VTB Liga, negyeddöntő: Idegenben jutott tovább a Loko is

A Loko a Kazany elleni párharcának utolsó három meccsét (ebből kettőt idegenben) megnyerte, így 0-1-ről fordított és a CSZKA, Zenit, Himki trióhoz csatlakozva bejutott az elődöntőbe.

Negyeddöntő, 4. mérkőzés

UNICS Kazany (orosz, 5.) – Lokomotiv Kubany (orosz, 4.) 79-84

13-0-lal kezdte a Lokomotiv a Kazany elleni negyedik mérkőzést, ez pedig megalapozta a vasutasok számára az újabb sikert, így azt követően, hogy a tatárok megnyerték az első meccset Krasznodarban, a Loko zsinórban háromszor nyert ellenük és jutott be az elődöntőbe, ahol majd a címvédő CSZKA Moszkvával nézhetnek farkasszemet. Az említett nagyszerű vendég-kezdés után a Kazany is igyekezett összeszedni magát, a jó második negyedükkel 5 pontra zárkóztak a nagyszünetre (45-50), ám fordulás után ismét beerősített és újra 14 pontos előnybe került a Loko. Négy triplának köszönhetően aztán a hajrában, 30 másodperccel a vége előtt hosszú idő után újra csak 2 pont volt a felek között (79-81), ám ezt követően jó büntetőzéssel lezárta a mérkőzést és egyben a párharcot a Loko. A vendégek legeredményesebbje immár sorozatban a harmadik találkozón a nagy formában pattogtató Taylor Rochestie (21/6 pont, 4 lepattanó) lett, mellette pedig Jan Vojukasz (17 pont, 7 lepattanó) játszott még kiemelkedően, míg a Kazanyban Keith Langford (16/3 pont) dobta a legtöbb pontot. Azonban sem ő, sem pedig a másik két pontgyáros, Quino Colom és Anton Ponkrashov nem tudtak kellően hatékonyak lenni, hárman együtt mindössze 36/10-et dobtak mezőnyből. A Loko mindemellett remekül támadta a gyűrűt is, hiszen összességégen 44 büntetőt harcoltak ki, több mint kétszer annyit, mint a Kazany.

A három győzelemig tartó párharc végeredménye: 3-1 a Lokomotiv javára.