Zágrábi derby az Adria-Ligában

Újabb izgalmas forduló előtt áll az Adria-Liga mezőnye. A hét legérdekesebb összecsapásának a zágrábi városi rangadó, a Cedevita - Cibona összecsapás ígérkezik. A sereghajtó Zlatorog hazai pályán juthat egyről kettőre a győzelmek tekintetében az idegenben még nyeretlen Hemofarm, és forró hangulatúnak ígérkezik  a címvédő Partizan podgoricai vendégjátéka, valamint az alsóházi Helios - Radnicski találkozó.

Zlatorog (14., 1-8) - Hemofarm (7., 4-4) A szlovén együttes a legutóbbi hazai meccsén "elkapta" azt a címvédő Partizant, amely legutóbb fölényesen verte a versecieket. Ha a Zlatorog sérültjei felépülnek, a gárda szurkolói segítségével újra megérezheti a győzelem édes ízét az idegenben még nyeretlen szerb gárdával szemben.

Helios (13. 2-7) - Radnicski (10., 3-6) Újabb szlovén szerb összecsapás, egy alsóházi találkozó, amelyre mindkét gárda győzelemmel a tarsolyában készülhetett. A szlovén együttes a Zlatorogot fektette két vállra, a szerb együttes pedig bravúros győzelmet aratott az Euroligában szereplő, s újabban magára találó KK Zagreb Co ellen. Érdekes meccs várható Domzale városában.

Cedevita (2., 7-2) - Cibona (5. 6-3) Még ennél is érdekesebbnek ígérkező városi derby helyszíne lesz Zágráb. Az előző fordulóban mindkét együttes rangadót játszott. A Cedevita bár kikapott, emelt fővel jöhetett le a pályáról a Maccabi csarnokában, a Cibona pedig biztosan verte az Union Olimpija együttesét. Hét közben mindkét csapat Európa-kupa meccset játszott, s mindkettő kikapott. A Cibona egy ukrajnai, donyecki fellépés, és egy sima vereség után látogat a Cedevitához, amely nem utazott, hanem saját pályáján egyetlen ponttal maradt alul egy fordulatos, remek mérkőzésen a Benettonnal szemben. Összességében az évad során kiegyensúlyozottabban szereplő Cedevita az esélyes - és nem csupán azért, mert nem utazott...

Union Olimpija (4., 7.2) - Siroki (8., 4-5) Fix egyesnek tűnik e mérkőzés, még akkor is, ha a szlovén sztárcsapat hét közben az Euroligában hazai környezetben egy kevés pontot hozó, küzdelmes mérkőzésen kikapott a Montepaschitól. Ugyanakkor a Siroki csapatát nyilván feldobhatta, hogy az előző fordulóban szinte a sírból visszahozva a meccset, hosszabbításban megverte a Buducsnoszt gárdáját. Ezzel együtt nem valószínű, hogy a bosnyák együttes számára túl sok babér teremne Ljubljanában.

Crvena Zvezda (11., 2-7) - Maccabi (1., 8-0)  Ha  már hét közben Belgrádban járt - és Euroliga meccsen a Partizantól kikapott - a Maccabi, akkor meg is hosszabbította pár nappal tartózkodását a szerb fővárosban. Régebben, sőt tán nem is olyan régen is még őrült rangadókat játszott a Zvezda és a Partizan, most azonban, ahogy mondani szokás a két csapat azért "más kávéház". Kevés a valószínűsége annak, hogy a Maccabi a Zvezda otthonában veszíti el Adria-Liga veretlenségét.

KK Zagreb Co (9., 4-5) -  Krka Novo Mesto (12., 2-7) Euroliga-csapat fogad Európa-kupa szereplőt. A közelmúltban T. J Forddal erősödő zágrábiak a szünetben még vezettek a kiváló Panathinaikosz pályáján, ám szünet után a görög sztárcsapat felülkerekedett. Az Európa-kupában vitézkedő Krka viszont győzelemmel térhetett haza Ukrajnából, az Azovmas csarnokából. Utazások után majd meglátjuk, melyik gárdát viselte meg fizikálisan jobban a hétközi fellépés, a hazai pálya mindenesetre a zágrábiak mellett szól.  ,

Buducsnoszt (6., 5-4) - Partizan (3., 7-2) Egy újabb nosztalgiarangadó, amelyre egyértelműen a hétközben az Euroligában hazai pályán "nagyvadat ejtő", azaz  a Maccabi csapatát legyőző Partizan készülhet jobb hangulatban. A buducsnoszt az előző körben hosszabbításban bukott a Siroki otthonában, majd Belgiumban kapott ki Európa-kupa meccsen, mindössze 53 pontig jutva. Egyértelműen a vendégcsapat tűnik esélyesebbnek, de a Buducsnoszt a "podgoricai pokolban" mindenkire veszélyes lehet...