A forduló válogatottja - alapszakasz, 22. forduló

Tegnap lejátszották a magyar férfi A-csoport alapszakaszának 22. körét - a forduló válogatottját olvashatjátok a soproni MVP-vel.

Az eddigi fordulóválogatottak:

Alapszakasz: 2. forduló4. forduló5. forduló7. forduló8. forduló9. forduló6. forduló10. forduló1. forduló11. forduló12. forduló13. forduló3. forduló14. forduló15. forduló16. forduló17. forduló19. forduló20. forduló, 18. forduló

Irányító
Jabril Durham - Pécsi VSK-VEOLIA (4)

A Pécs amerikai irányítója a Kaposvár elleni találkozón 27 ponttal (5/10 dupla, 3/10 tripla, 8/9 büntető), 4 pattanóval, 9 gólpasszal, 1 szerzett és 2 eladott labdával, illetve 1 beütött és 9 kiharcolt faulttal járult hozzá csapata hosszabbításos győzelméhez - kulcsszerepe volt a rendes játékidő végjátékában is, és valamivel több mint 41 és fél perc alatt 34 VAL-t hozott össze a mérkőzés folyamán.

Dobóhátvéd
Devin Brooks - Pécsi VSK-VEOLIA (1)

A mecsekaljaiak másik amerikai hátvédje, a nemrég igazolt Brooks még inkább főszereplő volt a Kaposvár elleni végjátékában, 92-92 után például csak ő szerzett már pontot, így győzött csapata 96-92-re. Brooks a 29 pontos (6/12 dupla, 4/10 tripla, 5/5 büntető), 12 pattanós dupla-duplája mellett 5 gólpasszt, 4 szerzett és 3 eladott labdát, valamint 3 beütött és 7 kiharcolt személyi hibát jegyzett, így 42 perc alatt 39 VAL-os teljesítményt nyújtott - alig maradt el valamivel a forduló MVP címről.

Kiscsatár
Ivosev Tomiszlav - Kaposvári KK (7)

A Kaposvár kikapott ugyan Pécsen, de Ivosev megint kitűnő statisztikákat hozott, ez az utóbbi hónapokban már gyakorlatilag alapvetés. A honosított játékos nagyon közel volt a tripla-duplához - 25 pontja (7/9 dupla, 2/5 tripla, 5/9 büntető) és 11 pattanója mellett volt 8 gólpassza is. 1 szerzett és 5 eladott labda, illetve 2 beütött és 8 kiharcolt faultja azt jelentette, hogy 37 VAL-lal végzett - 17 másodperc híján végigjátszotta a 45 perces összecsapást.

Erőcsatár
Andrija Csirics - Naturtex-SZTE-Szedeák (2)

Csirics sokat játszott négyes poszton visszatérése alkalmával, és a 30 VAL-ig jutó Fortune mellett ő volt a szegediek vezére a Jászberényben aratott győzelem alkalmával. A veterán szerb 33 pontot szórt hibátlan dobásmutatóval!!! (8/8 dupla, 4/4 tripla, 5/5 büntető), volt emellett 3 pattanója, 2 gólpassza, 4 eladott labdája, valamint 4 beütött és 3 kiharcolt személyi hibája, ami 35 és fél perc alatt 32 VAL-t jelentett összességében.

Center
Ryan Watkins - Sopron KC (5)

Watkins a Debrecenben diadalmaskodó Sopron legjobbja volt újfent. Az amerikai középjátékos ezúttal 27 pontos, 15 pattanós dupla-duplát szállított, ami 2 gólpasszával, 3 szerzett labdájával, illetve 2 beütött és 7 kiharcolt faultjával együtt 42 VAL-t ért kevesebb mint fél óra alatt. Mivel az SKC kulcsmérkőzést nyert meg egyik riválisa vendégeként, Watkins pedig a játéknap legjobb egyéni mutatóját hozta, így ő lett a forduló MVP-je.

Legjobb hatodik ember
Rasztko Dramicanin - KTE-Duna Aszfalt (4)
Ferencz Csaba - Egis Körmend (4)

Dramicanin ezúttal nem kezdett a Kecskemétnél, de így is majdnem 35 percet játszott, és 25 pontig (3/3 dupla, 5/9 tripla, 4/5 büntető), 3 pattanóig, 2 gólpasszig, 2 beütött és 4 kiharcolt faultig jutott ez idő alatt - 27 VAL-ja messze a legjobb teljesítmény volt a kispadról kezdők között. Ferencz azonban nem a tabella utolsó helyezettje, hanem a listavezető otthonában szerzett 16 pontot (2/3 dupla, 4/6 tripla), 6 pattanót, 5 gólpasszt és 1 beütött személyi hibát. 23 és fél perc alatt 19 VAL-t rakott a közösbe - kulcsszerepe volt a válogatottból a lengyelek ellen visszavonuló körmendi legendának csapata szolnoki győzelmében.

(Itt egyébként a szintén a Körmendnél játszó Justin Tuoyót (16 VAL), a Kaposvár ellen 5 triplát szóró Bíró Olivért (16 VAL), a Kecskemétnél 18 pontot jegyző Wittmann Krisztiánt (15 VAL), a Paksból Troy Barniest (15 VAL) és az Alba Fehérvárnál megint nagyon hasznos Chris Hortont (19 VAL) is ki lehet emelni.)