A forduló válogatottja - 10. forduló

Szombaton teljes kört rendeztek a férfi NB I A-csoportjában. A győztesek kilétét nézve nem született meglepetés, az arányokat látva azonban egy-egy eredményt megpillantva felkaphattuk a fejünk. A 10. forduló válogatottjába három játékos is idei legponterősebb teljesítményével került be, jelezve, hogy milyen sok jó egyéni munkának tapsolhattak a kosárszerető nézők.

Irányító:

Donald Copeland - Zalakerámia – ZTE KK

Annak ellenére, hogy a kétpontos területről nem hajtott végre sikeres kísérletet (6-ból 0), nem érheti kritika dobóformáját. Úgy zárt idénycsúcsot jelentő 24 ponttal, hogy csak hárompontos dobott, méghozzá nagyszerűen, 12 próbálkozásából 8 talált a gyűrűbe. A hosszabbításban kettőt vállalt távolról, melyekkel mindig lélektani pluszt adott együttesének, s végül a nagyszerű távoli dobóforma győzelmet ér neki és csapattársainak. 24/24 pontot (18-ból 8 mezőnyből), 3 lepattanót, 3 kiharolt faltot, 5 gólpasszt, s csak 1 eladott labdát jegyezhettek fel a lőlapjára.

Dobóhátvéd:

Gáspár DávidZalakerámia – ZTE KK

Ha egy mérkőzés hosszabbításban dől el, és a ráadás utolsó másodpercében győztes kosarat szerez egy játékos, akkor nagy valószínűséggel komoly elismeréseket gyűjt be, főleg akkor, ha úgy teljesített a találkozó korábbi periódusaiban, mint Gáspár. Csapattársa mögött a második legtöbb pontot szerző kék-fehér mezes játékos lett, nagyszerű dobóformát szállított és nem elhanyagolható tény, hogy győztes dobást vállalva segítette győzelemhez a ZTE-t. Szezoncsúcsot állított fel utolsó másodperces ziccerével, mely már csak hab a tortán. A zalaegerszegi csapatkapitány 21/3 ponttal (13-ból 9 mezőnyből), 4 lepattanóval, 2 eladott, 1 szerzett labdával, 3 kiharcolt falttal és 5 gólpasszal zárta a találkozót.

Alacsony-bedobó:

Tomiszlav IvosevSZOVA Trend Optika KC Szombathely

Bekeményített az elmúlt fordulókban a szerb légiós, melyre jelenlegi helyzetben nagy szüksége van a sárga-fekete alakulatnak. Harazin sérülése, illetve Fey gyengébb formája miatt elengedhetetlen, hogy Ivosev jól, adott esetben átlag felett teljesítsen. Messze a legeredményesebb sárga-fekete játékosként, idénycsúcsot elérve lett a mezőny legjobbja, 27/9 pontot (17-ből 11 mezőnyből), 4 lepattanót (2 védő, 2 támadó), 2 szerzett labdát, 6 kiharcolt faltot tett hozzá 38 perc alatt a szombathelyiek győzelméhez. Méltán érdemelte ki a forduló legjobbjának járó címet.

Magas-bedobó:

Zvonko BuljanLami-Véd Körmend

Meglepően sima diadalt aratott a Szeged felett együttese, s a győzelemből második legeredményesebb körmendi játékosként vette ki részét. Hadilábon állt ugyan a triplákkal (7-ből 2), ugyanis üres dobásai több alkalommal is kiperdültek a gyűrűből, viszont a játék más területein remekül teljesített. Mind kiosztott gólpasszok, mind szerzett labdák tekintetében idénycsúcsot szállított. Látva a Temesvár elleni EC és a szombati bajnoki mérkőzésen mutatott játékát nagyon úgy fest, hogy véget vetett a hullámzásainak, s most már fegyelmezetten, megbízhatóan hozzá a tőle elvárt teljesítményt. 22/6 pontot (17-ből 8 mezőnyből), 7 lepattanót, 5 szerzett labdát, 4 kiharcolt faltot, 7 gólpasszt és csupán 2 eladott labdát jegyeztek fel statisztikájába, 31 játékperc alatt.

Center:

Marko SpicaKaposvári KK

Nem panaszkodhat, aki láthatta a KKK soproni vendégjátékát, nagyszerű küzdelmet láthatott, még akkor is, ha a vendégek meggyőző fölénnyel diadalmaskodtak Molnár Andrásékkal szemben. Egy fordulónyi kihagyás után ismét a szerb magasember érdemelte ki a legjobb centernek járó címet. Nagyszerűen levédte a montenegrói Barovicsot, sok elhibázott dobásra kényszerítette ellenfelét, támadó oldalon pedig elképesztően produktívan kosárlabdázott. Úgy jutott el 26 pontig (15-ből 11 mezőnyből), s lett a mezőny legeredményesebb játékosa, hogy mindössze 4 mezőnykísérlete és 1 büntetője tévesztett célt. Emellett lekapott 7 lepattanót (6 védő, 1 támadó), kiharcolt 4 faltot, kiosztott 2 gólpasszt, s jegyzett 1-1 szerzett és eladott labdát.

Legjobb hatodik ember:

Csorvási MilánNaturtex – SZTE – Szedeák

Idénycsúccsal, nagyszerű dupla duplával zárt, mindez azonban mit sem ért, hisz csapata rendkívül simán szenvedett vereséget a Körmend otthonában. Az első félidőben hadilábon állt a faltokkal, miután azonban Dukics is beütötte a harmadik személyijét, Molnár mesternek vissza kellett küldenie a pályára. Egy pillanatig sem lazsált, mindent megtett azért, hogy csapata felzárkózzon, Dukiccsal karöltve azonban nem tudták pótolni a Gurley-Fekete-Kiss trió kieső pontjait. Több alkalommal két-három védővel a nyakán küzdött, de észrevette, és megjátszotta az üresen álló társakat. Csorvási neve mellé 29 pont (18-ból 12 mezőnyből), 13 lepattanó (11 védő, 2 támadó), 1 szerzett labda, 5 kiharolt falt, 3 gólpassz, 1 blokk és mindössze 1 eladott labda került, 28 játékperc alatt.