A forduló válogatottja - Alapszakasz, 25. forduló

Tegnap befejeződött a magyar férfi A-csoport alapszakaszának 25. köre - a forduló válogatottját olvashatjátok.

A korábbi forduló válogatottak: 1. forduló5. forduló7. forduló8. forduló6. forduló9. forduló4. forduló10. forduló11. forduló2. forduló3. forduló12. forduló13. forduló14. forduló15. forduló16. forduló17. forduló18. forduló19. forduló20. forduló21. forduló22. forduló23. forduló, 24. forduló

Irányító
Emmanuel Ubilla - Zalakerámia ZTE KK (5)
Brandon Johnson - Sopron KC (4)

Ubilla hosszú idő után került be újra, miután a Jászberény elleni 119 pontos ZTE-parádéból 26 ponttal (2/4 dupla, 7/10 tripla, 1/1 büntető), 8 gólpasszal, 3-3 pattanóval, szerzett és eladott labdával, valamint 2-2 beütött és kiharcolt faulttal vette ki a részét. Johnson a hetekkel korábban Szombathelyen elbukó Sopron vezére volt 30 ponttal (4/8 dupla, 3/7 tripla, 13/17 büntető), 10 pattanóval, 4 gólpasszal, 1 szerzett és 5 eladott labdával, valamint 2 beütött és 8 kiharcolt személyi hibával. Ubilla kevesebb mint 26 perc alatt jutott el 32 VAL-ig, Johnson 31 perc alatt hozott 34-et, de a zalaegerszegiek nyertek, az SKC kikapott, ráadásul rég nem látott támadójátékot mutattak be Bencze Tamásék az amerikai játékmester vezetésével, ezért került be ő is.

Dobóhátvéd
Lasan Kromah - Egis Körmend (5)

Kromah alapvetően most is hármas poszton játszott, de mivel Gibbs volt a kimaradó a vasiaknál, így Petty pihentetéseikor általában ő és Smith oldották meg a hátvéd posztokat a Vasas ellen. Pár forduló kihagyás után újra visszakerült a forduló válogatottjába 27 pontjával (8/11 dupla, 2/5 tripla, 5/5 büntető), 6 pattanójával, 5 gólpasszával, 1 szerzett labdájával, valamint 2 beütött és 7 kiharcolt faultjával. 31 és fél perc alatt 38 VAL-ig jutott, ami a kör legjobb egyéni teljesítménye volt, ezzel ő lett a forduló egyik megosztott MVP-je.

Kiscsatár
Benke Szilárd - Zalakerámia ZTE KK (1)

Benke volt a ZTE támadójátékának másik kiemelkedő pontja Ubilla mellett. A magyar kiscsatár 26 pontot szórt (6/9 dupla, 3/4 tripla, 5/5 büntető), de volt emellett 7 gólpassza, 5 lepattanója, 2 szerzett labdája, 1 blokkja és 5 kiharcolt faultja is. Megtöltötte teljesen a statlapot, és ezen 2 eladott labdája és 4 beütött személyi hiábja sem rontott annyit, hogy ne legyen 36 VAL-ja kevesebb mint 37 perc alatt. A ZTE a Körmendhez hasonlóan simán, sőt, még könnyebben nyert, Benke pedig lényegében csak a beütött faultok miatt maradt el Kromah-tól, így ő lett a forduló másik megosztott MVP-je.

Erőcsatár
Terry Allen - Egis Körmend (4)

Magas posztokon nem jöttek olyan kiemelkedő produkciók ezúttal, így Allen egy viszonylag visszafogottabb teljesítménnyel is be tudott kerülni. Az amerikai négyes nagyon hatékonyan dolgozott, 21 pontját kevés rontással szerezte (7/11 dupla, 2/4 tripla, 1/2 büntető), volt még 5-5 pattanója és gólpassza, 2 szerzett és 1 eladott labdája, valamint 3-3 beütött és kiharcolt faultja. 31 és fél perc alatt 25 VAL-t hozott, Pacher pedig a túloldalon akkor szórta meg magát, mikor Allen a kispadon pihent a mérkőzés végén, így került be.

Center
Kemal Karahodzsics - KTE-Duna Aszfalt (3)

Karahodzsics a forduló egyik legfontosabb mérkőzésén játszott kulcsszerepet, hiszen a Kecskemét egyik legjobbja volt az ASE elleni győzelem során, amellyel a KTE bebiztosította középházi szereplését. A center 15 pontot szórt (7/9 dupla, 0/1 tripla, 1/1 büntető), volt 6 pattanója, 3 gólpassza, 1-1 blokkja, szerzett és eladott labdája, valamint 3-3 kiharcolt és beütött faultja. Ez 23 VAL-t ért számára 33 és fél perc alatt, és bár Andrija Bojics a Jászberénynél 25 VAL-ig jutott, egy végtelenül egyoldalú mérkőzésen hozta ezt össze, Karahodzsics produkcióját sokkal fajsúlyosabbnak ítéltük meg.

Legjobb hatodik ember
Chris Smith - PVSK-PANNONPOWER (1)
Jerrell Wright - Zalakerámia ZTE KK (2)

Smith a kör legnagyobb meglepetéséből, a Pécs Székesfehérváron aratott győzelméből vette ki a részét kerek 20 ponttal (3/7 dupla, 3/4 tripla, 5/6 büntető), 3 pattanóval, 2 gólpasszal, 1-1 szerzett és eladott labdával, valamint 4 beütött és 2 kiharcolt faulttal, ami 24 perc alatt 17 VAL-t ért neki. Számszakilag Wright volt a forduló legjobb cseréje, miután a Jászberénynek 16 pontot szórt (6/7 dupla, 0/1 tripla, 4/4 büntető), szerzett 2-2 pattanót és labdát, volt 1-1 gólpassza, blokkja és eladott labdája, valamint 2 beütött és 3 kiharcolt faultja, így kevesebb mint 14!!! perc alatt jutott el 20 VAL-ig (mivel kis túlzással már eldőlt a meccs, mire pályára került, Smith pedig sokkal nehezebb ellenfél elleni győzelemből vette ki a részét, ezért került be a pécsi is).