VTB Liga - Negyeddöntők

Gőzerővel robog a VTB Liga - ha egy kör beindul, akkor 1-1 pihenőnappal, esetenként pedig anélkül zajlanak a meccsek. A negyeddöntők sorozata május harmadik hetében véget is ért, nagyobb meglepetés nélkül, úgyhogy az elődöntőkre egy borzasztóan erős mezőny gyűlt össze. Érdekesség, hogy egyedül a Himki úszta meg három meccsből a továbbjutást, a másik három elődöntős egyszer-egyszer elbukott a legjobb 8 között. Hogy kik és hogyan jutottak be a moszkvaiak mellett, azt lássuk kicsit részletesebben!

UNICS Kazany (orosz, A2) - Lokomotiv Kubany (orosz, B3)

1. meccs: 72-80 (18-23, 17-23, 15-23, 22-11)
2. meccs: 65-77 (22-20, 17-20, 12-18, 14-19)
3. meccs: 68-65 (21-10, 20-22, 20-17, 7-16)
4. meccs: 64-68 (19-10, 23-19, 7-23, 15-16)

A teljes egyértelmű kubanyi fölényt mutató első találkozót követően a UNICS összeszedte magát a második összecsapásra, de csak egy félidőt bírtak a EuroCup idei győztesével, a szünet után egyértelműen jobb volt a Lokomotiv és így 2-0-ás vezetésre tett szert a három nyert meccsig tartó párharcban. A harmadik meccsen aztán meglepetésre fordult a kocka. A Kazany már az első negyedben kiépítette fórját, amit egészen a negyedik negyedig tudott is tartani. Kalnietisék a záró felvonást megnyomták, és az utolsó percben 65-63-ra már ők vezettek - úgy, hogy a negyed elején még 12 pontos hátrányban voltak. Innen azonban két büntetővel előbb egyenlített a UNICS, majd két másodperccel a vége előtt egy triplával győzni is tudtak. A negyedik mérkőzést is jóval jobban kezdte a vendég gárda, félidőben 13 ponttal vezettek, de fordulás után robbantott a Kubany, és az utolsó 10 percre már három pontos fórral fordultak, amelyet a végjátékban sikerült is megőrizniük, ők kerültek a legjobb négy közé.

A párharc végeredménye: 3-1 a Lokomotiv Kubany javára

Zalgiris Kaunas (litván, B1) - Nyizsnyij Novgorod (orosz, B5)

1. meccs: 75-63 (24-21, 19-12, 18-15, 14-15)
2. meccs: 66-62 (17-19, 15-19, 24-9, 10-15)
3. meccs: 59-60 (22-19, 19-18, 14-14, 4-9)
4. meccs: 66-59 (10-19, 18-12, 19-13, 19-15)

A végig egyoldalú első találkozót követően jóval jobban kezdett a Novgorod, de ahogy az előző párharcban a UNICS-nál, úgy itt náluk is csak egy félidőig tartott mindez. Hat pontos előnyük után 15-tel bukták el a harmadik negyedet, így a litvánok viszonylag simán húzták be a második meccset is. A harmadik összecsapáson végig fej-fej mellett haladtak a felek, és egy botrányosan gyenge, összesen 13 pontot hozó negyedik negyedből ezúttal az oroszok jöttek ki jobban, így 2-1-re szépítettek. A negyedik ütközet első negyedében 9 pontos fórt épített ki magának az Obie Trottert térdsérülés miatt nélkülöző Novgorod, de ezt követően csak egy csapat volt a pályán. A Zalgiris folyamatosan dolgozta le hátrányát, 6, 6, illetve 4 pontokkal nyerték az egyes negyedeket, győzelmük pedig a 3-1-es diadalt, és az elődöntőbe jutást jelentette.

A párharc végeredménye: 3-1 a Zalgiris Kaunas javára

CSZKA Moszkva (orosz, B2) - Krasznaja Krilja (orosz, A3)

1. meccs: 77-46 (18-18, 22-12, 22-9, 15-7)
2. meccs: 87-78 (29-21, 19-17, 16-10, 23-30)
3. meccs: 49-50 (8-15, 14-10, 10-11, 17-14)
4. meccs: 69-56 (15-7, 20-18, 16-12, 18-19)

A valóságos kiütéssel felérő első összecsapást követően a CSZKA második hazai meccsén sem adott sok esélyt a EuroChallenge-győztes Kriljának. A vendégek jobban tartották magukat, mint az első meccsen, de azt, hogy csak 9 pontos lett a vereségük, csak az utolsó negyedes tűzijátéknak köszönhetik, egyébként esélyük sem volt a győzelem megszerzésére. Nem úgy a harmadik találkozón, amely nagyon pontszegényre, és eléggé színvonaltalanra sikerült, ezúttal már a Krilja pályáján. A két csapat nem nagyon találta a ritmust támadásban, így az első negyedben összeszedett hét pontos hazai előny óriásinak tűnt a meccs végére - a végjátékban egyébként nem volt esélye a fordításra a moszkvaiaknak, hiába az egy pontos különbség. A negyedik mérkőzésen aztán a CSZKA uralta az egész meccset, még ha nem is sziporkázó játékkal, de folyamatosan vezettek, és végül behúzták az összecsapást, ezzel pedig 3-1-gyel a párharcot is.

A párharc végeredménye: 3-1 a CSZKA Moszkva javára

Himki Moszkva (orosz, A1) - VEF Riga (lett, B4)

1. meccs: 103-82 (29-18, 18-18, 29-17, 27-29)
2. meccs: 104-82 (27-27, 30-20, 21-19, 26-16)
3. meccs: 82-60 (28-12, 13-12, 22-15, 19-21)

A legsimább sorozat mind közül a Himki és a Riga összecsapása lett. A nagyon sima első meccset követően csak annyi változott a második találkozóra, hogy nem az első, hanem a második negyedben lépett el ellenfelétől az orosz alakulat, ekkor kiépített 10 pontos előnyüket még 10-zel megtoldották a negyedik felvonásban, így majdnem ugyanaz lett a végeredmény, mint az első mérkőzésen. A harmadik találkozón még ennyi kérdés sem volt, mint az első kettőn, hiszen rögtön az első 10 percet 16 ponttal nyerte a Himki idegenben, innen pedig már nem volt visszaút a lettek számára - sőt, tovább nőtt a különbség -, elképesztően simán jutott az elődöntőbe a moszkvai alakulat, ahol nagy városi riválisukkal, a CSZKA-val néznek farkasszemet.

A párharc végeredménye: 3-0 a Himki Moszkva javára