A forduló válogatottja - 9. forduló

Szombat este fejeződött be a férfi NB I A-csoportjának 9. fordulója. Ismételten domináltak a vendéglátó csapatok, ugyanis négy helyszínen ők hagyták el győztesen a parkettet. Kivételt a Sopron és a Paks gárdái képeztek, akik vendégként tudtak nyerni. Friss, szubjektív listánkon a forduló legjobbjaival ismerkedhettek meg. Örömmel jelentjük, most is van magyar játékos köztük.

Irányító:

Bradley LoesingPVSK – PANNONPOWER

A két héttel ez előtti nagyszerű dupla duplája (12 pont, 13 gólpassz) után a Körmend elleni siker alkalmával némileg kevesebb gólpasszt jegyzett, azonban az elmaradó remek zsugákat pontokkal kompenzálta. Az első félidőben mindössze 8 ponton állt, aztán a folytatásban Legionnal karöltve ízekre szedték a vendégek külső védekezését, ketten összesen 53 pontot szórtak a piros-feketéknek, úgy, hogy az irányító 20 perc alatt 19 egységet rámolt be. Idei legjobb produkciója győzelmet ért csapatának, s az utóbbi fordulók alapján nagyon úgy fest, hogy az irányító állandósítja jó formáját. 27/6 ponttal (18-ból 11 mezőnyből), 8 gólpasszal, 2-2 szerzett és eladott labdával, 5 kiharcolt falttal zárta a mérkőzést, mindezt 30 játékperc alatt produkálta. Kérdés nem fér ahhoz, hogy a 9. fordulóban ő a legértékesebb játékos!

Dobóhátvéd:

Christopher DunnKaposvári KK

Ha forduló válogatott, akkor annak szinte biztosan tagja a kaposvári légiós. Persze úgy nem nehéz, ha az emberfia a bajnokság második legjobb labdalopója, és a TOP 10-ben foglal helyet a gólpasszok és pontszerzés terén is. Kilenc mérkőzésből a szombati volt a hatodik, melyen 20 pont fölé jutott, ráadásul elképesztő dobószázalékkal tette mindezt. Pontjait egyenletesen osztotta el, az első félidőben 13, a másodikban 12 egységet írt a táblára. 25/6 pontot (14-ből 11 mezőnyből), 3 lepattanót, 3-3 eladott és szerzett labdát, 3 kiharcolt faltot és 5 gólpasszot felölelő performansszal járult hozzá a Kaposvár szezonbeli hetedik sikeréhez.

Alacsony-bedobó:

Jonathan LevySZOVA – Trend Optika KC Szombathely

Az első félidőben húzóemberként sorra szállította a pontokat együttesének, megalapozta a szombathelyiek vezetését. Nagy szükség volt ponterős játékára, hisz Fey teljesítményét nehezen lehetett produktívnak nevezni. Levy az elmúlt három fordulóban kétszer jutott húsz pont fölé, bizonyára nem csak ő, de a szakvezetők és a szurkolók is örömmel fogadják, hogy a szezon eleji formája már a múlté. Szinte végig a pályán tartotta Bencze mester, 23/3 pontot (14-ből 10 mezőnyből), 2 lepattanót, 1 szerzett labdát, 4 kiharcolt faltot, 2 gólpasszt és 1 blokkot tett hozzá a sárga-feketék sikeréhez.

Magas-bedobó:

Tóth GergelyKis-Rába menti Takarék SKC

Ha már az elmúlt héten a „koppolók” között emlegettük, mivel pont nélkül zárt, akkor most úgy látta jónak, ha idénycsúcs-beállítással jelentkezik. Rendkívül produktív estét hozott, különösen a távoli dobások tekintetében. Kellett is a kimagasló teljesítmény, mivel Molnár András szolidabb dobóformát mutatott Jászberényben. Oh, és mielőtt elfelejtenénk megemlíteni, csapata és a mérkőzés legeredményesebb játékosaként zárta a szombat esti ütközetet. 21/15 pontot (12-ből 8 mezőnyből, 7-ből 5 tripla), 2 lepattanót, 1 szerzett labdát, 1 kiharcolt faltot, és 2 gólpasszt jegyeztek a lőlapjára.

Center:

Teo SimovicZalakerámia-ZTE KK

Több alkalommal járt rendkívül közel ahhoz a horvát center, hogy a forduló legjobbja legyen, azonban rendre jött egy-egy jobb teljesítmény, mely kiszorította abból a szűk körből. Most azonban itt van, bár arra nagy összegben fogadhatnánk, hogy örömmel elcserélné ezt a tagságot egy plusz győzelemre, mondjuk épp a Kaposvár ellen. Az egerszegi magasemberek faltproblémái okán gyakorlatilag egyedül küzdhetett a Hendlein – Dávid – Spica trióval a palánkok alatt. Ennek tudatában nem kis dicséret illeti a légióst, aki ismét dupla duplát szállított. 18 ponttal (11-ből 8 mezőnyből), 12 lepattanóval (10 védő, 2 támadó), 3-3 szerzett és eladott labdával, 8 kiharcolt falttal és 1 gólpasszal zárta a találkozót, 36 percet töltött a parketten.

Legjobb hatodik ember:

Hendlein RolandKaposvári KK

Teljes magabiztossággal jelentjük, hogy Hendlein nagyszerű formában játszik az elmúlt hetekben. Nehéz elvitatni ezt a tényt, hisz ő bajnokság 8. legjobb lepattanózója (1. a magyarok között), s a 7. helyen áll a legtöbb blokkot kiosztók rangsorában. Teszi mindezt úgy, hogy 25-30 percet tölthet a parketten. Szombaton, a ZTE ellen megnyert találkozó több 2+1-es akciót értékesített, amikor épp zárkózott az egerszegi csapat, akkor kosarával ismét 10 pont fölé tolta a különbséget. Mindössze egyetlen mezőnydobást hibázva, két eladott labdát vétve, 18 pontot (9-ből 8 mezőnyből), 7 lepattanót (5 védő, 2 támadó), 1 szerzett labdát, 2 kiharcolt faltot és 2 gólpasszt tett hozzá a Kaposvár győzelméhez.