A forduló válogatottja - középszakasz, 1. forduló

Tegnap este rendezték a magyar férfi A-csoport középszakaszának 1. körét a felső- és a középházban - a forduló válogatottját olvashatjátok a szombathelyi MVP-vel.

Az eddigi fordulóválogatottak:

Alapszakasz: 2. forduló4. forduló5. forduló7. forduló8. forduló9. forduló6. forduló10. forduló1. forduló11. forduló12. forduló13. forduló3. forduló14. forduló15. forduló16. forduló17. forduló19. forduló20. forduló18. forduló22. forduló24. forduló25. forduló26. forduló21. forduló, 23. forduló

(Az alsóházi mérkőzések mindig abba felső- és középházi forduló válogatottba tartoznak majd, amelynek idejében játsszák őket, tehát az első alsóházi mérkőzések a második forduló válogatottnál kerülnek majd számításba.)

Irányító
Jabril Durham - Pécsi VSK-VEOLIA (ksz.: 1, össz.: 7)

A Pécs nagy meccset nyert meg a Kaposvár ellen, 20 pontos hátrányból fordítottak a mecsekaljaiak, és ebben fontos szerepe volt az amerikai irányítónak. A dobás ugyan nem igazán ment neki a 22 pontja ellenére sem (1/5 dupla, 4/12 tripla, 8/11 büntető), de sokoldalúan kosarazott, hiszen volt 5 pattanója, 6 gólpassza, 1-1 szerzett és eladott labdája, valamint 1 beütött mellett 9 kiharcolt faultja, ami valamivel több mint 38 perc alatt 27 VAL-t ért összességében.

(Pont a Pécs aktuális ellenfelénél játszó, 23 pontig és 8 gólpasszig jutó Sterling Gibbset (23 VAL) lehet még leginkább kiemelni.)

Dobóhátvéd
Govens Darrin - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (ksz.: 1, össz.: 10)

A magyar válogatott honosított hátvédje megint csapata vezére volt, és a KTE elleni találkozón többször is kulcsszerepet vállalt a pontszerzésben, mikor úgy tűnt, felzárkózhat vagy esetleg fordíthat is a Kecskemét. Govens végül hatékony mutatóval jutott el 20 pontig (2/2 dupla, 4/7 tripla, 4/4 büntető), volt még 4 pattanója, 8 gólpassza, 2 eladott labdája, illetve 2 beütött és 4 kiharcolt személyi hibája, ez pedig 37 és fél perc alatt 29 VAL-t jelentett. Mivel összességében ez volt a legjobb egyéni mutató a játéknap során, a Falco pedig nyert, ezért ő lett a forduló MVP-je.

(A Pécsnél 13 pontos és 13 pattanós dupla-duplát jegyző Devin Brooks (25 VAL) mellett Govens csapattársát, Perl Zoltánt is ki lehet emelni, aki 26 VAL-ig jutott összesen, de a ZTE-nél Deonta Vaughn (17 pont, 21 VAL) is kifejezetten hasznosan kosarazott.)

Kiscsatár
Ivosev Tomiszlav - Kaposvári KK (ksz.: 1, össz.: 13)

A Kaposvár nagy előnyt leadva kapott ki Pécsen, hiába játszottak többen is kifejezetten jól a somogyiaknál, Ivosev azonban megint olyan produkciót nyújtott, amellyel helyet kapott a kör legjobbjai között. 6 eladott labdája nem mutat szépen, de emellett rendkívül masszív, 19 pontos (8/10 dupla, 0/4 tripla, 3/3 büntető), 17 pattanós dupla-duplát tett a közösbe, ami mellett még 3 gólpasszt, 1-1 blokkot és szerzett labdát, valamint 4 beütött és 3 kiharcolt faultot jegyezhettek fel a neve mellé a statisztikusok, ez pedig 36 perc alatt 28 VAL-nak felelt meg.

Erőcsatár
Lóránt Péter - Alba Fehérvár (ksz.: 1, össz.: 5)

Az Alba a Körmend elleni találkozóját is nehezen kezdte, de leginkább Lórántnak köszönhetően nagyon beindultak a székesfehérváriak a második negyedben, és végül bedarálták a vasiakat. A kitűnő magasember 24 ponttal (3/6 dupla, 4/4 tripla, 6/8 büntető), 5 pattanóval, 1-1 gólpasszal és eladott labdával, illetve 1 beütött és 5 kiharcolt személyi hibával járult hozzá csapata sikeréhez, ami kevesebb mint 29 perc alatt 27 VAL-t jelentett a címvédő számára.

Center
Karahodzsics Kemal - KTE-Duna Aszfalt (ksz.: 1, össz.: 2)

A KTE jól tartotta magát Szombathelyen, a harmadik negyedben még csak 3 pont hátrányban voltak Forray Gáborék a Falco otthonában, és ebben nagy szerepe volt Karahodzsicsnak. Az Eb-n a magyar válogatottban szereplő honosított center 22 pontig (10/16 dupla, 2/3 büntető), 8 pattanóig, 1 gólpasszig, 3 szerzett és 2 eladott labdáig, valamint 3 beütött és 6 kiharcolt faultig jutott, 28 és fél perc alatt 28 VAL-t szerzett.

(A Kaposvárnál Marko Spica (18 pont, 8 gólpassz, 25 VAL) közelítette meg nagyon Karahodzsicsot.)

Legjobb hatodik ember
Mohácsi Máté - Zalakerámia ZTE KK (ksz.: 1, össz.: 2)

A ZTE-nél több hasonlóan jó produckió is érkezett ezúttal, csapatként oldották meg a Szedeák kiütését, és a padról beszállva Mohácsi is hozzátette a magáét a zalaegerszegiek győzelméhez. 10 pontja (3/4 dupla, 1/5 tripla, 1/1 büntető) és 9 pattanója mellett volt 4 gólpassza, 2 szerzett és 1 eladott labdája, illetve 2 beütött és 3 kiharcolt személyi hibája is, ami 22 és fél perc alatt 20 VAL-t ért.

(Mohácsi mellett a Pécsből Harazin Tamás (16 VAL) és az Albából a dupla-duplázó (10 pont, 11 pattanó) Chris Horton (17 VAL) mindenképpen említésre méltóak, alig maradtak el a zalaegerszegi játékostól.)