A forduló válogatottja - alapszakasz - 14. forduló

Tegnap este befejeződött a magyar férfi A-csoport alapszakaszának tizennegyedik köre - a forduló válogatottját olvashatjátok a kecskeméti MVP-vel.

A korábbi forduló válogatottak:

Alapszakasz: 1. forduló2. forduló3. forduló4. forduló5. forduló6. forduló8. forduló9. forduló7. forduló10. forduló11. forduló12. forduló, 13. forduló

Irányító
Dustin Ware - Zalakerámai ZTE KK (4)

A ZTE egy pontgazdag meccsen kikapott Kecskeméten, de Ware így is szállított 24 pontot (4/6 dupla, 4/9 tripla, 4/6 dupla), 5 pattanót, 9 gólpasszt, 2 szerzett és 1 eladott labdát, illetve 2 beütött és 8 kiharcolt faultot. Ez 34 perc alatt 35 VAL-t ért, ami a forduló legjobb egyéni statisztikája volt, de mivel csapata kikapott, így nem lehetett a legértékesebb játékos.

Dobóhátvéd
Juan'ya Green - KTE-Duna Aszfalt (1)

Green épp a ZTE ellen vezette sikerre Forray Gábor együttesét 21 ponttal (8/10 dupla, 0/1 tripla, 5/6 büntető), 2 pattanóval, 3 gólpasszal, 1 blokkal, 4 szerzett és 1 eladott labdával, valamint 2 beütött és 6 kiharcolt személyi hibával, ami 33 és fél perc alatt 30 VAL-t jelentett. Volt ennél jobb egyéni mutató is a forduló során, ám Green nyert, a többiek nem, így ő lett a forduló legértékesebb játékosa, MVP-je.

Kiscsatár
Donte Clark - SERCO - TF-BP (3)

A TF hosszabbításban szenvedett vereséget a Kaposvártól, Clark azonban megint jól játszott: 26 pontot (6/15 dupla, 2/4 tripla, 8/9 büntető), 8 pattanót, 5 gólpasszt, 2 szerzett és 4 eladott labdát, illetve 3 beütött és 8 kiharcolt faultot tett a közösbe. 45 perc alatt 30 VAL-ig jutott, ami megegyezett Green teljesítményével, de a fővárosiak kikaptak, ezért Clark nem lett MVP.

Erőcsatár
Leyton Hammonds - Egis Körmend (1)

A Körmend tegnap a végére gálát csinált a DEAC elleni összecsapásból, és ebből Hammonds is kivette a részét. A vasiak légiósa 21 pontja (8/11 dupla, 1/5 tripla, 2/2 büntető) mellett 6 pattanóval, 1-1 gólpasszal és blokkal, 2 szerzett és 1 eladott labdával, valamint 2 kiharcolt személyi hibával járult hozzá a sikerhez, ami 30 és fél perc alatt 25 VAL-nak felelt meg.

Center
Andriy Agafonov - Zalakerámia ZTE KK (5)

Az ukrán center Ware mellett a ZTE másik vezére volt Kecskeméten - 20 pontja (5/6 dupla, 0/1 tripla, 10/14 büntető), 6 pattanója, 4 gólpassza, 3 eladott labdája, illetve 8 kiharcolt faultja valamivel több mint 34 perc alatt 28 VAL-t ért összességében, ezzel lett a forduló legjobb centere.

Legjobb hatodik ember
Desonta Bradford - Egis Körmend (6)

A körmendiek sikeréből két cserejátékos is kivette a részét, Németh Ákos rendkívül hatékony volt, Bradford azonban még egy fokkal nála is jobban teljesített: 18 pont (5/8 dupla, 2/5 tripla, 2/2 büntető), 8 pattanó, 4 gólpassz, 2 blokk, 2 szerzett és 3 eladott labda, valamint 3 kiharcolt személyi hiba került a neve mellé, ami kicsivel több mint 26 perc alatt 28 VAL-lal volt egyenlő.