A forduló válogatottja - alapszakasz, 3. forduló

Tegnap este véget ért a magyar férfi A-csoport alapszakaszának 3. köre - a forduló válogatottját olvashatjátok.

Az eddigi fordulóválogatottak:

Alapszakasz: 2. forduló4. forduló5. forduló7. forduló8. forduló9. forduló6. forduló10. forduló1. forduló11. forduló12. forduló, 13. forduló

Irányító
Jabril Durham - PVSK-VEOLIA (2)

A pécsiek irányítója a Szedeák elleni mérkőzésen vált főszereplővé, miután 29 pontjával (9/13 dupla, 3/3 tripla, 2/4 büntető), 7 pattanójával és 4 gólpasszával győzelemre vezette Csirke Ferenc együttesét. Volt még 1 szerzett és 5 eladott labdája, valamint 3 beütött és 7 kiharcolt faultja, ami 36 perc alatt 34 VAL-t ért összességében, ezzel a kör második legjobb egyéni produkcióját nyújtotta.

Dobóhátvéd
Mo Evans - Kaposvári KK (1)

Evans a MAFC elleni, Oroszlányban rendezett összecsapás egyik főszereplője volt, Dunn-nal ketten szedték szét a fővárosiakat a találkozó első felében, és az ott megszerzett előnyéből jól gazdálkodva nyert végül a Kaposvár. A dobóhátvéd 27 pontig (6/11 dupla, 4/6 tripla, 3/3 büntető), 5 pattanóig, 2 gólpasszig, 1 szerzett és 3 eladott labdáig, illetve 2 beütött és 4 kiharcolt személyi hibáig jutott 37 percnyi játékidő alatt, ami 27 VAL-nak felelt meg.

Kiscsatár
Vojvoda Dávid - Szolnoki Olaj KK (3)

Az Olaj a szívósan küzdő Kecskemétet győzte le még december 1-jén, az All-Star gála előtt, és ebből vállalt főszerepet a magyar válogatott vezére, aki 18 ponttal (4/7 dupla, 3/6 tripla, 1/2 büntető), 13 pattanóval, 5-5 gólpasszal és eladott labdával, valamint 1 beütött és 4 kiharcolt faulttal járult hozzá a szolnokiak sikeréhez - ez 29 perc alatt 27 VAL-t jelentett saját maga és csapata számára.

Erőcsatár
Juhos Levente - Naturtex-SZTE-Szedeák (3)

A Szedeák kikapott ugyan Pécsen, de Csirics nélkül kellett megvívniuk azt az ütközetet, és egy egészen szoros derbit tudtak játszani egyik riválisukkal. Ebben volt kulcsszerepe (Sulovics és Boltics mellett) Juhos Leventének, aki 16 pontot (7/10 dupla, 0/2 tripla, 2/2 büntető), 11 pattanót, 2-2 gólpasszt és blokkot, 1-1 szerzett és eladott labdát, illetve 2 beütött és 4 kiharcolt személyi hibát jegyzett 38 perc alatt, ami 28 VAL-nak felelt meg.

Center
Ryan Watkins - Sopron KC (3)

A Sopron másfél hónap után először nyert mérkőzést, amelyben természetesen döntő szerepet játszott Watkins. A center 18 pontot (5/5 dupla, 0/1 tripla, 8/11 büntető), 12 pattanót, 2 gólpasszt, 1-1 blokkot, szerzett és eladott labdát, valamint 2 beütött és 9 kiharcolt faultot szerzett, és döntő szerepe volt a második negyedbeli elszakadásban, amikor a Sopronnak sikerült megrogyasztani a Körmendet. Az elmúlt hetekben nagy vereségek alkalmával produkálta jó statisztikáit Watkins, most azonban győzött együttese, a kör legjobb egyéni mutatóját hozta, így ő lett a forduló MVP.

Legjobb hatodik ember
Julian Norfleet - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (1)
Simon Kristóf - PVSK-VEOLIA (4)

Norfleet a Falco jászberényi győzelméből vette ki a részét 13 ponttal (3/5 dupla, 2/5 tripla, 1/2 büntető), 3-3 pattanóval és szerzett labdával, 1 gólpasszal, illetve 2 beütött és 7 kiharcolt személyi hibával, ami 27 perc alatt 19 VAL-t jelentett. Simon Kristóf egy szorosabb küzdelemben játszott főszerepet 12 pontjával (1/1 dupla, 2/3 tripla, 4/6 büntető), 3-3 pattanójával és gólpasszával, 3 szerzett és 2 eladott labdájával, valamint 2 beütött és 4 kiharcolt faultjával, ami 22 perc alatt 18 VAL-ra volt jó a Szedeákkal szemben.