A forduló válogatottja - Alapszakasz - 18. forduló

A hétvégén lejátszották a magyar férfi A-csoport alapszakaszának 18. körét - a forduló válogatottját olvashatjátok.

A korábbi forduló válogatottak: 1. forduló5. forduló7. forduló8. forduló6. forduló9. forduló4. forduló10. forduló11. forduló2. forduló3. forduló12. forduló13. forduló14. forduló15. forduló16. forduló, 17. forduló

Irányító
Brandon Johnson - Sopron KC (2)

Johnson a Vasas ellen idegenben diadalmaskodó Sopron legjobbja volt az egész mérkőzést figyelembe véve, szinte végig kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott. 23 pontot szórt (3/7 dupla, 3/7 tripla, 8/10 büntető) amellett, hogy 7 gólpasszt, 6 pattanót, 3 szerzett labdát és 12 kiharcolt faultot is felírhattak mellé a statisztikusok. Hiába volt 2-2 eladott labdája és beütött faultja, kevesebb mint 30 perc alatt így is 36 VAL-ig jutott - ez szigorúan a statisztikát nézve a legjobb volt ebben a körben, így a forduló megosztott MVP-je lett.

Dobóhátvéd
Justin Edwards - Alba Fehérvár (4)

A kanadai dobóhátvéd a Jászberény ellen diadalmaskodó Alba vezére volt a második félidőben - az első 20 percben ő is gyengébb teljesítményt nyújtott, de a fordulás után óriási szerepe volt abban, hogy csapata fordítani tudott. 15 pontos (3/4 dupla, 2/5 tripla, 3/3 büntető), 11 gólpasszos dupla-duplát jegyzett, a társak kiszolgálását is szem előtt tartotta tehát. 6 pattanó, 3 szerzett labda, 2 kiharcolt fault és mindössze 1 eladott labda került még a neve mellé, így 27 és fél perc alatt 32 VAL-t hozott össze.

(Itt mindenképp érdemes megemlíteni még Julian Norfleetet, akik 21 ponttal és 26 VAL-lal a ZTE legjobbja volt a Körmend ellen, illetve a Kaposvárban 26 pontot (28 VAL) szóró Winsome Fraziert, aki a Paks ellen vezette győzelemre csapatát Jaytornah Wisseh mellett.)

Kiscsatár
Lenzelle Smith - Egis Körmend (4)

Smith alapvetően kettes, de a ZTE ellen az első félidőben Horti sérülése után 6 fős aktív rotációra "rövidülő" Körmendben sokszor játszott hármast Gibbs és Petty mellett. 19 pontot szórt (3/7 dupla, 3/6 tripla, 4/4 büntető), emellett volt 8 pattanója, 4-4 szerzett labdája és gólpassza, valamint 3 beütött személyi hiba mellett 6 kiharcolt faultja is - kicsit kevesebb mint 39 perc alatt 31 VAL-os teljesítménnyel rukkolt elő. A ZTE elleni végjáték ugyan Gibbsről és Allenről szólt a vasiaknál, de nagyon fontos volt a negyedik negyed elején dobott két triplája -8-nál, a mérkőzés összességét nézve ő volt a legjobb körmendi, ráadásul a forduló rangadóján, így ő lett a forduló másik megosztott MVP-je.

Erőcsatár
Aliaksandr Pustahvar - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (1)

A Falco a korábbiakhoz képest finoman szólva is visszafogott teljesítményt nyújtott otthon a Szedeák ellen, és lényegében Pustahvar kiváló produkciójának köszönhetik, hogy nem szenvedték el első hazai vereségüket ebben az idényben. A fehérorosz válogatott légiós 24 pontig jutott (5/5 dupla, 4/7 tripla, 2/2 büntető), volt még 6 pattanója (amiből ráadásul 5 támadópattanó volt), 3 gólpassza, illetve 3 beütött fault mellett 5 kiharcolt személyi hibája is. 35 perc alatt összesen 32 VAL-t szerzett.

Center
Lóránt Péter - Alba Fehérvár (2)
AJ Pacher - Vasas Budapest (4)

Az Alba magyar magasembere főleg az első félidőben volt jó a Jászberény elleni meccsen, akkor nagyban neki köszönhették a fehérváriak, hogy nem volt nagyobb hátrányuk. Lóránt 22 pontot dobott (5/9 dupla, 3/3 tripla, 3/4 büntető), volt 5 gólpassza, 3-3 szerzett labdája és pattanója, 2 eladott labdája, 1 beütött és 3 kiharcolt faultja, így alig több mint 30 perc alatt 27 VAL-ig jutott. Pacher a Sopron ellen sokáig vezető, végül alig kikapó Vasas legjobbja volt 23 pontos (7/8 dupla, 2/3 tripla, 3/4 büntető), 11 pattanós (5 támadó) dupla-duplájával. Volt ugyan 5 eladott labdája, de 2 gólpassza, 3 beütött és 4 kiharcolt faultja is, ami összességében szintén 27 VAL-t ért neki 38 és fél perc alatt.

Legjobb hatodik ember
Julien Mills - Sopron KC (5)
Austin Dufault - Sopron KC (1)
Sterling Gibbs - Egis Körmend (1)

Mills és Dufault a Sopron győzelméből vállaltak főszerepet, övék volt a legjobb egyéni teljesítmény a cserék közül. Dufault leginkább az első három negyedben volt meghatározó, 19 pontig (6/7 dupla, 1/2 tripla, 4/4 büntető), 7 pattanóig, 2-2 szerzett labdáig és kiharcolt faultig, valamint 1 gólpasszig jutott - 26 és fél perc alatt kipontozódott, de így is 23 VAL-t szerzett. Mills a végén volt főszereplő - összességében 16 pontot szórt (5/6 dupla, 0/3 tripla, 6/7 büntető) 7 pattanó, 2 gólpassz, 1-1 szerzett és eladott labda, valamint 4 kiharcolt fault mellett, ez neki 26 és fél perc alatt 24 VAL-t ért. Gibbs a ZTE elleni rangadó végjátékában óriásit játszott, nem kis mértékben neki köszönhetően győzött a Körmend Egerszegen. Az amerikai kisember 18 pontot dobott (7/8 dupla, 1/4 tripla, 1/3 büntető) 5 gólpassz, 3 szerzett labda, 2-2 pattanó és eladott labda, illetve 1 beütött és 3 kiharcolt fault mellett, amivel 31 perc alatt 21 VAL-t hozott össze.

(Rajtuk kívül is volt nagyon sok jó egyéni teljesítmény a cseréktől, mint például Tóth Ádámé (19 VAL) és Aleksza Popovicsé (16 pont, 17 VAL) a Szolnoknál, Will Tamásé (14 pont, 17 VAL) a Paksnál, Lester Medfordé a Falcónál (11 pont, 17 VAL), Hegedűs Gergelyé a Kecskemétnél (8 pont, 10 pattanó, 16 VAL) vagy James Farré (14 pont, 20 VAL) az Albánál.)