Zágrábban elvesztette veretlenségét a Maccabi

A két pénteki meccsen a papírforma érvényesült az Adria-Ligában, a Krka nyerte a szlovén rangadót, a Cibona pedig némiképp feledtetve szurkolóival a közelmúlt botladozását, biztosan verte a zsinórban 6. vereségét elszenvedő Crvena Zvezdát. Szombaton a KK Zagreb Co egy remek meccsen, szinte végig vezetve legyőzte, s ezzel megfosztotta veretlenségétől a Maccabit. A Buducsnoszt legjobbja, a már az Egyesült Államokba elutazó Vucsevics nélkül is nyerni tudott Versecen.

Krka Novo Mesto - Helios Domzale 84-64 (29-15, 22-22, 18-15, 15-12)
A Krka az első negyedben lehengerlő támadójátékkal tudatta ellenfelével, hogy sok babér nem terem a számára. A folytatásban már túl sok izgalomra nem volt okuk a szurkolóknak, a Krka ezúttal igazolva jó formáját lényegében
félgőzzel aratott sima rajt-cél győzelmet.

Érdekességek a statisztikából.
Krka:
Jordan (19 p., 8/10 dupla, 3/6 büntető, 9 lep.), Pavic (15 p., 3/7 dupla, 9/9 büntető, 6 lep.), Z. Dragic (9 p., 3/5 dupla, 1/1 tripla, 0/2 tripla).
Helios: Prepelic (22 p., 6/8 dupla, 1/6 tripla,7/7 büntető, 9 kih. fault), Gay (6 p., 0/3 dupla, 2/6 tripla,, 3lep.), Pasalic (6 p, 2/7 dupla, 0/3 tripla, 2/3 büntető, 5 lep.).

Cibona Zagreb - Crvena Zvezda 87-73 (22-17, 30-16, 19-20, 16-20)
A nosztalgiarangadón a rengeteg nehézség gátolta Cibona ellen a zsinórban öt meccset elveszítő Zvezda az első negyedben tartani tudta a lépést. A másodikban aztán a legfényesebb időszaka legszebb napjaira emlékeztetően játszott a patinás zágrábi gárda, ez ellen nem volt ellenszere a belgrádi brigádnak. Ezek után a második félidő már csak formalitás volt, a Zvezda nem volt képes kétségessé tenni a Cibona biztos győzelmét.

Cibona:
Zubcic (14 p., 2/3 dupla, 366 tripla, 1/2 büntető, 4 lep., 3 gp.), Chase (13 p., 1/1 dupla, 3/5 tripla, 2/2 büntető, 3 lep.), Rudez (13 p,. 5/6 dupla, 1/1 tripla),Barbour (11 p., 4/6 dupla, /1 tripla,  4 ea.)
Zvezda:Szubotics (11 p., 4/6 dupla, 0/1 tripla, 3/3 büntető, 4 lep.), Lazics (9 p., 2/3 dupla, 1/3 tripla, 2/2  büntető, Nikolics (8 p., 3/5 dupla, 2/3 büntető, 6 lep.).

Hemofarm - Buducsnoszt 77-78 (20-23, 18-22, 16-20, 23-13)
Az, hogy a már Amerikában tartózkodó sztárja, Nikola Vucsevics nélkül is nyerni tudot Versecen, bravúrosnak mondható a montenegrói együttestől. A Buducsnoszt három negyeden át elsősorban a hatékony védekezésével rá tudta kényszeríten akaratát a hazai együttesre. A záró szakaszban aztán hosszú hajrát nyitott a Hemofarm - amelyben Szavovics ismét kitett magáért -, és bő egy perccel a befejezés előtt le is dolgozta hátrányát. A drámai utolsó perc végén az amúgy szerb Bojan Krsztovics egy jó büntetője a játék összképe alapján megérdemelt vendégsikert jelentett.

Hemofarm:
Maras (17 p., 8/13 dupla, 1/4 büntető, 5 lep.), Szavovics (15 p., 4/8 dupla, 1/2 tripla, 4/4 büntető, 17 lep.), Sutalo (13 p., 5/6 dupla, 1/1 tripla, 3 lep.) Nesovics (13 p., 4/6 dupla, 0/1 tripla,5/5 büntető)
Buducsnoszt: Anderson (15 p., 2/3 dupla, 3/5 tripla, 2/4 büntető, 5 gp.), Krsztovics (15 p.,1/2 dupla, 3/6 tripla, 4/5 büntető, 4 lep., 3 gp.), Tica (9 p., 3/8 dupla, 1/2 tripla, 3 lep.), Dubljevics (8 p., 4/7 dupla, 0/1 tripla, 6 lep.),
Hemofarm:

KK Co Zagreb -Maccabi Tel-Aviv 81-74 (28-19, 10-18, 19-19, 23-17)

A hazaiak hét közben "mulasztó" nagy triójából csak Kasun lépett pályára, Mulaomerovic és Ford nem, igaz a tabellát veretlenül vezető izraeli gárdában sem szerpelt Farmar - e két utóbbi kosaras visszatért Amerikába, "hangolni" az NBA-re. Kasun egy gyors, kosár plusz büntetős akcióval jelezte frssességét, majd miközben a vendégek rosszul dobtak, s eladták a labdát, Krunoslav Simon, majd Damir Rancic triplája után bő 2 perc elteltével 9-0-ra vezetett a hazai csapat.,amikor Eliyahu révén megszerezte első pontjait a Maccabi. Az ellenállhatatlanul kezdő zágrábi gárda a 4. percben már 14-4-re vezettek, s elsősorban Simon remek játéka révén tartotta is a 10 pont körüli előnyét. A második szakaszban rendezte addig meglehetősen szellős védekezését a Maccabi, és Smith eredményességével egy 7-2-es negyedet kezdő rohammal szorossá tette a meccset. A félidő hajrájában Osbolt tett sokat azért - többek között 3 értékesített büntetővel -, hogy ne forduljon a kocka. A félidő végén Smith büntetőivel egyetlen pontra jött föl a Maccabi.

