A forduló válogatottja - Középszakasz - 3. forduló

Tegnap befejeződött a magyar férfi NBI/A középszakaszának 3. köre - lássuk a játéknap legjobbjait, a forduló válogatottját.

(Zárójelben található, hogy hanyadik alkalommal szerepel a forduló válogatottjában a középszakaszban, illetve összesen)

A középszakasz 3. fordulójának mérkőzéseiről ezen a linken olvashattok!

A korábbi forduló válogatottak az alapszakaszban: 1. forduló2. forduló3. forduló4. forduló5. forduló6. forduló7. forduló8. forduló9. forduló10. forduló11. forduló12. forduló13. forduló15. forduló16. forduló17. forduló19. forduló14. forduló18. forduló20. forduló21. forduló22. forduló23. forduló24. forduló25. forduló26. forduló

A korábbi forduló válogatottak a középszakaszban: 1. forduló, 2 forduló

Irányító
Anthony Tucker - Naturtex-SZTE-Szedeák (középszakasz: 1, összesen: 2)

Óriásit játszott a Szedeák amerikai irányítója a Nyíregyháza elleni győztes meccsen. A hosszabbításos találkozó 45 percéből 43-at pályán töltött, nem is akárhogyan: 34 pontos (8/13 dupla, 4/9 tripla, 6/6 büntető), 11 pattanós dupla-duplát szállított, ráadásul volt még 6 gólpassza is 2-2 szerzett és eladott labda, valamint 4 kiharcolt fault mellett. Ha 42 VAL-os teljesítménye nem lenne elég, akkor azt is hozzá lehet tenni, hogy 90-89-es nyíregyházi vezetésnél az utolsó vendég akció az ő triplájával végződött, ezzel állította be a végeredményt.

Dobóhátvéd
Parrish Petty - Egis Körmend (ksz.: 1, össz.: 1)

A Körmend legjobbja volt a ZTE elleni találkozó alkalmával, nem rajta múlt, hogy nem sikerült behúznia csapatának a rangadót. Teo Cizmicék ezúttal messze elmaradtak támadásban attól, amit megszokhattunk tőlük, 67 dobott pontjukból 24-et vállalt Petty (4/7 dupla, 3/8 tripla, 7/9 büntető), szinte az egyetlen hazai játékos volt, aki vállalható hatékonysággal dolgozott elöl. Volt ugyan 4 eladott labdája, de ezt 6 pattanóval, 5 szerzett labdával, 4 gólpasszal és 9 kiharcolt faulttal kompenzálta, így 37 perc alatt 32 VAL-t hozott össze.

(Egyetlen kettes posztos játékos volt, aki megközelítette őt, de Tate Unruh 22 pontos, 27 VAL-os teljesítménye sem volt elég csapata győzelmére, ezért maradt a nehezebb ellenfél ellen egyénileg is jobb produkciót nyújtó Petty.)

Kiscsatár
Andrija Csirics - Naturtex-SZTE-Szedeák (ksz.: 1, össz.: 4)

A Szedeák szerb játékosa Tucker mellett a Nyíregyháza elleni siker másik kulcsa volt. Bár nem ment neki olyan nagyon a dobás, így is sikerült egy 20 pontos (5/10 dupla, 2/6 tripla, 4/6 büntető), 12 pattanós dupla-duplát elérnie, ráadásul 9 kiharcolt faultja és 1 blokkja mellett volt 3-3 gólpassza, szerzett labdája és eladott labdája. A 45 percig tartó találkozón végig a pályán volt, 31 VAL-os teljesítményt nyújtott, és ugyan a rendes játékidő végén kihagyott két büntetőt, amely akár végzetes is lehetett volna - így nyílt lehetősége a Nyíregyházának egyenlíteni -, a hosszabbításban az ő és Molnár András vezetésével fordítottak 86-81-es hátrányból, úgyhogy összességében így is pozitív hős lett.

Erőcsatár
Tomiszlav Ivosev - KTE-Duna Aszfalt (ksz.: 2, össz.: 8)

Ivosev újra "elszállt" a hétvégi fordulóban, az alapszakasz utolsó 2 hónapjában látott énjét hozta a Kaposvár elleni siker alkalmával, amivel csapata megtartotta esélyét a PO-ba kerülésre. 33 pontig jutott a szerb erőcsatár szinte hibátlanul (13/16 dupla, 1/2 tripla, 4/6 büntető), és volt még 10 pattanója, így megvolt a dupla-duplája neki is. 10 kiharcolt faultot is feljegyezhettek a neve mellé a statisztikusok, plusz 3-3 gólpasszt és szerzett labdát, 1 blokkot és mindössze 2 eladott labdát. 37 perc alatt 48 VAL-t produkált, és mivel az utolsó negyedben, melyben a KTE fordítani tudott, ő 12 pontot, 5 pattanót és 4 kiharcolt faultot is jegyzett többek között, így őt választottuk a kör legértékesebb játékosának, a forduló MVP-jének

Center
Djordje Pantelics - Zalakerámia ZTE KK (ksz.: 2, össz.: 8)
Garrick Sherman - JP-TOP COP Jászberény (ksz.: 1, össz.: 3)
Ryan Watkins - Atomerőmű SE (ksz.: 1, össz.: 4)

Három center is lényegében ugyanolyan teljesítményt nyújtott a héten. A Jászberény a MAFC otthonában tudott nyerni, amiből Sherman 26 pontos (10/19 dupla, 6/10 büntető), 18 pattanós dupla-duplával vette ki a részét 7 kiharcolt faulttal, 1-1 gólpasszal és szerzett labdával, valamint 3 eladott labdával. Pantelics a Körmenden diadalmaskodó ZTE összességében leghasznosabb embere volt úgy is, hogy egészen pocsékul ment neki a dobás. 11 pontig jutott, de borzasztó százalékkal (1/6 dupla, 1/6 tripla, 6/6 büntető), volt azonban 14 pattanója - ő is dupla-duplázott tehát -, 6 kiharcolt faultja, 3-3 gólpassza, szerzett labdája és blokkja, valamint 2 eladott labdája. Watkins az Olajt kiütő ASE egyik húzóembere volt 15 pontos (7/9 dupla, 1/3 büntető), 15 pattanós (5 támadó) dupla-duplájával. 3 kiharcolt fault, 2 gólpassz, és 1-1 szerzett, valamint eladott labda került még a neve mellé. Sherman 33 VAL-t szállított 25 perc alatt, Pantelics (37 perc, 25 VAL) és Watkins  (23 perc, 27 VAL) viszont jóval erősebb ellenfelek ellen produkálta magát.

(A soproni Travis Taylor hasonló produkciót nyújtott, de 28 VAL-ját egy szombathelyi vereségnél hozta, a csapat eredménye miatt neki ezúttal most nem tudtunk helyet szorítani.)

Legjobb Hatodik Ember
Chris Dunn - Atomerőmű SE (ksz.: 2, össz.: 4)

Dunn ezúttal nem kezdett a Szolnok ellen, de nagyon hatékony volt így is. 18 pontját szinte hiba nélkül hozta (5/6 dupla, 1/2 tripla, 5/6 büntető), volt még 5 gólpassza, 3 szerzett labdája, 1 pattanója és 7 kiharcolt faultja is, eladott labda nélkül. 24 perc alatt 29 VAL-t hozott össze ezzel a teljesítménnyel, és mivel Sherman bekerült már a centerek között - a jászberényi center is csere volt ebben a körben -, így nem nagyon volt kérdés, hogy ide ő fér be.