VTB Liga, 7. hét: Nehezen, de nyertek a favoritok

A CSZKA Moszkvát leszámítva meg kellett izzadniuk újabb győzelmeikért a nagyoknak, a Kazany, a Loko, és a Himki meccse is csak a végjátékban dőlt el. A szezon eddigi talán legjobb meccsét játszotta az Asztana és a Jenyiszej.

Himki Moszkva (orosz, 4-1) – Nyizsnyij Novgorod (orosz, 1-6) 90-84

A Siim-Sander Vene (23/9 pont), DeAndre Kane (21/3 pont, 11 lepattanó, 5 gólpassz, 3 labdaszerzés), Ivan Strebkov (15/9 pont, 9 gólpassz, 9 lepattanó) trió vezetésével a Nyizsnyij Novgorod alaposan megnehezítette a Himki Moszkva dolgát. A tabella alján kullogó, jobb sorsra érdemes vendégek végig egyenrangú partnerei voltak a fővárosiaknak, győzniük azonban ezúttal sem sikerült. Csapatként ugyanis nagyon jól muzsikált a zsinórban negyedszer nyerő Himki is, valaki mindig előlépett közülük, 80-77 után pedig csináltak egy 8-0-s etapot, amire már nem volt válasza a Nyizsnyijnek. A hazaiaknál E.J. Rowland (17/3 pont, 5 lepattanó), Jeremy Evans (14 pont, 8 lepattanó), Marko Todorovics (13 pont, 11 lepattanó), Nobel Boungou-Colo (13/6 pont, 4 gólpassz) és Alexej Shved (13/6 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) is biztos pont volt.

Avtodor Szaratov (orosz, 1-6) – Lokomotiv Kubany (orosz, 4-2) 79-88 h.u.

Hosszabbításos győzelemmel mutatkozott be az ALBA Berlinnél remek szezonokat maga mögött tudó Szasa Obradovics a Lokomotiv kispadján az Avtodor vendégeként. A szaratoviak a Nyizsnyij Novgorodhoz hasonlóan tavaly még a rájátszásban vitézkedtek, idén viszont ők is szinte képtelenek meccset nyerni és szintén 1-6-os mérleggel állnak. Ezúttal is nagy lehetőséget hagyott elúszni az Avtodor, hiszen 67-74 után jól hajráztak, ám 73-74-nél az ex-kaposvári Branden Frazier (8 pont, 7 gólpassz) csak az egyik büntetőjét dobta be, így következhetett a hosszabbítás. Itt aztán már egyértelműen a Loko volt a jobb, akik 10 megválaszolatlan pontot szerezve eldöntötték a mérkőzést. A hazaiak legjobbja Nick Minnerath (24 pont, 5 lepattanó) volt, a túloldalon pedig Mardy Collins (25/3 pont, 4 lepattanó, 3 labdaszerzés, 3 gólpassz) és Kevin Jones (17 pont, 7 lepattanó) jeleskedtek leginkább.

Asztana (kazah, 3-3) – Jenyiszej Krasznojarszk (orosz, 3-4) 98-97  2x h.u.

Egy elképesztő meccsnyerő tripla Rob Lowerytól (27/12 pont, 5 lepattanó, 2 blokk) és két hosszabbítás kellett az Asztanának, hogy legyőzze a hasonló erőt képviselő Jenyiszejt. A két csapat egyébként több statisztikai mutatóban is hajszálpontosan ugyanúgy teljesített, ennél kiélezettebb és fordulatokban bővelkedő csatát aligha vívhattak volna egymással. Az első hosszabbítás például úgy alakult ki, hogy az Asztana háromból csak egy büntetőt dobott be, a másodikat egy triplával harcolta ki a Jenyiszej, majd jött az ominózus dudaszóra dobott győztes kosár. A kazahoknál Lowery mellett Ian Miller (26/9 pont, 4 lepattanó) és Ousman Krubally (11 pont, 10 lepattanó) is nagyon jól játszott, a Jenyiszej húzóemberei pedig Frank Elegar (22 pont, 15 lepattanó, 4 blokk), Tony Taylor (20 pont, 4 gólpassz) és Alexej Vzdykhalkin (15/6 pont) voltak

Parma (orosz, 0-6) – Cmoki-Minszk (fehérorosz, 3-4) 61-67

Egy roppant alacsony színvonalú találkozót nyert meg a Minszk az így még mindig nyeretlen Parma otthonában. Sokatmondó adat, hogy a második negyed 11-6-os eredményt hozott, illetve hogy a beloruszok 16 eladott labdájuk és pocsék büntetőzésük (21/12, 57%) ellenére is nyerni tudtak. A vendégek legjobbja Djordje Gagics (15 pont, 6 lepattanó) volt ezen az estén, a Parmában pedig Danilo Andjusics (21/6 pont, 7 lepattanó) mondhatja el ugyanezt magáról.

UNICS Kazany (orosz, 6-1) – VEF Riga (lett, 3-3) 89-84

Ha nem is könnyen, de végül azért behúzta a Kazany a Riga elleni találkozóját is. A nagyot küzdő lettek minden dicséretet megérdemelnek, hiszen többször is visszajöttek a meccsbe, sőt a vezetést is átvették, köszönhetően elsősorban Martins Meiers (21 pont, 5 lepattanó) és Janis Blums (20/18 pont, 7 gólpassz) kosarainak. A Kazanyban ezúttal Quino Colom (24/12 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz) és Kosztasz Kajmakoglu (24/6 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz, 3 labdaszerzés) tündököltek, ám ahogy oly sokszor, most is Keith Langford (17/6 pont) lett a tatárok nyerőembere, hiszen egymaga csinált egy 7-0-s szakaszt, mikor a Riga 73-74-nél átvette egy rövid időre a vezetést.

Kalev/Cramo (észt, 2-4) – CSZKA Moszkva (orosz, 6-0) 68-87

Nem bírt a Kalev a CSZKA Moszkva erőfölényével, így a címvédő kényelmes győzelmet arathatott az észtek felett. Az első negyedben még állta a sarat, és mindössze egypontos hátrányban volt a házigazda, a második játékrészt azonban 24-12-re, a harmadikat pedig 23-14-re nyerte meg a CSZKA. Az oroszok összesen 17 támadólepattanót szedtek, amiből 22 második esélyes pontot dobtak, illetve nagyon jól szórták a hármasokat is (22/11, 50%), nem meglepő tehát, hogy dominálni tudtak a mérkőzésen. A CSZKA legeredményesebbje ezúttal Vitalij Fridzon (15/9 pont, 4 lepattanó) volt, a Kalevben pedig Demonte Harper (18/3 pont, 4 lepattanó) lett a legjobb pontszerző.