A forduló válogatottja - alapszakasz - 4. forduló

Tegnap befejeződött a magyar férfi A csoport alapszakaszának negyedik köre - lássuk a forduló válogatottját a szolnoki MVP-vel.

A korábbi forduló válogattak: 1. forduló3. forduló5 forduló6. forduló, 8. forduló, 9. forduló, 7. forduló

Irányító
Phillip Miller - Jászberényi KSE (1)

A Jászberény egy nagyon szoros találkozón kapott ki a Pécstől még október második felében, az eddig még nyeretlen JKSE legjobbja pedig 31 pontot (7/9 dupla, 3/5 tripla, 8/10 büntető), 8 pattanót, 3 gólpasszt, 4 szerzett labdát, illetve 8 kiharcolt faultot jegyzett ezen a találkozón. 37 perc alatt 48 VAL-t ért el, ami a legjobb volt a forduló során, de a vereség miatt a legértékesebb jelzőt nem kaphatta meg.

Dobóhátvéd
Remy Abell - OSE Lions (1)

Az OSE amerikai játékosa még a Kaposvár elleni hazai vereség során ért el 33 pontot (4/9 dupla, 4/7 tripla, 13/15 büntető), 6 pattanót, 3 gólpasszt, 2 eladott labdát, valamint 9 kiharcolt személyi hibát, ami 31 perc alatt 39 VAL-nak felelt meg.

Kiscsatár
Quincy Diggs - PVSK-VEOLIA (2)

A Pécs Jászberényben győzött, és a kiegyensúlyozott csapatteljesítmény mellett Diggs egyénileg is odatette magát 22 pontjával (7/12 dupla, 2/6 tripla, 2/2 büntető), 3-3 pattanójával és szerzett labdájával, 4 gólpasszával, illetve 4 kiharcolt faultjával, ami 36 perc alatt 27 VAL-t jelentett összességében.

Erőcsatár
Ramo Rizvic - OSE Lions (2)

Arról már írtunk Abellnél, hogy az OSE kikapott, ám Rizvic is nagyszerű produkciót nyújtott az oroszlányi együttesnél: a bosnyák játékos csereként beállva 18 pontig (4/7 dupla, 2/5 tripla, 4/4 büntető), 9 pattanóig, 4 gólpasszig, 3 szerzett és 1 eladott labdáig, valamint 5 kiharcolt személyi hibáig, 32 perc alatt összesen 32 VAL-ig jutott.

Center
Eric Carter - Sopron KC (2)

A soproniak centere másodjára került be a forduló csapatába, miután a ZTE ellen 29 pontot (12/17 dupla, 0/1 tripla, 5/8 büntető), 14 pattanót, 1-1 gólpasszt szerzett és eladott labdát, illetve 9 kiharcolt faultot tett a közösbe. Ez 36 perc alatt 44 VAL-t ért, már kérdés, hogy ez sem ért győzelmet, miután a zalaegerszegiek nyerni tudtak az SKC otthonában.

Legjobb hatodik ember
Andre Jones - Szolnoki Olajbányász (1)

A Szolnok dobóhátvédje a DEAC magabiztos legyőzése során a kispadról beszállva 28 ponttal (5/7 dupla, 5/9 tripla, 3/4 büntető), 4 pattanóval, 2 gólpasszal, 1 blokkal, 1 szerzett és 2 eladott labdával, valamint 6 kiharcolt személyi hibával járult hozzá az Olajbányász sikeréhez. Ez 31 perc alatt 33 VAL-t ért, ami messze nem a legjobb teljesítmény volt a kör során, de mivel a legjobb produkciók vesztes csapatokból érkeztek (kivéve az Albából Guytont és Ljubicsicset, akik viszont nem tudtak bekerülni a forduló csapatába), így ő lett a forduló MVP-je.