A forduló válogatottja - alapszakasz, 1. forduló

Tegnap lejátszották a magyar férfi A-csoport alapszakaszából az első kör utolsó mérkőzését is - a forduló válogatottját olvashatjátok.

Az eddigi fordulóválogatottak:

Alapszakasz: 2. forduló4. forduló5. forduló7. forduló8. forduló9. forduló6. forduló, 10. forduló

Irányító
Marko Boltics - Naturtex-SZTE-Szedeák (1)

A Szedeák irányítója a Debrecenben megnyert találkozón játszott főszerepet, miután 20 ponttal (6/7 dupla, 1/3 tripla, 5/6 büntető) a mezőny legeredményesebb játékosa lett. Volt még 8 pattanója, 4 gólpassza, 4 szerzett és 3 eladott labdája, valamint 3 beütött és 7 kiharcolt faultja. 35 perc alatt 33 VAL-t ért el - egyedül jutott 30 fölé az összes mérkőzés összes játékosát figyelembe véve, győzött is csapata, így ő lett a forduló MVP-je.

Dobóhátvéd
Eric Fanning - Egis Körmend (1)

Nem a kettes poszton játszókról szólt az első kör, azok közül, akiknek pedig legalább némi közük van a dobóhátvédekhez, a Körmend légiósa játszott a legjobban. Fanning 22 ponttal (7/9 dupla, 1/2 tripla, 5/6 büntető), 6 pattanóval, 2 gólpasszal, 1 szerzett és 4 eladott labdával, illetve 4 beütött és 5 kiharcolt személyi hibával járult hozzá csapata jászberényi sikeréhez, így 32 perc alatt 24 VAL-t gyűjtött.

Kiscsatár
Quincy Ford - Szolnoki Olaj KK (3)

Ford kiválóan kezdte anno szolnoki bajnoki karrierjét, hiszen 21 ponttal (6/6 dupla, 2/6 tripla, 3/4 büntető) és 9 pattanóval közel állt a dupla-duplához. Az azóta hazai pályán már az Albát és a Falcót is legyőző Pécs otthonában ő volt az Olaj legjobbja - 4 szerzett és 2 eladott labda, 1 blokk, valamint 1-1 beütött és kiharcolt fault került még a neve mellé, ami mindössze 22 perc alatt is 28 VAL-t jelentett

Erőcsatár
Rasztko Dramicanin - KTE-Duna Aszfalt (2)

Dramicanin nemcsak kacérkodott a dupla-duplával, hanem meg is szerezte azt - a KTE Zalaegerszegen aratott, kiütéses sikeréből 23 ponttal (1/5 dupla, 7/9 tripla, 0/2 büntető) és 11 pattanóval vette ki a részét, pedig se a duplák, se a büntetők nem mentek neki. Volt még 4 beütött és 3 kiharcolt személyi hibája, így 31 perc alatt összesen 25 VAL-ig jutott.

Center
Eilingsfeld János - Atomerőmű SE (1)

Tegnap este Keller Ákos a 6 pontja ellenére is borzasztóan masszív, meghatározó teljesítményt nyújtott, az ötös poszton szintén megforduló Eilingsfeld viszont még ennél is jobbat a Falco elleni siker alkalmával. Az All-Star gála MVP-je 10 ponttal (3/5 dupla, 1/2 tripla, 1/2 büntető), 13 pattanóval, 4 gólpasszal, 2 blokkal, illetve 3 beütött és 6 kiharcolt személyi hibával támogatta csapatát, ami 35 perc alatt 28 VAL-t eredményezett.

Legjobb hatodik ember
Simon Kristóf - Pécsi VSK-VEOLIA (2)
Chris Horton - Alba Fehérvár (1)

Alapvetően Ford volt a legjobb csere a kör során, de ő az alapcsapatban is helyet követelt magának. A második legjobb egyéni produkciót Simon Kristóf nyújtotta, aki a Szolnok ellen 17 pontot (5/7 dupla, 1/4 tripla, 4/5 büntető), 4 pattanót, 3 gólpasszt, 3 szerzett és 6 eladott labdát, valamint 1 beütött és 6 kiharcolt faultot hozott össze 26 perc alatt 20 VAL-ért. Ezt viszont egy elég sima meccsen hozta, míg az Albánál tegnap Horton 11 pontja (4/5 dupla, 3/4 büntető), 6 pattanója, 1-1 gólpassza és szerzett labdája, valamint 2 kiharcolt személyi hibája is nagyon kellett a győzelemhez - ez 1-1 eladott labdával és beütött faulttal is 16 VAL-t ért 18 és fél perc alatt.