Tovább menetel a Maccabi

Alaposan megizzadt a KK Zagreb a Helios otthonában, a remek formába lendülő Zvezda pedig Kragujevacon, a Radnicski csarnokában is nyerni tudott az Adria-Liga múlt hét végi fordulójában. Az Union Olimpija egy félidőn át tudta tartani a lépést a Maccabival, a Cedevita pedig magabiztosan nyert a Krka otthonában.
Helios - KK Zagreb 81-82 (21-17, 16-26, 25-17, 19-22)
Kis híján összejött a két újabban "túlórázgató" csapat meccsén a hosszabbítás. Az esélytelenebb Helios váratlanul nagy ellenállást fejtett ki euroligás ellenfelével szemben. Az élvezetes első szakaszt követően a hazaiak vezettek, aztán a második negyedben Euroliga-szintű támadójátékot nyújtva nemcsak fordítottak, hanem el is húztak a vendég zágrábiak. A Heliosnak - ellentétben néhány korábbi összecsapásával - ezúttal volt tartása, s a harmadik negyedben egészen parádés játékkal visszaszerezte a vezetést. A hihetetlen izgalmas záró szakaszban sokáig 2 pontnál nem volt nagyobb különbség felek között, majd Mulaomerovic egyetlen jó triplája, s Kasun büntetői után 4-gyel "ment" a Zágráb. Ekkor azonban úgy "vezetett elő egy fordítást érő 5-0-s rohamot az addig hibátlanul büntetőző Helios, hogy Prepelic 2, Gay pedig 1 dobást rontott közben a vonalról.  A végjátékban Kasun büntetőivel visszaszerezte a vezetést a KK, ám Gay triplája után a Helios látszott győztesnek. Jött azonban May egy kosár plusz büntetős akcióval visszaszerezte a vezetést a horvát együttesnek. Utána Prepelic megnyerhette volna a meccset a Heliosnak, de dobása célt tévesztett, így ha a vártnál nehezebben is,de az esélyesebb zágrábi gárda nyert - egy remek meccsen.
Érdekességek a statisztikából.
Helios: Gay (19 p., 2/3 dupla, 4/9 tripla, 3/4 bünt., 9 gp.), Pasalic (15 p., 5/6 dupla, 1/4 tripla, 2/2 bünt., 5 lep., 2 gp.), Prepelic (14 p., 1/4 dupla, 2/9 tripla, 6/8 bünt., 3 lep., 4 gp.), Bubnic (14 p., 4/7 dupla, 2/2 tripla, 7 lep. (4 támadó)).
Zagreb: Kasun (22 p., 9/12 dupla, 4/4 bünt., 8 lep, 5 ea.), May (16 p., 3/7 dupla, 1/2 tripla, 7/7 bünt., 7 lep. (4 támadó)), Markota (12 p., 3/4 dupla és bünt., 1/1 tripla, 3 lep.), Mulaomerovic (5 p., 1/4 dupla, 1/5 tripla, 8 gp.)

Radnicski - Crvena Zvezda 86-90 (21-21, 21-18, 19-26, 25-25)
Az utóbbi hetekben remek védekezése réven "nyeregető" Zvezda ezúttal - 3500 néző előtt - szokásától eltérően pazar támadójátéka révén aratott bravúros győzelmet Kragujevacon. A kiegyenlített első negyed után a színvonalas második végén a hazai csapat szerzett előnyt. A második félidőben azonban remek csapatteljesítményt nyújtva összesen 51 pontot szerzett a belgrádi együttes, s egy remek szerb rangadón megérdemelt idegenbeli sikert aratott.
Radnicski: Scott .(20 p., 5/7 dupla, 2/6 tripla, 4/5bünt., 5 lep.), Simon (17 p., 7/12 dupla, 3/5 bünt., 8 lep.), Sinovec (15 p., 3/4 dupla, 1/3 tripla, 6/7 bünt., 8 lep.), Pavkovics (13 p., 2/4 dupla, 3/8 tripla, 4 gp., 5 ea.), Markovics (11 p., 1/1 dupla, 3/5 tripla, 0/2 bünt., 5 gp., 3 szerz., 2 ea.).
Zvezda: Thomas (17 p., 4/5 dupla, 2/4 tripla, 3/4 bünt., 3 gp., 2 szerz.), Milutinovics (16 p., 5/6 dupla, 2/4 tripla, 3 lep.), B. Popovics (13 p., 2/5 dupla és tripla, 3/4 bünt., 5 lep., 6 gp., 3-3 szerz. és ea.),P. Popovics (11 p., 5/8 dupla, 1/1 bünt., 7 lep.), Nedovics (11 p., 3/3 dupla, 1/2 tripla, 2/2 bünt.)

Cibona - Buducsnoszt 80-74 (26-16, 20-26, 15-15, 19-17)
Igazi, valódi rangadó lett az összecsapásból. Az első negyedben talán még a hétközi Európa-kupa meccse miatt elég tompán játszott a Buducsnoszt. ám a másodikban már felpörgött a podgoricai gárda. A pontgazdag első húsz perc után a másodikban óriási volt a harc, a küzdelem, a kőkemény védekezés dominált, s a rutinos, a büntetőket biztos kézzel értékesítő Kus vezérletével megnyerte a rangadót a Cibona.
Cibona: Kus (17 p., 3/6 dupla, 1/3 tripla, 8/8 bünt., 2-2 lep. és gp., 4 ea.), Suton (11 p., 1/2 dupla és tripla, 6/8 bünt., 3 lep.), Marcinkovic (10p., 1/2 dupla, 2/2 tripla, 2/4 bünt., 2 lep.), Rudez (9 p., 2/4 dupla, 1/3 tripla, 2/2 bünt., 2 lep.).
Buducsnoszt: Vitkovac (22 p., 3/6 dupla, 3/4 tripla, 7/10 bünt., 8 lep., 5 gp.), Dubljevics (17 p., 4/6 dupla, 2/3 tripla, 3/3 bünt., 5 lep.), Popovics (13 p., 1/1 dupla, 3/7 tripla, 2/3 bünt.,  4 lep.), Ivanovics (10 p., 1/1 dupla, 1/4 tripla, 5/5 bünt., 2 gp.).

