VTB Liga - Nyolcaddöntők, 2. meccs

Az elmúlt két napban a VTB Liga nyolcaddöntőinek második mérkőzéseit játszották a csapatok. Az első összecsapásokat követően három gárda is olyan helyzetbe hozta magát, hogy hazai környezetben kiharcolhatta a továbbjutást, ám ezek közül csak kettőnek sikerült lezárnia a párharcot - az egyetlen kivételt pont az a Szpartak Szentpétervár jelentette, akiket Obie Trotterék állítottak meg azt követően, hogy az első összecsapást Novgorodban elvesztették. Lássuk a meccseket egyenként!

Krasznaja Krilja(orosz, A3) - Triumph Ljuberci(orosz, B6) 77-67 (22-12, 17-27, 20-12, 18-16)

Jóval jobban kezdte a mérkőzést a EuroChallenge-győztes hazai gárda, hiszen két hullámban 11 pontos előnyt építettek ki maguknak az első negyedben. A második felvonás aztán rémálom szerűen kezdődött számukra, hiszen a negyed első felében nem tudtak betalálni a kosárba, így a Triumph egy 11-0-ás rohammal egyenlített, ezt követően pedig fej-fej mellett haladtak a csapatok a nagyszünetig. Fordulás után aztán átvette a kezdeményezést a Krilja. Nagyon elszakadniuk nem sikerült, csak a harmadik negyed végén tudtak 3-5 pontnál jobban meglógni. 8 pontos fórjuk három csökkent a 35. perc kezdetén, ám innentől kezdve a vendégek nem tudtak egy kosáron belülre kerülni, nyertek a hazaiak és tovább is jutottak, a következő körben pedig a CSZKA Moszkvával csapnak majd össze. A Krasznaja legjobbja a EuroChallenge-MVP Chester Simmons (25 pont, 10 pattanó) lett, míg a túloldalról Tywain Mckee-t lehet kiemelni (22 pont, 4 gólpassz, 4 szerzett labda).

A párharc végeredménye: 2-0 a Krasznaja Krilja javára

VEF Riga(lett, B4) - Astana(kazah, A5) 87-54 (28-20, 16-14, 29-15, 14-5)

Az első negyedben még nem látszódott, hogy annyira egyoldalú lesz a küzdelem, mint amit a végeredmény mutat. A hazaiak jobban kosárlabdáztak, de a hetedik perc elején még csak 4-gyel mentek. Utána nyílt ki az olló, 12 ponttal is vezettek már, végül 8 egység maradt fórjukból a 10. perc végére. A második felvonás nem volt túl eseménydús, kevés pont született. A vendégek egyszer visszajöttek 6-ra, de egyébként végig 10 pont körül mozgott a differencia, ennyi is volt a távolság a két együttes között a félidőben. A harmadik negyedben aztán beindult a lett henger, 57-47 volt az állás még a 25. percben, de egy 16-2-es szakasszal zárta le a játékrészt a hazai együttes, itt eldőlt az összecsapás, a negyedik negyed már csak hab volt a tortán a kilátogató drukkereknek. A Rigánál ezúttal Earl Rowland (20 pont, 3 szerzett labda) az alapszakaszhoz méltóan teljesített, mellette Will Daniels (19 pont, 7 pattanó) és Kristaps Janicenoks (16 pont) voltak a legjobbak. A túloldalon Lionnel Rush (18 pont) kiemelkedett, a többiek nagyon gyenge produkciót nyújtottak azonban.

A párharc állása: 1-1

Szpartak Szentpétervár(orosz, A4) - Nyizsnyij Novgorod(orosz, B5) 57-62 (11-22, 12-15, 18-12, 16-13)

Erről a meccsről külön is beszámoltunk!

Lokomotiv Kubany(orosz, B3) - BC Donetsk(ukrán, A6) 88-77 (24-16, 26-26, 26-15, 12-20)

A nyolcaddöntők legjobb, legszínvonalasabb ütközetében a Kubany és a Donyeck fej-fej mellett haladtak egymással, de a hazaiak kis lépésekben, de egyre inkább távolodtak el ellenfelüktől, 8 ponttal vezettek 10 perc játékot követően. A második felvonás elég komoly hullámvasút volt. Előbb 10 pontra nőtt a Kubany fórja, majd 4-re visszajöttek az ukránok, aztán megint elhúzott 10-re a hazai gárda, majd megint visszajöttek a vendégek, ezúttal 3 pontra - végül ugyanúgy 8 egység volt a különbség, mint az első negyedet követően. Fordulás után kiütközött a két csapat közötti különbség, egészen könnyedén lépett el ellenfelétől az orosz alakulat, volt már 23 pont is az előnyük. A záró negyedben semmi nem változott a végeredmény is csak azért lett ilyen baráti az ukránok szempontjából, mert a hazaiak 88-67-et követően befejezték a meccset, 10-0-val zárt a Donyeck. A Kubany ezzel tovább is jutott, és a negyeddöntőben is verhető ellenfelet kaptak, hiszen a UNICS Kazannyal kell majd megküzdeniük. Az oroszoknál Nick Calathes (22 pont, 9 pattanó, 8 gólpassz) a forduló legjobb teljesítményét nyújtotta, mellette Mantas Kalnietis (15 pont, 6 gólpassz), Derrick Brown (19 pont) és Alekszandar Marics (11 pont, 5 pattanó) is kifejezetten jól játszott. A túloldalon D'or Fischer (14 pont, 5 pattanó, 3 gólpassz, 3 szerzett labda) és Darius Songaila (13 pont, 4 pattanó, 4 gólpassz) voltak a legjobbak.

A párharc végeredménye: 2-0 a Lokomotiv Kubany javára