A forduló válogatottja - alapszakasz, 26. forduló

Szombaton lejátszották a magyar férfi A-csoport alapszakaszának 26. körét - a forduló válogatottját olvashatjátok a szegedi MVP-vel.

Az eddigi fordulóválogatottak:

Alapszakasz: 2. forduló4. forduló5. forduló7. forduló8. forduló9. forduló6. forduló10. forduló1. forduló11. forduló12. forduló13. forduló3. forduló14. forduló15. forduló16. forduló17. forduló19. forduló20. forduló18. forduló22. forduló24. forduló, 25. forduló

Irányító
Kasey Hill - Alba Fehérvár (2)

A címvédő kikapott Körmenden, Hill azonban jól játszott, ha csak az egyéni számokat nézzük - a második negyed elején, mikor a vasiak fordítottak az Alba ellen, ő sem tudott mit tenni, 4-ről 10 pont fölé azonban abban a három és fél percben nőtt a két gárda közötti differencia, amikor ő a padon ült az első félidő végén. Az amerikai játékmester 17 pontot (5/11 dupla, 0/3 tripla, 7/8 büntető), 8 pattanót, 5 gólpasszt, 2 szerzett és 4 eladott labdát, valamint 2 beütött mellett 10 kiharcolt faultot jegyzett, ami kevesebb, mint 29 és fél perc alatt 25 VAL-t ért összességében.

Dobóhátvéd
Josh Fortune - Naturtex-SZTE-Szedeák (3)

A Szedeák az első félidőben kiütötte a Falcót, majd a másodikban szépen tartotta nagy előnyét, ebben pedig főszerepet játszott Fortune, aki 27 ponttal (7/9 dupla, 3/5 tripla, 4/4 büntető), 6 pattanóval, 4 gólpasszal, 2 szerzett és 1 eladott labdával, illetve 2 beütött és 4 kiharcolt személyi hibával zárta a találkozót. Ez valamivel több, mint 37 perc alatt 34 VAL-t jelentett - mivel ez volt a kör legjobb egyéni mutatója, Fortune csapata pedig egy bajnoki címre esélyes gárdát győzött le magabiztosan, így ő lett a forduló MVP-je.

Kiscsatár
Toney McCray - MAFC (2)
Ivosev Tomiszlav - Kaposvári KK (10)

Az, hogy Ivosev itt van a forduló csapatában, már szinte természetes. A Kaposvár honosított játékosa ezúttal 15 pontos (6/11 dupla, 1/5 tripla), 11 pattanós dupla-duplával zárta az Atomerőmű SE elleni összecsapást, volt még 3 gólpassza, 2 blokkja, 1 eladott labdája, valamint 2 beütött és 6 kiharcolt faultja, ami kevesebb, mint 37 perc alatt 25 VAL-nak felelt meg - nem mellesleg a győztes dobás is az övé volt. Mellé azonban betettük ezúttal a MAFC amerikai játékosát, Toney McCray-t is, aki a Jászberény elleni nagyon fontos, egypontos sikerben játszott kulcsszerepet 19 pontjával (3/5 dupla, 1/6 tripla, 10/12 büntető), 9 pattanójával, 2 gólpasszával, 2 szerzett és 5 eladott labdájával, illetve 2 beütött és 8 kiharcolt személyi hibájával, ami 36 perc alatt 24 VAL-t ért csapatának.

Erőcsatár
Uros Lucsics - JP Auto - JKSE (1)

Lucsics épp az előbb említett MAFC-Jászberény találkozón volt a vendégek legjobbja 17 pontos (4/7 dupla, 2/2 tripla, 3/3 büntető), 5 pattanós, 3 gólpasszos, 3 szerzett és 1 eladott labdás, valamint 2 beütött és 8 kiharcolt faultos produkciójával. Csapata kikapott ugyan, és ebben a fordulóban elvesztette a matematikai esélyét is annak, hogy a középházba jusson, Lucsics viszont a kevesebb, mint 39 perc alatt összeszedett 29 VAL-jával bekerült a játéknap legjobbjai közé.

Center
Nenad Sulovics - Naturtex-SZTE-Szedeák (3)

A Szedeák Falco elleni sima sikerének másik fő letéteményese Fortune mellett Sulovics volt, aki szinte hibátlan dobásmutatóval jutott el 21 pontig (9/9 dupla, 0/1 tripla, 3/4 büntető), emellett volt 7 pattanója, 3 gólpassza, illetve 3 beütött és 4 kiharcolt személyi hibája, így kevesebb, mint 23 perc alatt is eljutott 30 VAL-ig.

(Itt érdemes kiemelni a 29 VAL-t szerző Marko Spicát és a 27 VAL-t összeszorgoskodó Karahodzsics Kemalt is, mindketten nagy szerepet játszottak csapatuk hétvégi sikereiben, alig maradtak el Sulovicstól.)

Legjobb hatodik ember
Luksa Andric - Szolnoki Olaj KK (5)

A Szolnok horvát centere ezúttal csereként lépett pályára (ahogy egyébként a bajnokikon ez többször is előfordult a szezon korábbi részeiben is), de tartotta jó formáját a ZTE ellen is. Andric végül 18 pontot (8/9 dupla, 2/3 büntető), 4 pattanót, 1-1 gólpasszt és blokkot, 3 eladott labdát, valamint 4-4 beütött és kiharcolt faultot szorgoskodott össze, ami 23 és fél perc alatt 19 VAL-nak felelt meg.