A forduló válogatottja - alapszakasz, 20. forduló

A múlt héten véget ért a magyar férfi A-csoport alapszakaszának huszadik köre - a forduló válogatottját olvashatjátok.

Az eddigi fordulóválogatottak:

Alapszakasz: 2. forduló4. forduló5. forduló7. forduló8. forduló9. forduló6. forduló10. forduló1. forduló11. forduló12. forduló13. forduló3. forduló14. forduló15. forduló16. forduló17. forduló, 19. forduló

Irányító
Govens Darrin - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (8)

A Falco-Sopron mérkőzés két hosszabbításba torkollott, így nem véletlen, hogy erről a meccsről négy ember is bekerült a forduló csapatába. A magyar válogatott honosított irányítója 27 pontot (4/11 dupla, 3/8 tripla, 10/11 büntető), 8 pattanót, 11 gólpasszt, 1 szerzett és 3 eladott labdát, illetve 3 beütött és 9 kiharcolt faultot jegyzett 46 és fél perc alatt, ami 37 VAL-t ért.

(Itt érdemes kiemelni Remon Nelsont, aki a Szolnokot megszorongató Jászberény legjobbja volt 27 pontos, 6 gólpasszos teljesítményével, ami 33 VAL-t jelentett.)

Dobóhátvéd
Perl Zoltán - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (9)

A szombathelyiek szintén magyar válogatott kiválósága 31 pontot szórt az SKC elleni 114-109-es győzelem alkalmával, méghozzá kiváló hatékonysággal (9/10 dupla, 2/5 tripla, 7/10 büntető), emellett volt 8 pattanója, 3 gólpassza, 1 blokkja, 3 szerzett és 2 eladott labdája, valamint 4 beütött és 7 kiharcolt személyi hibája, ami valamivel kevesebb mint 46 perc alatt 39 VAL-t jelentett. Ez holtversenyben a legjobb egyéni mutató volt a játéknap során, és mivel a Falco épp a szintén 39 VAL-os Watkins Sopronját győzte le, így Perl lett a forduló MVP-je.

(Josh Fortune külön szót érdemel, hiszen a Pakson három kezdőjátékosa nélkül diadalmaskodó Szedeák vezére volt 29 ponttal és 32 VAL-lal.)

Kiscsatár
Ivosev Tomiszlav - Kaposvári KK (5)

Ivosev természetesen nem csak hármas poszton fordult meg a DEAC elleni találkozón, de ezen a poszton övé volt a legjobb mutató - 15 pontos (3/6 dupla, 0/2 tripla, 9/12 büntető), 12 pattanós dupla-duplát szállított, ami mellett volt 3 gólpassza, 3 szerzett és 4 eladott labdája, illetve 11 kiharcolt faultja. Valamivel kevesebb mint 39 perc alatt kipontozódott, de így is begyűjtött 27 VAL-t.

(Itt mindenképpen ki kell emelni az Alba Fehérvár legyőzésekor 24 VAL-ig jutó Marko Djeraszimovicsot, hiszen a KTE a kitűnő formában lévő címvédő otthonában tudott nyerni a szerb swingman vezetésével.)

Erőcsatár
Esian Henderson - Sopron KC (1)

A soproniak magasemberei uralták ezt a játéknapot a statisztikák alapján. Henderson Szombathelyen 19 pontos (5/7 dupla, 2/2 tripla, 3/4 büntető), 15 pattanót (5 támadó) dupla-duplával végzett, ami mellett 4 gólpasszt, 2 szerzett és 5 eladott labdát, valamint 4-4 beütött és kiharcolt személyi hibát írhattak fel mellé a statisztikusok. 46 perc alatt 32 VAL-t ért el, ráadásul az első ráadás végén az ő támadópattanójával és két pontjával egyenlített az SKC a Falco otthonában.

Center
Ryan Watkins - Sopron KC (4)

Watkins megint kiváló teljesítményt nyújtott, a Falco sem nagyon tudott vele mit kezdeni. 27 pontját hatékonyan szórta (8/12 dupla, 1/1 tripla, 8/10 büntető), és Hendersonhoz hasonlóan neki is 15 pattanója volt (5 támadó). 1-1 gólpasszt és blokkot, 1 szerzett és 3 eladott labdát, illetve 4 beütött és 7 kiharcolt faultot jegyzett még, ami 39 VAL-nak felelt meg - ez holtversenyben a legjobb mutató volt a játéknap során, de mivel Perl épp a Watkinsékat legyőző Falco vezére volt, ezért nem lett Watkins most MVP.

Legjobb hatodik ember
Dukics Nebojsa - Pécsi VSK-VEOLIA (1)

Rengeteg hasonló produkció volt ebben a fordulóban a kispadokról, többen is sokat tettek hozzá csapatuk sikeréhez, így a legjobb egyéni statot, 15 VAL-t hozó Dukicsot választottuk ezúttal a legjobbnak. A pécsiek magasembere a MAFC elleni találkozón 18 pontot szórt (6/6 dupla, 2/4 tripla), 1-1 pattanója és blokkja, 4 eladott labdája, valamint 1 beütött és 3 kiharcolt személyi hibája volt még, amit 14 és fél perc alatt hozott a konyhára.

(Bognár Kristóf szintén 15 VAL-lal zárt, de a DEAC kikapott a Kaposvártól, a Szolnoknál Steven Browning 14, Quincy Ford 12 VAL-t hozott Jászberényben, a Körmendnél a Csorvási-Fanning duó produkált ugyanilyen mutatót a ZTE otthonában, az Albánál Alhaji Mohammed jutott el 12 VAL-ig, de csapata kikapott a Kecskeméttől, a Pécsnél Simon Kristóf 14 VAL-t hozott, míg a Falcónál Boriszov egy duplahosszabbításos meccsen ért el 15 VAL-ig.)