VTB Liga, 6. hét: Minden esélyes hozta a maga meccsét

A CSZKA, a Himki, a Loko és a Zenit is megszenvedett a győzelemért a hétvégén, ám végül mindannyian nyerni tudtak. Az idei év egyik legkellemesebb meglepetéscsapata ezúttal is szép sikert aratott.

CSZKA Moszkva (orosz, 5-0) – Parma (orosz, 0-5) 98-74

A Real Madrid elleni győztes örökrangadó után, és az újabb dupla Euroliga-forduló előtt a CSZKA Moszkvára a Parma elleni kötelezően megoldandó feladat várt. Az újonc kihasználta a címvédő kissé tartalékosabb felállását, és nem kis meglepetésre félidőben még ők vezettek 48-47-re. A CSZKA még egyetlen meccsen sem engedélyezett ennyi pontot ellenfeleinek félidőig, és fordulás után szigorítottak is védekezésükön. A szükséges pluszt pedig Vitalij Fridzon (13/9 pont) és a szezoncsúcsot szerző Dmitrij Kulagin (18/12 pont, 4 gólpassz) triplái adták meg, majd csinált egy 10-0-s szakaszt is a CSZKA, így a harmadik negyedet 34-12-re nyerte meg és eldöntötte a meccset a sztárcsapat.

Himki Moszkva (orosz, 3-1) – Jenyiszej Krasznojarszk (orosz, 3-3) 72-64

A hatalmas dupla-duplát jegyző Frank Elegar (17 pont, 19 lepattanó, 3 labdaszerzés) vezérletével három negyeden keresztül remekül tartotta magát a Jenyiszej a Himki Moszkva vendégeként, végül azonban igazolódott a papírforma és a hazaiak megnyerték a találkozót. Az áttörést hat perccel a vége előtt, 71-69-nél E.J. Rowland (15 pont, 5 lepattanó) 5 pontja, és Alexej Shved (23/15 pont, 4 gólpassz) triplája hozta meg a Himki számára, ami után a krasznojarszkiak már nem tudtak érdemben veszélyeztetni.

VEF Riga (lett, 3-2) – Avtodor Szaratov (orosz, 1-5) 87-76

A Martins Meiers (25 pont, 10 lepattanó), Janis Blums (19/15 pont, 6 lepattanó), Armands Skele (17/3 pont, 7 gólpassz, 4 lepattanó) trió főszereplésével, és remek második félidei játékának köszönhetően a szezont kiválóan kezdő Riga a Szaratovot is legyőzte. 39-39-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, ezt követően egy bő 12 perces szakasz során a lettek viszont produkált egy 33-13-as etapot, amivel eldöntötték a találkozót. A gyengélkedő Avtodor legjobbjai most is Nick Minnerath (19/3 pont, 8 lepattanó) és Branden Fraizer (15/3 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) voltak, ezúttal sem rajtuk múlt csapatuk veresége.

Cmoki-Minszk (fehérorosz, 2-4) – Lokomotiv Kubany (orosz, 3-2) 63-87

14 triplát pörkölt be nagyszerű százalékkal (25/14, 56%) a Lokomotiv a Minszk vendégeként, amiből Matt Janning (18/12 pont, 5 lepattanó) és Mardy Collins (16/9 pont, 9 lepattanó, 5 gólpassz, 3/3 tripla) is alaposan kivették részüket. A két mesterlövész mellett Andrej Zubkov (15/6 pont, 5 lepattanó) és Kevin Jones (11/3 pont, 10 lepattanó) is nagyon hasznosan játszottak, így nem is maradt el a Loko sikere. A vasutasok 24-13-ra nyerték az első negyedet, félidőre aztán felzárkózott a Dru Joyce (17/3 pont, 9 gólpassz, 5 lepattanó, 4 labdaszerzés) által dirigált Minszk (40-41), ám a Loko ismét beerősített és gond nélkül lezárta a találkozót.

Zenit Szentpétervár (orosz, 5-1) – Nyizsnyij Novgorod (orosz, 1-5) 101-88

A CSZKA elleni múlt heti megsemmisítő vereség és a hétközi Eurocup-vereség után a Zenit Szentpétervár egy lélektani szempontból is nagyon fontos győzelmet aratott a Nyizsnyij Novgorod ellen. Ryan Toolson (28/9 pont) és Kyle Landry (27/9 pont, 6 lepattanó) parádésak voltak támadásban, sérülése után visszatért Janis Timma (7/6 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz), illetve bemutatkozott a későbbiek során biztosan nagy erősítést jelentő Trevor Mbakwe is, csupa pozitív dolog történt tehát a Zenittel ezen az összecsapáson. A Nyizsnyij is jóval összeszedettebb volt, mint a korábbiakban, Siim-Sander Vene (27/12 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) és DeAndre Kane (22 pont, 8 labdaszerzés, 7 gólpassz, 6 lepattanó) pedig fantasztikusak voltak, de nyerniük így sem sikerült.