A forduló válogatottja - alapszakasz - 25. forduló

Tegnap befejeződött a magyar férfi A-csoport alapszakaszának 25. köre - a forduló válogatottját olvashatjátok a szombathelyi MVP-vel.

A korábbi forduló válogatottak:

Alapszakasz: 1. forduló2. forduló3. forduló4. forduló5. forduló6. forduló8. forduló9. forduló7. forduló10. forduló11. forduló12. forduló13. forduló14. forduló15. forduló16. forduló17. forduló18. forduló19. forduló20. forduló21. forduló22. forduló24. forduló26. forduló, 23. forduló

Irányító
Emmanuel Ubilla - Kaposvári KK (1)

A Kaposvár hosszabbítás után kikapott Kecskeméten, így az alsóházban folytathatja. A Somogy megyei klub egyik legjobbja ezúttal Ubilla volt, aki 27 pontot (1/4 dupla, 7/13 tripla, 4/8 büntető), 3 pattanót, 9 gólpasszt, 1-1 szerzett és eladott labdát, illetve 4 beütött és 9 kiharcolt faultot jegyzett, ami 43 perc alatt 31 VAL-nak felelt meg.

Dobóhátvéd
Jahenns Manigat - DEAC (1)

A DEAC kikapott Székesfehérváron, és a Pécs zalaegerszegi győzelme miatt a középházban folytathatja a hajdúsági alakulat. Manigat sokat tett azért, hogy ez ne így történjen, és csapata a felsőházzal együtt a PO-ot is biztosítsa: 21 pontig (1/4 dupla, 3/8 tripla, 10/12 büntető), 6 pattanóig, 7 gólpasszig, 2-2 szerzett és eladott labdáig, valamint 4 beütött és 9 kiharcolt személyi hibáig, 32 perc alatt összesen 29 VAL-ig jutott.

Kiscsatár
Marko Djeraszimovics - KTE-Duna Aszfalt (3)

A KTE fontos győzelmet szerzett, amivel egyrészt kiejtette a középházból a Kaposvárt, másrészt javította esélyeit a rájátszásra. Forray Gábor csapatának legjobbja Djeraszimovics volt tegnap este: a szerb játékos 21 pontot (9/12 dupla, 0/3 tripla, 3/4 büntető), 7 lepattanót, 2 gólpasszt, 1 eladott labdát, illetve 2 beütött és 5 kiharcolt faultot tett a közösbe, ami 38 perc alatt 25 VAL-t ért.

Erőcsatár
Evan Bruinsma - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (5)

A Falco a vártnak megfelelően simán verte a TF-et, ebben játszott főszerepet az amerikai erőcsatár, akinek a neve mellé 25 pont (6/7 dupla, 3/5 dupla, 4/4 büntető), 13 pattanó, 2-2 gólpassz és blokk, 2 szerzett és 1 eladott labda, valamint 1 beütött és 4 kiharcolt személyi hiba került. 27 perc alatt 43 VAL-lal járult hozzá a győzelemhez, ezzel a forduló MVP-je lett.

Center
Djordje Pantelics - JP Auto - JKSE (2)

A Jászberény nagy meccsen győzte le a Szolnokot, ezzel megfosztotta ellenfelét az alapszakasz első helyétől. Pantelics hibátlan 19 ponttal (3/3 dupla, 3/3 tripla, 4/4 büntető), 5 pattanóval, 4 gólpasszal, 1 blokkal, 4 szerzett és 1 eladott labdával, illetve 4 beütött és 3 kiharcolt faulttal, 25 perc alatt 31 VAL-lal segítette csapatát.

Legjobb hatodik ember
Filipovity Márkó - Alba Fehérvár (2)

Az Alba nem jutott be a középházba, hiába győzte le a Debrecent, Filipovity azonban kitűnő produkciót nyújtott 16 ponttal (4/9 dupla, 1/3 tripla, 5/7 büntető), 11 pattanóval, 1-1 gólpasszal és blokkal, 1 szerzett és 2 eladott labdával, valamint 4 beütött és 6 kiharcolt személyi hibával, ami 21 perc alatt 21 VAL-lal ért fel.