A forduló válogatottja - 12. forduló

Rendhagyó módon szerdán vette kezdetét a férfi NB I A-csoportjának 12. fordulója, pénteken további kettő mérkőzést bonyolítottak, szombaton pedig három derbi zárta a legutóbbi kört. A forduló legjobbjai közé ismételten kerültek be magyar játékosok, találkozhatunk már megszokott arcokkal és újonnan bekerülőkkel egyaránt.

Irányító:

Miljan Rakits - TOP - COP Security Jászberény

Rakits több önkritikus nyilatkozatot tett a ZTE ellen elvesztett mérkőzés után (szerk.: az ő eladott labdájából dobta a mindent eldöntő ziccert Gáspár Dávid), s nagyon úgy fest, hogy azóta új lendületet kapott. Annak ellenére rendkívül jól kosárlabdázott az ASE ellen, hogy sérülés hátráltatta a hét folyamán. A triplái nem ültek, azonban ezen felül a közeli, középtávoli dobásait hibátlanul juttatta gyűrűbe, és nem elhanyagolható tény, hogy pontosan célzott a büntetővonalról (9-ből 7). 28/9 pontos idénycsúcsával, (16-ból 9 mezőnyből), 3 lepattanóval, 1-1 szerzett és eladott labdával, 5 kiharcolt faltal és 6 gólpasszal vezette sikerre a Jászberény együttesét, méltán kiérdemelte a forduló legjobbjának járó címet!

Dobóhátvéd:

Christopher Dunn - Kaposvári KK

Dunn helye szinte minden fordulóban előre borítékolható a forduló válogatottjában. A bajnokság legjobb labdaszerzője, negyedik legponterősebb játékosa a Körmend ellen is tarthatatlannak bizonyult a kisemberek számára. Közel két hónap után ismét dupla duplás teljesítménnyel szórakoztatta a kaposvári szurkolókat. Az első negyedben 6 pontot és 5! gólpasszot jegyzett, a folytatásban sem adta alább. Swanstonnal megegyező pontszámmal zártak, lettek a mérkőzés legeredményesebb játékosai. Védekezésben nyújtott játéka szombaton is kifogástalan volt, bár mérlegében 3 eladott labdát találhatunk. 35 percnyi játék alatt a szezon legmagasabb VAL számát hozta, 26 pontot (15-ből 9 mezőnyből, 9-ből 8 büntető), 6 lepattanót (4 védő, 2 támadó), 4 szerzett labdát, 5 kiharcolt faltot és 11 gólpasszot tett hozzá a kék-fehérek győzelméhez.

Alacsony-bedobó:

Milos Markovic - TOP - COP Security Jászberény

Nem mindennapi, hogy egy játékos 18 lepattanót kaparint meg egy bajnoki mérkőzésen, és ez nem csak a magyar, de az európai kosárlabdára is tökéletesen igaz. Az ASE elleni győzelem alkalmával Markovic hajtotta végre ezt a ritka bravúrt. A jászberényiek szerb légiósa az elmúlt hét után ez alkalommal is nagyon hasznosan játszott, s most bravúrt, győzelmet ért jó játéka. Mindössze egyetlen percet pihent, így jutott el 14 pontig, 18 lepattanóig (12 védő, 6 támadó), 1-1 szerzett és eladott labdáig, 6 kiharcolt faltig, és 2 gólpasszig. Rakits és az ő jó formája mindenképpen biztató lehet együttese számára a hétközi forduló előtt.

Magas-bedobó:

Nebojsa Dukics - Naturtex-SZTE-Szedeák

A forduló nyitómérkőzésén Csorvásival közösen - kis túlzással – ketten intézték el a Factum együttesét. Amellett, hogy az eladott labdák terén érheti kritika – mivel ötöt vétett - a harmadik szegedi szezonját töltő magasembert, a játék fennmaradó elemeiben kijavította az elkövetett hibákat. A kétpontosokat és a triplákat egyező százalékkal dobta (8-ból 5), s akkor sem jött zavarba, ha a büntetővonalra kellett állnia (3-ból 3). A fontos, „kötelező” idegenbeli sikerből 28/15 pontos idénycsúccsal (16-ból 10 mezőnyből), 6 lepattanóval (5 védő, 1 támadó), 1 szerzett labdával, 3 kiharcolt falttal és 1 blokkal vette ki részét.

Center:

Csorvási MilánNaturtex-SZTE-Szedeák

Az elmúlt hetek azt igazolják, hogy egy rendkívül biztos, egyenletes teljesítményt hozó játékosra mindig számíthat Molnár József, a szegediek mestere. Csorvási a forduló nyitótalálkozóján nagyszerű dobóformát hozott és faltproblémákba sodorta az ellenfél magasembereit. 4 eladott labdáját bőségesen kompenzálta azzal, hogy csupán egyetlen mezőnykísérletet hibázott el, bár a büntetőzése visszaüthetett volna egy szoros mérkőzésen, viszont szerdán nem. 26 ponttal (12-ből 11 mezőnyből), 6 lepattanóval (4 védő, 2 támadó), 1 szerzett labdával, 8 kiharcolt falttal, 2 gólpasszal és 2 blokkolt dobással zárt, 34 játékperc alatt.

Legjobb hatodik ember:

Takács Norbert Kis-Rába menti Takarék SKC

Az elmúlt körben szerepelt a felülteljesítő játékosok között, péntek este viszont olyan teljesítménnyel rukkolt elő, mely láttán joggal kérdezhetjük: „Eddig miért nem kapott komolyabb szerepet a soproni rotációban?” Molnár András kiválása, és Tóth Gergely sérülése után komoly mennyiségű játékpercet kapott, melyet a lehető legjobban kihasznált. Triplaparádéjának köszönhetően a „Falco”-nak esélye sem akadt arra, hogy megszorongassa, legyőzze az SKC csapatát. Nem elhanyagolható tény, hogy ő rendelkezett a legjobb +/- mutatóval a kék-fehér gárdából, +17-el. 19/15 pontot (11-ből 7 mezőnyből, 7-ből 5 tripla), 4 támadólepattanót, 1-1 szerzett és eladott labdát, és 1 gólpasszot jegyzett, tette mindezt 29 parketten töltött perc alatt. Ezzel a performansszal nagy siker főszereplőjeként fogadhatta az elismerő tapsot, lapogatásokat.