Union Olimpija - Maccabi 63-83 (16-17, 18-22, 15-24, 14-20)
Több, mint 3000 néző volt kíváncsi a Maccabi ljubljanai vendégjátékára. A jelentős átalakuláson áteső, s csapatépítés közben lévő hazai együttes egy félidőn át remekül tartotta a lépést az izraeli sztárcsapattal. Szünet után aztán érvényre juttatta a nagyobb tudását a Maccabi, a remek harmadik negyedével lényegében el is döntötte az összecsapást, Egy  félidőnyi izgalmas játék után papírforma-győzelmet aratott a Maccabi.
Olimpija: Jeretin (18 p., 3/4 dupla, 2/4 tripla, 6/7 büntt., 2-2 lep. és szerz., 4 gp., 3 ea.), Thompson (13 p., 5/14 dupla, 3/4 bünt., 10 lep.(5-5 védő és támadó)), Salin (11 p., 1/2 dupla, 3/9 tripla, 6 lep.)
Maccabi: Blu (17 p., 2/2 dupla, 3/4 tripla, 4/4 bünt., 3 lep., 2 ea.), Hendrix (14 p., 6/10 dupla, /2 bünt., 10 lep.), Szkorcianitisz (11 p., 4/6 dupla, 3/6 bünt., 3 lep.).

Partizan - Zlatorog 90-50 (23-16, 23-12, 24-12, 20-10)
A címvédő Partizan a papírformának megfelelően magabiztosan fektette két vállra a sereghajtót, a Zlatorog csupán az első negyedben tudott hellyel-közzel némi ellenállást kifejteni, s ezúttal sem volt játékosa a laskói csapatnak, aki a 10 pontot elérte volna.
Partizan: Andusics (17 p., 3/6 dupla és tripla, 2/2 bünt., 4 lep., 2 ea.), Macvan (13 p., 5/10 dupla, 1/3 tripla, 5 lep.), Miloszavljevics (12 p., 3/4 dupla, 2/4 tripla, 0/1 tripla, 5 lep., 4 gp.), Raduljica (12 p., 4/6 dupla, 4/9 bünt., 5 lep. (3 támadó), 3 gp., 2 szerz.).
Zlatorog: Skific (7 p., 2/4 dupla, 1/3 tripla, 7 lep.), Omic (7 p., 3/9 dupla, 1/2 bünt., 5 lep.)

Krka - Cedevita 63-74 (10-23, 23-25, 18-15, 12-11)
A szlovén csapat a hétközi Európa-kupameccs fáradtságával a lábukban pályára lépő játékosain az első negyedben nemes egyszerűséggel átrohant a szervezett, pontos játékkal kezdő Cedevita. A folytatásban pedig csak arra vigyázott, hogy gond nélkül nyerjen. A Krka csapata egyszer, rövid időre, a záró szakasz közepén 10 ponton belülre került, ám a horvát együttes győzelmét egy pillanatra sem tudta kétségessé tenni.
Krka: Pavic (13 p., 3/( dupla, 7/8 bünt., 6 lep.), Lalic (13 p., 4/5 dupla, 5/8 bünt., 2 lep.)
Cedevita: Draper (17 p., 5/7 dupla, 1/2 tripla, 4/6 bünt., 5 lep. 3-3 ea. és gp.), Smodis (12 p., 3/5 dupla, 2/3 tripla, 0/1 bünt., 3 lep.), Owens (9 p., 1/6 dupla, 1/3 tripla, 4/4 bünt., 3 lep., 2 gp.)

Siroki - Hemofarm 72-65 (20-9, 11-17, 20-16, 21-23)
Bár a végeredmény aránylag szorosnak tűnik, a Siroki rajt-cél győzelmet aratott. A  bosnyák gárda újabb győzelmét a jó kezdésének köszönheti. Gyakorlatilag végig vezettek a hazaiak, és bár a szerb gárda szívósan küzdött, úgy nyert a Siroki a dupla-duplát elérő Sakic vezetésével, hogy éppen annyit adott ki magából, amennyi a győzelemhez kellett.
Siroki: Pilepic (20 p., 5/8 dupla, 1/4 tripla, 7/7 bünt., 4 gp., 10 kih.fault), Sakic (18 p., 3/6 dupla, 3/5 tripla, 3/4 bünt., 12 lep.), Planinic (15 p., 7/8 dupla, 1/1 bünt., 6 lep.).
Hemofarm: Jeremics (21 p., 1/3 dupla, 4/8 tripla, 7/8 bünt., 7 lep.,3 ea., 8 kih. fault), Pantics (10 p., 4/6 dupla, 2/4  bünt., 9 lep.2 gp., 3 ea.), Maras (10 p., 1/3 dupla, 1/4 tripla, 5/6 bünt., 5 lep., 2 gp.).