A forduló válogatottja - alapszakasz, 16. forduló

Szombaton lejátszották a magyar férfi A-csoport alapszakaszának tizenhatodik körét - a forduló válogatottját olvashatjátok.

Az eddigi fordulóválogatottak:

Alapszakasz: 2. forduló4. forduló5. forduló7. forduló8. forduló9. forduló6. forduló10. forduló1. forduló11. forduló12. forduló13. forduló3. forduló14. forduló, 15. forduló

Irányító
Marko Boltics - Naturtex-SZTE-Szedeák (3)

A Szedeák nagyot harcolt a Pécs ellen, hogy fordítani tudjon tetemes hátrányból - ez végül nem sikerült, hiába jöttek vissza a meccsbe, de Boltics ezúttal is kiválóan játszott, hiszen 16 pontos (5/8 dupla, 0/4 tripla, 6/7 büntető), 12 gólpasszos dupla-duplát jegyzett. Volt még emellett 6 pattanója, 2 eladott labdája, illetve 3 beütött és 10 kiharcolt személyi hibája, amivel 39 és fél perc alatt 30 VAL-t jegyzett.

Dobóhátvéd
Deonta Vaughn - Zalakerámia ZTE KK (1)
Andre Hollins - Egis Körmend (2)

Mindkét játékos egy-egy simán megnyert összecsapáson produkált nagyon hasonló teljesítményt, ezért és az ebben a sikerekben játszott szerepeik miatt kerültek be mindketten. Vaughn a Pakson diadalmaskodó ZTE legjobbja volt 20 pontjával (1/2 dupla, 5/6 tripla, 3/4 büntető), 8 gólpasszával, 3-3 pattanójával és eladott labdájával, illetve 3 beütött és 4 kiharcolt faultjával, ami 31 és fél perc alatt 26 VAL-t eredményezett számára. Hollins a Sopron tükörsima legyőzéséből vette ki a részét 20 ponttal (1/3 dupla, 6/9 tripla), 4 pattanójával, 5 gólpasszával, 2 szerzett és 1 eladott labdájával, illetve 2 beütött és 1 kiharcolt személyi hibájával. Ez "csak" 24 VAL-t ért, viszont a találkozó elején Hollins volt a főszereplő a tripláival, amikor el is dőlt az összecsapás, másrészt kevesebb mint 20 percnyi játék alatt hozta ezeket a mutatókat az amerikai.

(Itt érdemes kiemelni, hogy borzasztóan sokan hoztak hasonló produkciókat, de Jason Thompson (22 VAL) és Supola Zoltán (24 VAL) egy fokkal elmaradtak, Sterling Gibbs (25 VAL) egy három kezdője nélkül felálló MAFC ellen hozta a statisztikáját, ráadásul Fodor Márton (23 VAL) is jól zárt a túloldalon, Seth Allen (26 VAL) pedig már akkor villogott a Paksban a Zalaegerszeg ellen, amikor teljesen mindegy volt.)

Kiscsatár
Perl Zoltán - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (8)

A magyar válogatott kiválóságát minden mezőnyposztra be lehet tenni, így akár a kettes poszton kimaradók közé is bekerülhetett volna, viszont a Jászberényt a harmadik negyed második felében lényegében egyedül szakította le, ott döntötte el a szombathelyi együttes a maga javára a mérkőzés. Perl összességében 23 ponttal (7/12 dupla, 2/4 tripla, 3/5 büntető), 3 pattanóval, 5 gólpasszal, 2-2 szerzett és eladott labdával, valamint 3 beütött és 5 kiharcolt faulttal zárt, ami 24 VAL-nak felelt meg valamivel kevesebb mint 37 perc alatt.

Erőcsatár
Ivosev Tomiszlav - Kaposvári KK (3)

A Kaposvár honosított magasembere kihasználta, hogy Bennet Davis ezúttal nem lehetett ott társaival a pályán, és az ő vezetésével magabiztosan le is győzte a somogyi alakulat a MAFC-ot. Ivosev 26 pontos (11/13 dupla, 0/3 tripla, 4/8 büntető), 12 pattanós dupla-duplával jelentkezett, ami mellé 3 blokk, 2 gólpassz, 3 szerzett és 1 eladott labda, illetve 4 beütött és 6 kiharcolt személyi hiba társult, ami 28 és fél perc alatt 37 VAL-t ért. A MAFC ugyan borzasztóan tartalékos volt, de Ivosev ezzel a 37 VAL-lal annyira kiemelkedett a fordulóban, hogy ő lett a kör MVP-je.

Center
Lóránt Péter - Alba Fehérvár (3)

A bajnok csapatkapitánya a DEAC ellen is kitűnően kosarazott, hiszen 20 pontos (7/11 dupla, 1/3 tripla, 3/4 büntető), 10 pattanós dupla-duplát ért el. Emellett volt 1-1 gólpassza és eladott labdája, valamint 2 beütött és 6 kiharcolt faultja, ami 35 perc alatt 27 VAL-t ért, ezzel Ivosev mellé bekerült úgy is, hogy a jelenlegi Albában nem sokszor játszik ötös poszton.

Legjobb hatodik ember
Csorvási Milán - Egis Körmend (1)
Mészáros Máté - Sopron KC (2)

Ugyanazon a mérkőzésen jött a két legjobb egyéni produkció a cseréknél. A Körmendnél Csorvásinak az első negyed végén (is) nagy szerepe volt abban, hogy gyorsan lezárták a meccset a vasi piros-feketék - 15 pontot (6/7 dupla, 3/3 büntető), 4 pattanót, 1 gólpasszt, 3 beütött és 7 kiharcolt személyi hibát jegyzett, ami 15 és fél perc alatt is 22 VAL-t ért. A túloldalon Mészáros Máté nagyjából az egyetlen pozitívum volt a Sopron játékában - ő 13 ponttal (5/6 dupla, 0/3 tripla, 3/3 büntető), 6 pattanóval, 3 gólpasszal, 2 blokkal, 1 szerzett labdával, valamint 3 beütött és 4 kiharcolt faulttal végzett, ami 27 és fél perc alatt szintén 22 VAL-t ért.