A forduló válogatottja - alapszakasz, 21. forduló

Tegnap este befejeződött a magyar férfi A-csoport alapszakaszának 21. köre - a forduló válogatottját olvashatjátok a székesfehérvári MVP-vel.

Az eddigi fordulóválogatottak:

Alapszakasz: 2. forduló4. forduló5. forduló7. forduló8. forduló9. forduló6. forduló10. forduló1. forduló11. forduló12. forduló13. forduló3. forduló14. forduló15. forduló16. forduló17. forduló19. forduló20. forduló18. forduló22. forduló24. forduló25. forduló, 26. forduló

Irányító
Jabril Durham - Pécsi VSK-VEOLIA (6)

A Pécs a tabellamásodik Körmendet verte tegnap, amiben főszerepet játszott az amerikai irányító. Durham 21 ponttal (2/4 dupla, 3/6 tripla, 8/9 büntető), 3 pattanóval, 9 gólpasszal, 2 eladott labdával, illetve 1 beütött és 7 kiharcolt faulttal járult hozzá csapata 89-77-es győzelméhez, ami valamivel kevesebb mint 39 perc alatt 31 VAL-nak felelt meg.

Dobóhátvéd
Jabarie Hinds - Atomerőmű SE (1)

A Paks még március elején győzött 12 ponttal a Sopron otthonában, amiben Hinds főszerepet játszott - nagyon kevés próbálkozásból szerzett 22 pontot (4/4 dupla, 4/6 tripla, 2/2 büntető), emellett volt 5 pattanója, 6 gólpassza, 2 szerzett és 3 eladott labdája, valamint 1 beütött és 4 kiharcolt személyi hibája. Végigjátszotta a találkozót, így kereken 40 perc alatt 32 VAL-t tett a közösbe.

Kiscsatár
Sir'Dominic Pointer - Alba Fehérvár (1)

A címvédő egy gyengébb periódus után Szegeden megint a jobbik arcát mutatta szerdán, tükörsimán nyertek a székesfehérváriak. Pointer közel volt a tripla-duplához, hiszen 19 pontja (4/5 dupla, 3/5 tripla, 2/2 büntető) és 10 pattanója mellett 8 gólpassza is volt. 1 blokkja, 3 szerzett és 2 eladott labdája, illetve 3 beütött és 2 kiharcolt faultja azt jelentette, hogy valamivel több mint 36 perc alatt 35 VAL-t produkált. Ez ugyan "csak" a második legjobb egyéni teljesítmény volt a fordulóban, de mivel a legjobb nem nyert csapatával, így ő a forduló MVP-je.

(Nagyon sok jó teljesítmény érkezett hármas posztról, kezdve a válogatott Vojvoda Dáviddal (29 VAL) és Benke Szilárddal (29 VAL), de említésre méltóak a Szolnokon 23 pontos, 12 pattanós dupla-dupláig jutó MAFC-légiós, Toney McCray (33 VAL) és a Sopront az első félidőben szétdobó Ricky Tarrant (6/8 tripla, 28 VAL) produkciói is.)

Erőcsatár
Ivosev Tomiszlav - Kaposvári KK (11)
Veljko Budimir - Pécsi VSK-VEOLIA (1)

Ivosev sokadjára van itt a legjobbak között, és ezúttal is parádésan játszott - 34 pontja (10/14 dupla, 3/5 tripla, 5/7 büntető) és 11 pattanója mellett 1 gólpasszt, 2 szerzett és 1 eladott labdát, valamint 3 beütött és 9 kiharcolt személyi hibát jegyzett. Ez kevesebb mint 36 és fél perc alatt 45 VAL-nak felelt meg, de csapata hazai pályán kikapott a ZTE-től (80-91), így a legértékesebbnek nem tudtuk megítélni teljesítményét az egyéni számai ellenére sem. Bekerült mellé a tegnapi, Körmend elleni pécsi siker legfőbb letéteményese, Budimir is, aki 31 pontot (7/11 dupla, 4/5 tripla, 5/6 büntető), 6 pattanót, 3 gólpasszt, 2 eladott labdát, illetve 3 beütött és 5 kiharcolt faultot jegyzett. Ez kevesebb mint 33 perc alatt 32 VAL-t ért, ami jóval kevesebb, mint Ivosevé, de egy nagy győzelemből vállalt a horvát oroszlánrészt, a végjátékban, amikor a Körmend veszélyeztetett, ő állt csapata élére, így Ivosev mellé őt is betettük.

Center
Eilingsfeld János - Atomerőmű SE (6)
Uros Lucsics - JP Auto - JKSE (2)

Két olyan játékos került be, akik alapvetően négyest játszanak, de olykor ötösként is szerepelnek csapataikban. A magyar válogatott magasembere, Eilingsfeld az ASE soproni sikeréből 21 ponttal (9/12 dupla, 3/5 büntető), 11 pattanóval, 3 gólpassz, 1 szerzett és 2 eladott labdával, valamint 2 beütött és 4 kiharcolt személyi hibával vette ki a részét, ami 36 perc alatt 31 VAL-nak felelt meg. Szintén ilyen összteljesítményt hozott 31 perc alatt Lucsics a Jászberény kecskeméti győzelme során - a szerb kosaras 19 pontja (6/6 dupla, 0/1 tripla, 7/11 büntető) és 9 pattanója mellé begyűjtött 2 gólpasszt, 1 blokkot, 2 szerzett és 1 eladott labdát, illetve 2 beütött és 6 kiharcolt faultot.

(Itt a DEAC-nál megint ötöst játszó Isaiah Armwood (19 pont, 10 pattanó, 29 VAL), illetve a ZTE kaposvári győzelme alkalmával újfent kitűnő teljesítményt nyújtó Ivica Radic (19 pont, 16 pattanó, 29 VAL) emelhető még ki.)

Legjobb hatodik ember
Eric Fanning - Egis Körmend (2)

A Körmend kikapott ugyan Pécsen, de nagy hátrányból tudott visszakapaszkodni, amihez Ferencz Csaba triplái mellett Csorvási Milán és Eric Fanning játéka kellett leginkább. Utóbbi 18 pontot (6/8 dupla, 1/5 tripla, 3/3 büntető), 3 pattanót, valamint 1 beütött és 6 kiharcolt személyi hibát jegyzett, ami 26 és fél perc alatt 20 VAL-t ért.

(Itt a már említett Csorvási (17 perc alatt 18 VAL) mellett meg lehet említeni a Szedeák egyre inkább visszatérő válogatott játékosát, Juhos Leventét (18 VAL), a Kaposvárból Hendlein Rolandot (17 VAL), a Szolnokból Polyák Lászlót (18 VAL), a Falcóból Steven Taylort (16 VAL), illetve a DEAC-ból Dallas Lauderdale-t (19 VAL), de ők egyrészt elmaradtak Fanningtől némileg, másrészt Lauderdale és Taylor egymás ellen produkálták magukat.)