VTB Liga, döntő: Egy lépésre a címvédéstől a CSZKA

Ezúttal már jobban játszott a kiegészülő Himki, ám Koponenék ezt a meccset sem tudták elhozni idegenből.

Döntő, 2. mérkőzés

CSZKA Moszkva (orosz, 1.) – Himki Moszkva (orosz, 2.) 94-81

A második meccsen már sokkal versenyképesebb tudott lenni a Himki Moszkva a CSZKA ellen, mint az első találkozón, ám győzelmet ezúttal sem ünnepelhettek a vendégek. Pedig a jól játszó Paul Davis (14 pont, 4 lepattanó, 4 gólpassz) után most James Augustine is visszatért a Himki centersorába, ám az egy hónapot kihagyó robosztus magasember sem tudott sorsfordító változást vinni csapata játékába. Szasa Kaun (17 pont, 4 lepattanó) ugyanis így is a legjobb teljesítményt nyújtotta az összes palánk alatti játékos közül, hiszen az extra hatékonyságával kimagaslott a mezőnyből. Pedig jól, összeszedetten kezdett a Himki is, a meccs elején mindkét csapat elsősorban a külső sorához fordult támadásban. A CSZKA aztán stabilizálta a kinti-benti játékának egyensúlyát, így hiába játszott jól a vendégcsapat is, félidőre már 10 pontos különbség alakult ki (47-37). A harmadik negyedben Milos Teodoszics (18/9 pont, 6 gólpassz, 4 lepattanó) is megállíthatatlan üzemmódba kapcsolt a hazaiak közül, illetve Andrej Voroncevics (13/9 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) is a szokásos kiegyensúlyozott játékát hozta, így 62-39-es előnybe került a címvédő. Eldőlni látszott a meccs, és hiába tett meg mindent a felzárkózásért a Himki, 10 pontnál közelebb már egyszer sem jutottak a folytatásban, így teljesen megérdemelten szerzett 2-0-s előnyt a nagyszerűen triplázó (21/12, 57%) CSZKA. Hétfőn hazai pályán kell kitalálnia valami ellenszert a Himkinek, ellenkező esetben ismét söpréssel lehet bajnok a legnagyobb rivális.

A három győzelemig tartó párharc állása: 2-0 a CSZKA Moszkva javára.