A forduló válogatottja - Alapszakasz, 17. forduló

A múlt héten lejátszották a magyar férfi A-csoport alapszakaszának 17. körét - a forduló válogatottját olvashatjátok.

A korábbi forduló válogatottak: 1. forduló5. forduló7. forduló8. forduló6. forduló9. forduló4. forduló10. forduló11. forduló2. forduló3. forduló12. forduló13. forduló14. forduló15. forduló, 16. forduló

Irányító
Ronnie Taylor - Vasas Budapest (2)

Borzasztóan hasznos teljesítményt nyújtott elöl Taylor, óriási érdemei vannak abban, hogy a Vasas végül legyőzte városi riválisát, a MAFC-ot. 16 pontját hatékonyan szerezte (5/7 dupla, 0/1 tripla, 6/7 büntető), ráadásul rendkívül sokoldalú volt, hiszen volt 11 gólpassza, 7-7 lepattanója és kiharcolt faultja, illetve 1-1 blokkja és szerzett labdája is. A negatív oldalra mindössze 1-1 eladott labda és személyi hiba került, de azt is meg kell említeni, hogy Smith 27 pontot dobott "róla" a túloldalon. Taylor ettől függetlenül simán került be egyes poszton, hiszen kevesebb mint 32 perc alatt 36 VAL-t hozott.

Dobóhátvéd
Julian Norfleet - Zalakerámia ZTE KK (2)
Lenzelle Smith - Egis Körmend (3)

A két dobóhátvéd közül Norfleet egy szorosabb összecsapáson hozta magát, 20 pontot szórt a Szegeden diadalmaskodó ZTE színeiben (4/10 dupla, 3/4 tripla, 3/3 büntető). Volt még 5-5 gólpassza és kiharcolt faultja, 4 pattanója, 1 szerzett labdája, 2 eladott játékszer mellett pedig 3 beütött faultot írtak még fel a neve mellé. Smith a Kecskemétet simán legyőző Körmend egyik legjobbja volt 15 ponttal (4/5 dupla, 1/2 tripla, 4/6 büntető), 7 pattanóval, 5 szerzett labdával, 2 gólpasszal, 1 blokkal, 3 eladott labdával, 2 kiharcolt, valamint 3 beütött faulttal. Előbbi kevesebb mint 35 perc alatt 23 VAL-t hozott, utóbbi 29 perc alatt 24 VAL-t, de mivel a ZTE jóval kiélezettebb meccset vívott, így Norfleet is bekerült Smith mellett.

Kiscsatár
Andrija Csirics - Naturtex-SZTE-Szedeák (4)

A Szedeák szerb játékosa nagyon sokat játszott ezúttal négyes poszton, hiszen Nenad Sulovics és Juhos Levente is hiányoztak Nikola Lazics együttesétől, de a ZTE elleni vereség ellenére annyira jó teljesítményt hozott, hogy eredeti posztjára befért. Csirics 22 pontot szerzett (5/7 dupla, 1/3 tripla, 9/11 büntető) 9 kiharcolt fault, 4 pattanó, 3 szerzett és 1 eladott labda, 2 gólpassz és 1 blokk mellett. 3 beütött személyi hibája azt jelentette, hogy 34 és fél perc alatt összességében 31 VAL-os produkciót nyújtott.

Erőcsatár
Szvetozar Sztamenkovics - JP Auto - JKSE (2)

Megint volt egy kiemelkedő teljesítmény a Jászberénynél, ám ezúttal többen is felnőttek Sztamenkovics mellé, így sikerült az ASE-t legyőzniük. Sztamenkovics 29 pontot dobott, többek között 8 hármasának köszönhetően (1/2 dupla, 8/10 tripla, 3/4 büntető), volt emellett 8 kiharcolt faultja, 7 pattanója és 5 gólpassza is. A negatív oldalon meg lehet említeni 2 eladott labdáját, 3 beütött faultját, illetve hogy Gilbert a túloldalon 22 pontot szórt róla, de mivel 33 perc alatt 40 VAL-ig jutott, így ő lett ezúttal a forduló MVP-je.

Center
Ivan Zsigeranovics - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (1)

A Falco szerb centere óriásit játszott a Szolnok elleni derbin. 19 pontot szórt (8/9 dupla, 0/1 tripla, 3/4 büntető), és bár csak 4 pattanója volt, de 5 gólpasszt és 3 blokkot is jegyzett emellett. Volt még 2 eladott labdája, 4-4 beütött és kiharcolt faultja, és azt is érdemes megemlíteni, hogy Luksa Andric az eddigiekhez képest igen visszafogott produkciót nyújtott ellene (11 pont, 13 VAL). Kevesebb mint 24 perc alatt 26 VAL-t hozott - Matt Tiby ugyan 27 VAL-ig jutott, de az ASE kikapott, a szombathelyiek pedig a nagy formában lévő bajnokot verték.

Legjobb hatodik ember
Andrew Barham - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (1)
Mohácsi Máté - Zalakerámia ZTE KK (1)

Ezen a héten kiemelkedő teljesítmény nem jött a cseréktől, többen voltak 10-15 VAL között, közülük kerültek be most ketten. Barham az Olaj legyőzésekor volt aktív - 13 pontját ugyan nem a leghatékonyabban szerezte (3/9 dupla, 2/3 tripla, 1/2 büntető), de volt 6 pattanója, 2 szerzett labdája és 4 kiharcolt faultja is 1 eladott labda és 2 beütött személyi hiba mellett. Mohácsi 11 pontot szórt a Szedeák vendégeként (1/1 dupla, 3/5 tripla), 3 pattanó mellett pedig 1-1 gólpassza és eladott labdája volt még - a pontjai nagyon kellettek a ZTE-nek a szegedi sikerhez. Barham 25 perc alatt 14 VAL-ig jutott, Mohácsi pedig 21 perc alatt 12 VAL-ig, most ennyi is elég volt.