A forduló válogatottja - alapszakasz, 19. forduló

Február 3-án lejátszották a magyar férfi A-csoport alapszakaszának tizenkilencedik körét - a forduló válogatottját olvashatjátok.

Az eddigi fordulóválogatottak:

Alapszakasz: 2. forduló4. forduló5. forduló7. forduló8. forduló9. forduló6. forduló10. forduló1. forduló11. forduló12. forduló13. forduló3. forduló14. forduló15. forduló16. forduló, 17. forduló

Irányító
Jahmal Jones - DEAC (2)

A hajdúságiak irányítója a Körmenden szépen helyt álló DEAC legjobbja volt tripla-dupla közeli teljesítményével. 14 pontot (3/4 tripla, 0/4 tripla, 8/9 büntető), 9 pattanót és 9 gólpasszt jegyzett 1 eladott labda, valamint 2 beütött és 7 kiharcolt fault mellett, így kevesebb mint 36 perc alatt 30 VAL-lal zárt.

Dobóhátvéd
Govens Darrin - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (7)

A Falco egy hatalmas mérkőzést nyert meg Kaposváron hosszabbítás után, amelyben kulcsszerepe volt a szombathelyiek honosított, magyar válogatott hátvédjének. Govens 27 pontot (7/11 dupla, 2/5 tripla, 7/7 büntető), 6 pattanót, 9 gólpasszt, 2-2 szerzett és eladott labdát, illetve 3 beütött és 7 kiharcolt személyi hibát hozott a konyhára csapatának, így 45 perc alatt 38 VAL-ig jutott. Bár 22 VAL-lal elmaradt a túloldal és a játéknap legjobbjától, Ivosevtől, de ő a győztes oldalt erősítette, ráadásul az ő duplájával nyert végül a Falco 105-104-re, így megosztott MVP lett ő is.

Kiscsatár
Devante Wallace - JP Auto-JKSE (2)

A Jászberény a Pécset győzte le hazai parketten, Wallace-nak pedig megint kulcsszerepe volt a JKSE újabb hazai sikerében. Az amerikai végül 22 pontot szórt (8/9 dupla, 2/7 tripla), 9 pattanót szedett, 2 gólpassza mellett pedig 5 szerzett labdát is jegyzett. 2 beütött faultjával együtt 30 VAL-lal végzett 35 és fél perc alatt.

Erőcsatár
Ivosev Tomiszlav - Kaposvári KK (4)

A kaposváriak vezére egészen kiváló egyéni produkcióval rukkolt ki a Falco elleni hosszabbításos meccsen, hiszen 44 perc alatt 60 VAL-t produkált. A honosított kosaras szinte hibátlan dobásmutatóval szórt 42 pontot (10/11 dupla, 3/4 tripla, 13/15 büntető), volt még 11 pattanója, 2-2 gólpassza, blokkja és szerzett labdája, 1 eladott labdája, valamint az 5 beütött faultja mellett 11 kiharcolt is. Mivel 22 VAL-lal előzte meg a második legjobb egyéni produkciót, ezért a forduló MVP-je lett, de a vereség miatt megosztva.

Center
Ivica Radic - Zalakerámia ZTE KK (6)

A horvát középjátékos a MAFC otthonában diadalmaskodó ZTE legjobbjaként került be ide, miután 21 pontos (9/12 dupla, 0/1 tripla, 3/6 büntető), 11 pattanós dupla-duplát jegyzett. 2-2 szerzett és eladott labda, 1 blokk, illetve 6 kiharcolt személyi hiba került még a neve mellé, így kevesebb mint 29 és fél perc alatt 32 VAL-ig jutott.

Legjobb hatodik ember
Javion Ogunyemi - Atomerőmű SE (2)

A soproni Takács Norbert (19 VAL), a körmendi Eric Fanning (21 VAL), a debreceni Velkey János (16 VAL) vagy a zalaegerszegi Horváth Ákos (25 VAL) is kifejezetten jól játszottak a fordulóban csereként, de a paksi center kiemelkedett minden padról érkezők közül, miután ő döntötte el a Kecskemét elleni mérkőzést csapata javára. Hibátlan dobásmutatóval jutott el 18 pontig (7/7 dupla, 4/4 büntető), volt 7 pattanója, 2 blokkja, 1 eladott labdája, valamint 4 beütött és 5 kiharcolt személyi hibája, így 28 perc alatt 27 VAL-t hozott a konyhára - a harmadik negyedben lényegében egymaga fordította meg a KTE elleni meccset, ezzel egyértelmű volt a helye itt.