A forduló válogatottja - alapszakasz - 13. forduló

Vasárnap befejeződött a magyar férfi A-csoport alapszakaszának tizenharmadik köre - a forduló válogatottját olvashatjátok a szombathelyi MVP-vel.

A korábbi forduló válogatottak:

Alapszakasz: 1. forduló2. forduló3. forduló4. forduló5. forduló6. forduló8. forduló9. forduló7. forduló10. forduló11. forduló, 12. forduló

Irányító
Damier Erik Pitts - JP Auto-JKSE (2)

A Jászberény simán verte a Kaposvárt vasárnap, és ennek a győzelemnek az egyik letéteményese Pitts volt, aki 20 pontot (6/8 dupla, 2/3 tripla, 2/2 büntető), 4 pattanót, 9 gólpasszt, 2 szerzett és 3 eladott labdát, illetve 4-4 beütött és kiharcolt faultot jegyzett, ami kicsit több mint 38 perc alatt 29 VAL-t ért.

Dobóhátvéd
TJ Price - Egis Körmend (1)

A Körmend rangadót nyert Zalaegerszegen, és a találkozó legjobb játékosa Price volt, aki kiváló dobóteljesítménnyel dobott 29 pontot (7/9 dupla, 4/6 tripla, 3/4 büntető), és volt még 6 pattanója, 5 gólpassza, 1 blokkja, 3-3 szerzett és eladott labdája, valamint 1 beütött és 4 kiharcolt személyi hibája is, így 33 és fél perc alatt 38 VAL-ig jutott.

Kiscsatár
Milos Boriszov - DEAC (6)

A DEAC nagy különbségű győzelmet aratott a Pécs ellen, a montenegrói játékos pedig újfent kiemelkedett a mezőnyből. Boriszov hatékony 28 ponttal (6/6 dupla, 4/7 tripla, 4/4 büntető), 9 ponttal, 5 gólpasszal, 3 eladott labdával, illetve 3 beütött és 5 kiharcolt faulttal járult hozzá a sikerhez - ez kevesebb mint 30 perc alatt 38 VAL-t jelentett.

Erőcsatár
Jordan Heath - Alba Fehérvár (1)

Az Alba rendkívül hosszú vereségsorozatot zárt le Sopronban, és a fehérváriak legjobbja Heath volt, aki masszív dupla-duplával, 22 ponttal (7/8 dupla, 2/3 tripla, 2/3 büntető) és 14 pattanóval segítette csapatát. 2 blokkja, valamint 4 beütött és 2 kiharcolt személyi hibája 25 perc alatt 32 VAL-nak felelt meg

Center
Juvonte Reddic - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (2)

A Falco egy nagy utolsó negyeddel győzött Szegeden, és Reddic kiemelkedett a mezőnyből. Az amerikai center 32 ponttal (14/20 dupla, 4/9 büntető), 13 pattanóval, 5 blokkal, 2 gólpasszal, 3 szerzett labdával, illetve 3 beütött és 6 kiharcolt faulttal járult hozzá a szombathelyiek győzelméhez. Mivel a Falco győzött, Reddic 34 és fél perc alatt szerzett 46 VAL-ja pedig a legjobb egyéni produkció volt a kör során, ezért ő lett a forduló MVP-je.

Legjobb Hatodik Ember
Desonta Bradford - Egis Körmend (5)

A Körmend irányítója rendszeres szereplője a forduló válogatottjának, és csapata zalaegerszegi győzelme során is összegyűjtött 22 pontot (6/9 dupla, 2/4 tripla, 4/4 büntető), 7 pattanót, 2 gólpasszt, 3 szerzett és 2 eladott labdát, valamint 4 beütött és 3 kiharcolt személyi hibát, ami 30 és fél perc alatt 25 VAL-t ért.