A forduló válogatottja - alapszakasz, 18. forduló

A hét végén véget ért a magyar férfi A-csoport alapszakaszának tizennyolcadik köre - a forduló válogatottját olvashatjátok a kaposvári MVP-vel.

Az eddigi fordulóválogatottak:

Alapszakasz: 2. forduló4. forduló5. forduló7. forduló8. forduló9. forduló6. forduló10. forduló1. forduló11. forduló12. forduló13. forduló3. forduló14. forduló15. forduló16. forduló17. forduló19. forduló, 20. forduló

Irányító
Govens Darrin - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (9)

A magyar válogatott irányítója a tegnapi, Falco által megnyert vasi rangadó egyik szombathelyi főszereplője volt. A mezőny legeredményesebbje lett 23 pontjával (7/10 dupla, 2/7 tripla, 3/3 büntető), volt emellett 4 pattanója, 7 gólpassza, 1 eladott labdája, illetve 2 beütött és 4 kiharcolt faultja, ami 36 perc alatt 27 VAL-t jelentett számára.

Dobóhátvéd
Fodor Márton - MAFC (1)

A fővárosi együttes a kiesés és a playout elkerülése szempontjából is kulcsmérkőzést nyert Debrecenben január legvégén, ennek volt az egyik fő letéteményese Fodor, aki 28 pontot szórt (3/5 dupla, 6/9 tripla, 4/6 büntető), 3-3 pattanót és gólpasszt szerzett, mindössze egy eladott labdája volt, valamint 2 beütött és 4 kiharcolt személyi hiba került még a neve mellé, így valamivel kevesebb, mint 37 perc alatt 28 VAL-t hozott a konyhára csapata számára.

Kiscsatár
Toney McCray - MAFC (1)

Fodor (és a center Cvetkovics) mellett McCray volt a harmadik igazán kiemelkedő tagja a MAFC-nak a DEAC ellen. A szezon közben szerződtetett amerikai a pontszerzésből is kivette a részét, hiszen 23 pontot tett a közösbe (3/7 dupla, 2/5 tripla, 11/11 büntető), de emellett volt még 12 pattanója is, így dupla-duplával zárta a mérkőzést. 3-3 gólpassza, szerzett és eladott labdája, 1 blokkja, illetve 4 beütött és 6 kiharcolt faultja azt jelentette, hogy 34 perc alatt 31 VAL-ig jutott.

Erőcsatár
Ivosev Tomiszlav - Kaposvári KK (6)

A Kaposvár az egyre jobb Sopront tudta legyőzni, és újfent Ivosev volt a legjobbjuk. A honosított, több poszton is otthonosan mozgó kosaras 26 pontos (8/10 dupla, 2/5 tripla, 4/9 büntető), 10 pattanós dupla-duplát ért el, ami mellé 3-3 gólpassz és blokk, 2 szerzett és 4 eladott labda, valamint 4 beütött és 9 kiharcolt személyi hiba járult, ez pedig valamivel több, mint 37 perc alatt 34 VAL-nak felelt meg. Csapata győzött, ő pedig a forduló legjobb egyéni statját produkálta, így Ivosev lett a forduló MVP-je.

Center
Ivica Radic - Zalakerámia ZTE KK (7)
Nenad Sulovics - Naturtex-SZTE-Szedeák (2)

A ZTE horvát ötöse 23 és fél perc alatt is borzasztóan hatékony volt a Jászberény ellen - 22 pontot (8/9 dupla, 1/2 tripla, 3/4 büntető), 8 pattanót, 1-1 gólpasszt és blokkot, 2 szerzett és 1 eladott labdát, illetve 1 beütött és 2 kiharcolt faultot jegyzett 31 VAL-ért. Betettük azonban a játéknap válogatottjába azt a Sulovicsot is, aki némileg elmaradt Radictól egyéni mutatóban (28 VAL), de csapata három kezdőjátékos hiányában is megverte a Kecskemétet az ő vezetésével - 15 pont (6/7 dupla, 0/1 tripla, 3/3 büntető), 10 pattanó, 5 gólpassz, 1 blokk, 2 szerzett és 3 eladott labda, valamint 3-3 beütött és kiharcolt személyi hiba került a neve mellé 32 perc alatt.

(A centereknél egyébként több hasonlóan kiváló teljesítmény is akadt, de Ryan Watkinsék (29 VAL) kikaptak Kaposváron, Dusan Cvetkovics (26 VAL) pedig egy fokkal elmaradt már Sulovicstól is, nemcsak Radictól.)

Legjobb hatodik ember
Chris Horton - Alba Fehérvár (2)

Az Alba egy félidőig szenvedett a Pécs ellen, de hogy végül egészen simán tudott nyerni, abban nagy szerepe volt Hortonnak, aki a mezőny legjobbja volt a szombat esti találkozón. Az amerikai középjátékos 18 percet sem töltött a pályán, de így is 19 pontos (8/12 dupla, 3/4 büntető), 10 pattanós dupla-duplát ért el, ami 1-1 blokkjával és szerzett labdájával, illetve 1 beütött és 3 kiharcolt faultjával együtt 27 VAL-t ért - ő is majdnem bekerült az alapötösbe is.