VTB Liga, 20. hét: Továbbra is a CSZKA uralja Moszkvát

A zsinórban már 16 győzelemnél tartó címvédő visszavágott az Euroligában elszenvedett vereségért a városi rivális Himkinek.

Himki Moszkva (orosz, 14-4) – CSZKA Moszkva (orosz, 19-1) 85-96

Nem tudta másodszor is legyőzni hazai pályán a Himki Moszkva a városi rivális CSZKA-t ebben az idényben, hiszen az Euroliga után a VTB Ligában már a hadsereg csapata bizonyult jobbnak a BCMO arénában. Ezzel a két csapat győzelmi sorozata közül a CSZKA-é él tovább, akik így már zsinórban 16 megnyert meccsnél tartanak. Addig volt meccsben a Himki ezen a találkozón, míg a nekik kedvező óriási iram volt a jellemző, az első negyedben összesen 58 pont született (30-28). A másodiktól aztán lelassította a tempót a nekik kedvező mértékig a vendégcsapat, továbbra is jól dobták a triplákat (24/12, 50%), így fokozatosan elhúztak és nem adtak esélyt ellenfelüknek. Sérülése után végre ismét jó játékkal rukkolt elő Viktor Hjapa (9/3 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz), hosszú idő után ismét ő volt a CSZKA legjobbja, a kritikus időszakokban rendre csapata élére tudott állni. Nando De Colo (14/6 pont, 4 lepattanó) és Milos Teodoszics (14 pont, 4 gólpassz) is hozták magukat, a Himki legjobbja pedig James Augustine (18 pont, 6 lepattanó, 9/8 dupla) volt.

Lokomotiv Kubany (orosz, 12-5) – Avtodor Szaratov (orosz, 9-7) 91-77

A CSZKA Moszkvához hasonlóan a Lokomotivnak is a triplák (35/17, 49%) hozták meg a győzelmet az Avtodor ellen. Nem indult könnyen a mérkőzés a Loko számára, a kettős terhelés és sok utazás érezhetően megviseli a krasznodariakat. A Loko azonban most már az Euroliga mellett a VTB Ligában is egyre kiegyensúlyozottabb, jobb formát mutat és a végére beerősítve 30-18-ra megnyerte az utolsó játékrészt, ami a csapatok közti különbséget is jelentette egyben. Chris Singleton (16/12 pont, 5 lepattanó, 5/4 tripla) volt a Loko legjobbja ezúttal, de Ryan Broekhoff (15/12 pont, 10 lepattanó, 4 labdaszerzés) és Anthony Randolph (18/3 pont, 4 lepattanó) is a legjobbkor rázták meg magukat. Az Avtodorban Travis Peterson (18/3 pont, 10 lepattanó, 6 gólpassz) és Paul Stoll (15/9 pont, 9 gólpassz) nehezítették meg leginkább a hazaiak dolgát.

UNICS Kazany (orosz, 16-2) – Asztana (kazah, 6-12) 100-73

Továbbra sem okoz gondot a Kazany számára Keith Langford hiánya, a legjobb pontszerzőjük nélkül is simán veszik az akadályokat a tatárok, akik már sorozatban a 11. győzelmüknél tartanak. Már az első félidőben eldőltek a lényegi kérdések, 54-31-re mentek a nagyszünetben az oroszok az Asztana ellen. Anton Ponkrashov (15/3 pont, 10 gólpassz) és Quino Colom (15 pont, 9 gólpassz) sorra szórták a pontokat és a gólpasszokat egymásnak és a csapattársaknak, ők vezették a Kazany gördülékeny támadásait.

Nyizsnyij Novgorod (orosz, 10-8) – Vita Tbiliszi (grúz, 0-19) 97-65

Az első félidőben még jól tartotta magát a Tbiliszi Nyizsnyij Novgorodban, a végére aztán az esélyeknek megfelelően kinyílt az olló a csapatok között. A nagyszünetben még csak nyolcpontos hátrányban lévő Vita (53-45) teljesen elfogyott a meccs második felére, hiszen a harmadik negyedben mindössze 4 pontra voltak képesek a grúzok, ekkor húzott el a Nyizsnyij. A teljesség igénye nélkül az oroszoknál Vladimir Ivlev (23/6 pont, 10 lepattanó, 3 blokk) és Ivan Strebkov (19/9 pont, 6 gólpassz, 5 lepattanó), a Tbilisziben pedig Andre Jones (21/3 pont, 6 gólpassz) volt kiemelkedő.

Jenyiszej Krasznojarszk (orosz, 6-12) – CEZ Nymburk (cseh, 11-8) 88-92  2x h.u.

Az egyaránt masszív dupla-duplát elérő Tim Ohlbrecht (18 pont, 12 lepattanó, 2 blokk) és David Kennedy (24/3 pont, 13 lepattanó) vezetésével alaposan megnehezítette a Jenyiszej a Nymburk dolgát. A csehek ugyanis már 13 pontos hátrányban is voltak a harmadik negyedben (53-40), ezt követően viszont szépen összeszedték magukat és kétszeri hosszabbításban értékes győzelemmel távoztak a legkeletibb rivális otthonából. Vojtech Hruban (13/3 pont) volt az, aki talpra állította csapatát, a végjátékban pedig mindkét csapat többször is megnyerhette volna a mérkőzést. Végül Jiri Welsch (11/6 pont, 10 lepattanó) nagy dobása után ez a Nymburknak sikerült és ők örülhettek a drámai csata után.

VEF Riga (lett, 4-14) – Krasznoje Oktyabr (orosz, 7-11) 92-94

Hatalmas fordítást mutatott be az Oktyabr a Riga otthonában, hiszen az oroszok a harmadik negyedben 67-42-nél már 25 pontos hátrányban voltak. Az Oktyabr azonban egy 10-2-es, egy 12-1-es, majd egy 10-0-s rohammal visszajött a meccsbe, majd hat másodperccel a vége előtt Vaszilij Zavorujev (16/9 pont, 4 gólpassz, 4 lepattanó) triplája a kegyelemdöfést is megadta a Rigának. Az Oktyabrben Jerry Jefferson (19 pont, 9 lepattanó) és Ekene Ibekwe (16 pont, 11 lepattanó) is sokat tettek a vendégek nagyszerű győzelméért.

Bisons Loimaa (finn, 7-13) – Kalev/Cramo (észt, 4-13) 98-86

Érdekes, jó kis meccset játszott egymással a Bisons és a Kalev is, melyet végül Martin Zeno (25/3 pont, 5 gólpassz) utolsó negyedbeli 11 pontjának köszönhetően a finnek nyertek meg. Érdekesség, hogy a harmadik és a negyedik negyedet is 33-17-re nyerte előbb a vendég majd a hazai csapat, azaz volt fordulat bőven a mérkőzésben.