig egyszerűen nem találtak rá ellenszert. Mellette a másik húzó név Anthony Grundy (15 pont 5 lepattanó) is - múlt heti gyengébb teljesítményét követően - kezd magára találni. A Trabzonspor mestere minden nevezett játékosát pályára küldte, de Jonathan Gibsont (17 pont) leszámítva nem volt olyan, aki érdemben hozzá tudott volna tenni a mérkőzéshez. Nyertek a vendégek.

Hacettepe Universetesi (1-1) – Olin Edirne (1-1) 74 – 80

A szezon feketelója a Hacettepe első fordulóbeli meglepetésgyőzelmét követően otthon próbálta meg folytatni menetelését. A végig kiélezett mérkőzésen a vendégek szerb centere Vladimir Stimac (23 pont 14 lepattanó) jelentette a különbséget. A tábla alatt egyszerűen nem tudtak vele mit kezdeni, így az Olin Edirne javította bizonyítványát. Pedig a házigazda két új igazolása odatette magát. A Kansas egyetem egykori hátvédje Sharron Collins (19 pont) és hét közben megszerzett Ricardo Marsh (17 pont) játékára sem lehet panasz. Veszélyes kis csapat lesz az újonc.

Tofas (2-0) – Erdemir (0-2) 74 – 70

A lepattanózás döntött. Remek mérkőzésen a házigazda 42-24 arányban nyerte a pattanózást, így hiába vette át több ízben is a vezetést a vendég Erdemir, végül papírforma eredmény született. A Tofas légiós triója most is megmutatta erősségét, Austin Nichols (24 pont 8 lepattanó), Tomislav Ruzic (19 pont 8 lepattanó) és Brad Buckmann (13 pont 11 lepattanó) ismételten bizonyítottak. A vendégeknél Gerrod Henderson (25 pont) hozta a tőle elvárhatót. A Tofas a következő fordulóban az Aliagahoz látogat, így meg lehet a harmadik győzelmük is.

Galatasaray (2-0) – Banvitspor (0-2) 84 – 73

Miután a Galata a hét közben megszerezte első Euróliga győzelmét, egy igencsak paprikás kis rangadó várt rá a hazai bajnokságban. Illetve csak várt volna, hisz a harmadik negyedet leszámítva azt csinált ellenfelével a házigazda, amit csak akart. Josh Shipp (22 pont) lényegében nem tudott a mezőnyből hibázni, Tutku Acik (7 gólpassz) pedig felismerve ezt tömte labdákkal. A Banvitnál mind Bajramovicot, mind Williamst kivették a játékból, így az eddig kissé ismeretlen Charles Davis (22 pont) lépett elő, de ez kevés volt a győzelemhez. A Banvit eddig nagy csalódás.

Karsiyaka (1-1) – Besiktas (2-0) 93 – 100

A forduló mérkőzése lett. Végig egy-két pontos különbséggel haladtak a csapatok, míg Deron Williams (24 pont 10 gólpassz) végre megmutatta mit is tud, és ez el is döntötte a mérkőzést. Marcelus Kemp (23 pont) és Zoran Erceg (17 pont 5 lepattanó) szintén remek játékkal segítette őt. A két mérkőző felet tekintve összesen tízen jutottak el a 10 pontos határig, ami azért nem akármi. Hogy most a védekezés volt gyenge vagy a támadójáték jó, azt döntse el ki-ki magának. A házigazdánál a szerb center Jovo Stanejovic (23 pont 6 lepattanó 5 gólpassz) és a nagy nevű Mire Chatmann (14 pont 9 gólpassz) játszott nagyot.

Antalya (0-2) – Fenerbahce Ulker (2-0) 77 – 81

Az Antalya meglehetősen jól tartotta magát a Fener ellenében egészen addig, míg a vendégek egy 29-19-es futással el nem döntötték a mérkőzést. Okozhatott volna nagy meglepetést a házigazda, de végig nagyon buta faultokat ütöttek be. A Fenerből igazából nem lehet kiemelni senkit, csapatként muzsikáltak jól. Talán Oguz Savasnak (15 pont 7 lepattanó) lehetne odaadni a meccs legjobbja pezsgőjét. Az Antalyaban a szerb bedobó Stevan Jelovic (19 pont 5 lepattanó) volt a legjobb. Kissé nehézkesen ugyan, de papírforma győzelem született.