A forduló válogatottja - 14. forduló

A 2012-es naptári év utolsó fordulóját rendezték szombaton a férfi NB I A-csoportjában. A bravúros, szoros, hosszabbításos mérkőzéseken számtalan kimagasló egyéni teljesítmény született, így nehéz feladat volt összeállítani szubjektív listánkat. A 14. forduló válogatottjába kizárólag légiósok tálalhatóak, 4 a győztes, 2 a vesztes csapatokból!

Irányító:

Anthony NelsonMarso-Vagép NYKK

A sérüléséből visszatérő iránytó végigjátszotta a találkozót, méghozzá úgy, hogy egyetlen személyi hibát sem vétett, ellenben 5 eladott labdát róhatunk fel neki a negatív oldalon. Egy alkalommal már dobott 30 pontot, sőt 48 VAL-ig jutott, most azonban ezt is megfejelte. Idei legjobb játékát hozta, a hosszabbítás utolsó percéig az ő pontjai jelentették a reményt a nyíregyháziak számára. 36/6 pontja (20-ból 11 mezőnyből), 9 lepattanója (6 védő, 3 támadó), 6 szerzett labdája, 11 kiharcolt faltja és 8 gólpassza, 53 VAL-ja is kevésnek bizonyult ahhoz, hogy az NYKK győztesen hagyhassa el a jászberényi sportcsarnokot, mivel akadt egy hazai játékos, aki nála is nagyobbat játszott.

Dobóhátvéd:

Miljan RakitsTOP – COP Security Jászberény

Vitán felüli, hogy Raktis szombati teljesítményével – a 12. forduló után – idén másodjára érdemelte ki a forduló legértékesebb játékosának (MVP) járó címet! A negyedik negyedben dobott 10 pontja, közte a 7. triplája teremtette meg az esélyt a hosszabbításra, persze maradt még egy dobásnyi esélye az NYKK-nak a rendes játékidőben, de azt Berkis elhibázta. A ráadás utolsó percében az ő 2+1-es (büntető kimaradt) játékának köszönhetően léphetett meg a Jászberény. A végjátékban pedig nem remegett meg keze a büntetőknél, így hozta együttese számára a 2012-es év utolsó hazai meccsén a győzelmet. Többször tudott már 30 feletti VAL értékeket produkálni, a mostanival együtt 3-1 az ilyen találkozókon a Jászberény győzelem-vereség mutatója. Szombaton 39/21 pontos (20-ből 12 mezőnyből, 14-ből 7 tripla), 8 lepattanós (7 védő, 1 támadó), 2 szerzett, 3 eladott labdás, 8 kiharcolt faltos, és 5 gólpasszos elképesztő idénycsúccsal, kimagasló teljesítménnyel lett csapata, a mérkőzés, és a forduló legjobbja, kereken 50-es VAL mutatóval zárt!

Alacsony-bedobó:

Tomiszlav IvosevSZOVA – Trend Optika KC Szombathely

Nehéz a légiós élete, ha egyik társa 8 pontot (Levy) képes összehozni, a center pedig komoly faltproblémák miatt minimalizált játékpercekkel dolgozik (Fey). Nagyszerű dobóformát hozott, kiemelkedett Bencze Tamás együtteséből, és kijelenthető, hogy helye megkérdőjelezhetetlen a szombathelyieknél, messze ő a legjobban teljesítő külföldi játékosuk. A mérkőzés szempontjából döntő harmadik negyedben 5 pontot szerzett a szombathelyiek 10 egységéből, rajta ott sem múlott semmi sem. Ivosev három forduló kihagyás után jutott ismét 20 pont fölé, most azonban ez kevés volt az üdvösséghez, a sárga-feketék sikeréhez. Kipontozódásáig, 35 játékperc alatt 25/9 pontot (15-ből 10 mezőnyből, 5-ből 3 tripla), 8 lepattanót (4 védő, 4 támadó), 2-2 szerzett és eladott labdát, 6 kiharcolt faltot és 1 blokkot jegyezhettek fel a statisztikájába, a mezőny legeredményesebb játékosaként zárt.

Magas-bedobó:

Kevin SmithFactum Sport Debrecen

Ha lepattanózás terén nem is remekelt a debreceniek magasembere, de a jóval erősebb játékerőt képviselő Kaposvár ellen megtett mindent ami csak erejéből telt, hogy meccsben tartsa csapatát. Felróhatnánk neki, hogy több eladott labdája akadt, azonban a védekezésével kompenzálta ezen negatívumot. Dobásait magabiztosan értékesítette, bár a 6,75-ös vonalról még nem olyan hatékony, mint ahogy azt ő szeretné. 22/3 ponttal (12-ből 7 mezőnyből), 2 lepattanóval (1 támadó, 1 védő), 4 szerzett mellett 3 eladott labdával, 6 kiharcolt falttal és 1 gólpasszal zárta az idei év utolsó mérkőzését.

Center:

Filip BarovicsKis-Rába menti Takarék SKC

Ahogy számítani lehetett rá, jól építette fel a 2-2-es játékokat az SKC a Körmend ellen, melyeknek kulcs-szerepelői Thomas és Barovics voltak, előbbi osztogató, utóbbi befejező szerepkörben. Hiába került egy elkerülhető kettős falt és reklamálásért begyűjtött technikai után faltproblémákba és töltött kemény perceket a kispadon, az utolsó negyedben nem tudták megállítani a vendégek magasemberei. Hatalmas munkával, személyi hiba nélkül hozta le az utolsó játékrészt. Szerzett pontot indításból, üres ziccerből, támadólepattanó utáni akcióból, sőt az első félidőben még egy hárompontost is elsüllyesztett. Idei legjobbját hozta szombat este, s a mérkőzés legeredményesebb játékosaként 29/3 pont (18-ból 12 mezőnyből), 9 lepattanó (6 védő, 3 támadó), 2-2 szerzett és eladott labda, 7 kiharcolt falt, 2 gólpassz és 3 blokkolt dobás került a neve mellé.

Legjobb hatodik ember:

Rastko Dramicsanyin - TOP – COP Security Jászberény

Elképesztő számokat produkált a szerb magasember a hosszításos csatában. A triplák terén nem teljesített valami fényesen, ugyanis 7 kísérletből mindössze egyet juttatott a gyűrűben, de a játék többi eleméből pótolta ezt a minimálisa pontatlanságot. Nem mindennapos, hogy 20-20 közeli teljesítményt láthatunk egy játékostól, s mindössze két gólpasszra volt a klasszikus tripla duplától. Idei legjobbját hozta a VAL számok tekintetében, a találkozó minden percét a parketten töltötte, ez alatt 18/3 pontot (14-ből 5 mezőnyből, 9-ből 7 büntető), 20 lepattanót (11 védő, 9 támadó), 1 szerzett, 2 eladott labdát, 7 kiharcolt faltot, 8 gólpasszt, 1 blokkot tett a közösbe.