A második félidő Blu kosarával kezdődött, s ezzel a meccs során először  megszerezte  a vezetést a Maccabi. A folytatásban váltott vezetéssel haladtak a felek, ekkor Babic szerzett fontos pontokat hazai részről., Blu és Langford "termelt" a Maccabinál. A szakasz közepén, amikor Ohayon is megvillant, 3 ponttal meglépett az izraeli gárda. Ekkor azonban Kasun vezetésével egy 8-0-s rohamot mutatott be a KK. A negyed végén az addig a játékből a hazaiak által remekül "kivett" Szkorcianitisz 1-re visszahozta a Maccabit. Triplaesővel indult a zárószakasz, Osbolt, Scheyer és Rancic is betalált távolról. A másik görög sztár Papalukasz kosár plusz büntetős akcióval próbálta felhozni a Macabit, amely ugyan tapadt a zágrábi együttesre, de a kritikus pillanatokban jött vagy egy Rancic tripla, vagy egy Kasun-kosár hazai részről, A 37. percben Langford még 1 pontra felhozta a vendégcsapatot, ám Simon vezetésével 71-70 után egy 7-0-s rohammal végül egy remek meccsen  bebiztosítota győzelmét, s elvette a Maccabi veretlenségét a KK Zagreb.

Zagreb
: Simon (26 p., 3/5 dupla, 3/5 tripla, 11/12 büntető, 7 lep., 4-4 ea.és gp.), Kasun (12 p., 3/7 dupla, 6/8 büntető, 5 lep.), Rancic (12 p., 0/1 dupla, 4/6 tripla), Osbolt (8 p., 1/1 dupla, 1/2 tripa, 3/3 büntető, 3 gp.)
Maccabi: Langford (12 p.,6 /8 dupla, 0/2 büntető, 3 gp.), Smith (12 p., 4/4 dupla, 0/3 tripla, 4/4 büntető), Hendrix (10 p., 2/6 dupla, 6/6 büntető, 6 lep, 2 gp..), Blu (7 p., 2/7 dupla, 1/3 tripla, 3 lep.), Papalukasz (7 p., 3/3 dupla, 0/1 tripla, 1/1 büntető, 2-2 lep, ea. és gp.).

Radnicski - Zlatorog Lasko 88-71 (26-11, 16-30, 27-10, 19-20)
Az első negyedben nekiesett a sereghajtónak a Radnicski és megnyugtató előnyre tett szert. Meg is nyugodtak a haziak,olyannyira, hogy a második negyedben lelassult, pontatlan lett a játékuk. A szlovén gárda az esélyt megérző játékosainak viszont ebben a szakaszban minden bejött - illetve bement, s egyetlen pontra csökkentette hátrányát a Zlatorog. A harmadik negyedben ismét bizonyították a hazaiak, hogy jobbak ellenfelüknél, megint egyoldalúvolt ajáték, s a záró szakaszban már jobban ügyeltek előnyük megtartására, így összességében magabiztosan nyertek.

Radnicski:
Simon (26 p.,10/17 dupla, 6/9 büntető, 13 lep.), Scott (25 p., 8/13 dupla, 2/4 tripla,3/4 büntető, 6 lep., 2 gp.), Sinovec (12 p., 3/6 dupla, 2/4 tripla, 6 lep.), Markovics (6 p., 0/1 dupla, 2/2 tripla, 8 gp.)
Zlatorog: Omic (24 p., 11/14 dupla, 2/2 büntető, 9 lep.), Lapornik (11 p., 3/6 dupla, 0/2 tripla, 5/6 büntető, 5 lep.(mind támadó)), Vujasnovic (9 p., 1/1 dupla, 2/7 tripla, 1/2 büntető,6 gp.).

Cedevita -Siroki 74-60 (15-17, 19-15, 23-16, 17-12)
A hétközi olaszországi Ek-mérkőzés után tompán kezdett a Cedevita, s a jól védekező Siroki ezt kihasználva vezetett az első negyedet követően. A Cedevita fokozatosan lendült játékba, szünetben már 2 ponttal vezetett, aztán a küzdelmes második félidőben, korántsem sziporkázó játékkal, inkább hatékony és szervezett védekezése révén összességében biztosan nyert.

Cedevita: Bazdaric (15 p., 3/5 dupla, 2/3 tripla,3/3 büntető, 4 lep., 2 gp.), Draper (11 p., 4/7 dupla, 1/3 tripla, 5 lep., 4 gp.), Bilan (10 p.,5/7 dupla, 0/2 büntető, 8 lep.),
Siroki: Vladovic (11 p.,3/8 dupla, 1/6 tripla, 2/3 büntető, 6 lep, 3 gp..), Sakic (11 p., 5/7 dupla, 0/2 tripla, 1/1 büntető, 4 lep.), Pilepic (11 p., 0/1 dipla, 3/9 tripla, 2/2 büntető)