A forduló válogatottja - Alapszakasz, 22. forduló

A hétvégén lejátszották a magyar férfi A-csoport alapszakaszának 22. körét - a forduló válogatottját olvashatjátok.

A korábbi forduló válogatottak: 1. forduló5. forduló7. forduló8. forduló6. forduló9. forduló4. forduló10. forduló11. forduló2. forduló3. forduló12. forduló13. forduló14. forduló15. forduló16. forduló17. forduló18. forduló19. forduló20. forduló, 21. forduló

Irányító
Darrin Govens - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (6)

Az amerikai játékos alapvetően dobóhátvéd, de kettes posztról ebben a fordulóban sokkal jobb teljesítmények jöttek, mint egyesről, a Falcónál ráadásul nem is igazán lehet szétválasztani, hogy ki az irányító éppen. Govens a ZTE elleni rangadón játszott döntő szerepet, miután 33 pontja (2/8 dupla, 7/10 tripla, 2/2 büntető) mellett 8 gólpasszt, 5 pattanót és 7 kiharcolt faultot is jegyzett. Volt ugyan 2 eladott labdája és 3 beütött faultja, de így is 37 VAL-ig jutott a teljes 40 perc alatt. Ez volt a kör legjobb egyéni mutatója holtversenyben, a szombathelyiek legyőzték a ZTE-t, így ő lett a forduló egyik megosztott MVP-je.

Dobóhátvéd
Lasan Kromah - Egis Körmend (4)
Vojvoda Dávid - Szolnoki Olaj KK (5)

Ketten is bekerültek még kettes posztról. Egyrészt a Körmendtől Kromah, aki továbbra is egészen pazar teljesítményt nyújt új csapatában - most 31 pontig (9/12 dupla, 4/7 tripla, 1/1 büntető), 5 pattanóig, 2-2 szerzett labdáig és gólpasszig, valamint 1 beütött és 3 kiharcolt faultig jutott. Vojvoda a kör legnagyobb rangadóján a kupagyőztes és a tabellát vezető Alba elleni siker letéteményese volt a Szolnoknál - ő 27 pontot (5/6 dupla, 5/9 tripla, 2/2 büntető), 3-3 pattanót, gólpasszt és kiharcolt faultot, 2 eladott labdát és 1 beütött faultot jegyzett. Kromah 29 perc alatt 35 VAL-t hozott, míg Vojvoda 37 perc alatt "mindössze" 28-at, de a forduló legnagyobb meccsén volt nyerőember, míg Kromah a Jászberény ellen parádézott, ezért került be a magyar válogatott vezére is.

Kiscsatár
Marko Djeraszimovics - KTE-Duna Aszfalt (5)

A szerb kiscsatár saját csapata szempontjából rettenetesen fontos mérkőzésen játszott döntő szerepet. Kacérkodott a tripla-duplával is, hiszen 22 pontja (5/8 dupla, 1/3 tripla, 9/9 büntető) és 13 pattanója mellett 8 gólpasszt is jegyzett, plusz volt 2 szerzett labdája és 5 kiharcolt faultja is. Feljegyeztek mellé ugyan 4-4 eladott labdát és beütött faultot is, de valamivel kevesebb mint 40 perc alatt így is szerzett 37 VAL-t. A Kecskemét ugyan a MAFC otthonában tudott győzni hosszabbítás után, ami a ZTE-hez képest azért egy fokkal könnyebb feladatnak tűnik, viszont a ráadásban is 12 pontot szerzett, és a győzelem kulcsfontosságú volt a KTE szempontjából annak érdekében, hogy megőrizhessék középházi helyüket, ezért ő lett a másik megosztott MVP a fordulóban.

(Ki kell emelni Andrija Csiricset, aki 29 pontjával (30 VAL) vezette győzelemre a Szedeákot az ASE ellen.)

Erőcsatár
AJ Pacher - Vasas Budapest (5)

A Vasasnak ugyan nem jött össze a győzelem, de a Kaposvár ellen nagyon sokáig jó esélyeik voltak ennek begyűjtésére, ez pedig leginkább az amerikai magasembernek köszönhető. Pacher 20 pontos (5/8 dupla, 0/1 tripla, 10/10 büntető), 12 pattanós dupla-duplát jegyzett 2 gólpassz, 7 kiharcolt fault, 3 eladott labda és 2 beütött személyi hiba mellett, ami 35 és fél perc alatt 31 VAL-t ért neki.

Center
Kemal Karahodzsics - KTE-Duna Aszfalt (2)

Karahodzsics volt a KTE fővárosi sikerének másik kulcsa Djeraszimovics mellett - "rendes" tripla-duplát ugyan nem szerzett, de 19 pontja (4/5 dupla, 11/16 büntető) és 11 lepattanója mellett volt 11 kiharcolt személyi hibája is. 1-1 szerzett labda és gólpassz, valamint 4-4 eladott labda és személyi hiba is odakerült a neve mellé, de 34 perc alatt 29 VAL-ig jutott így is - Andrija Bojics ugyan 28 VAL-t (25 pont, 10 pattanó) összeszedett a Körmend ellen, de egy végtelenül egyoldalú mérkőzésen, így ellenféltől függetlenül azt nem értékeltük annyira, mint Karahodzics produkcióját.

Legjobb hatodik ember
Julian Mills - Sopron KC (7)
Marko Spica - Sopron KC (2)

A Sopronnál két csereként bevetett játékos nyújtotta a legjobb teljesítményt a Pécs elleni, nagyon fordulatos, de végül megnyert találkozón. Mills 12 pontja (2/5 dupla, 1/2 tripla, 5/6 büntető) mellett 9 lepattanót, 2 gólpasszt, 1-1 szerzett és eladott labdát, valamint 2 beütött és 4 kiharcolt faultot szerzett, így valamivel kevesebb mint 24 perc alatt 20 VAL-t hozott. Ugyaneddig jutott összességében Spica is a 22 percnyi játékideje alatt - ő 14 pontot (5/10 dupla, 4/4 büntető), 8 pattanót, 2 gólpasszt, 1 blokkot, illetve 4-4 beütött és kiharcolt személyi hibát jegyzett.