A forduló válogatottja - Középszakasz, 10. forduló

Keddtől csütörtökig lejátszották a magyar férfi A-csoport felső- és középházában a középszakasz utolsó, 10. körét, illetve az alsóházban a 6. kört - a forduló válogatottját olvashatjátok.

A korábbi forduló válogatottak:

1. forduló5. forduló7. forduló8. forduló6. forduló9. forduló4. forduló10. forduló11. forduló2. forduló3. forduló12. forduló13. forduló14. forduló15. forduló16. forduló17. forduló18. forduló19. forduló20. forduló21. forduló22. forduló23. forduló24. forduló25. forduló26. forduló

A középszakaszban:

1. forduló2. forduló3. forduló4. forduló5. forduló6. forduló7. forduló8. forduló, 9. forduló

Irányító
Emmanuel Ubilla - Zalakerámia ZTE KK (Középszakasz: 4, Összesen: 10)

A ZTE három negyedig állta a sarat a Falco otthonában, amiben Ubillának nem kis szerepe volt, megint kiválóan játszott - igaz, ezúttal azért csúszott hiba is a gépezetbe. 27 pontot szórt, méghozzá jó hatékonysággal (2/4 dupla, 4/7 tripla, 11/14 büntető), volt 5 gólpassza, 2 pattanója, 1 szerzett labdája és 10 kiharcolt faultja is, nem nagyon tudták tartani. Volt azonban 4 beütött személyi hiba mellett 5 eladott labdája is, ez gyengíti nála az összképet, illetve csapata veresége - alig több mint 38 és fél perc alatt így is eljutott 28 VAL-ig.

(A Sopronnál Brandon Johnson 26 VAL-t hozott, de ez megint nem ért sikert az SKC-nek, míg a ZTE-t legyőző Falcónál Váradi Benedek játszott nagyon hasznosan, 25 VAL-ig jutott.)

Dobóhátvéd
Darrin Govens - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (Ksz.: 3, Össz.: 9)
Winsome Frazier - Kaposvári KK (Ksz.: 1, Össz.: 2)

A zalaegerszegiek ellen diadalmaskodó Falco legjobbja nem túl nagy meglepetésre újra Govens lett, aki 29 pontot (4/10 dupla, 4/7 tripla, 9/9 büntető), 7 gólpasszt, 2 pattanót, 1-1 blokkot és eladott labdát, 2 beütött, valamint 6 kiharcolt fault jegyzett - nem mellesleg az ő kosaraival vette át a vezetést a szombathelyi együttes a negyedik negyed elején. A hetedik helyet megszerző Kaposvárnál Frazier volt a legjobb, ő alig hibázva jutott el 29 pontig (9/12 dupla, 1/2 tripla, 8/9 büntető), 4 pattanóig, 3 gólpasszig, 2 szerzett és 3 eladott labdáig, valamint 2 beütött és 6 kiharcolt személyi hibáig. Govens végigjátszotta a meccset, 40 perc alatt 32 VAL-t hozott, míg Frazier 34 perc alatt 34 VAL-t produkált - ez volt a kör két legjobb egyéni teljesítménye, a KKK biztosította a helyét a PO-ban (vereséggel kicsúsztak volna a legjobb 8-ból), a Falco pedig a második helyet zsebelte be, így ők lettek a forduló megosztott MVP-i.

Kiscsatár
Lenzelle Smith - Egis Körmend (Ksz.: 3, Össz.: 8)

Smith a többiek sérülése miatt mindent játszik a periméteren, ezért raktuk be ezúttal ide, mint a Körmend legjobbját az Alba elleni összecsapásról. Az amerikai légiós Parrish Petty kiesése óta jelentősen nagyobb szerepet játszik, és ezt kihasználta most is - 25 pontig jutott (6/8 dupla, 3/10 tripla, 4/4 büntető) 4-4 pattanóval és gólpasszal, 2 szerzett és 1 eladott labdával, valamint 3 beütött és 5 kiharcolt faulttal. Nagyban neki volt köszönhető, hogy a Körmend nem esett össze, még a negyedik negyedben is visszajöttek 5 pontra - valamivel több mint 38 perc alatt 27 VAL-t hozott.

(Ugyaneddig jutott Brian Williams is, aki az ASE ellen diadalmaskodó Jászberény legjobbja volt, de egy teljesen tét nélküli mérkőzésen, így ezúttal ezt nem értékeltük annyira, mint Smith produktumát.)

Erőcsatár
Hendlein Roland - Kaposvári KK (Ksz.: 1, Össz.: 2)

Hendlein volt Frazier mellett a somogyiak másik húzóembere a Pécs elleni, döntő fontosságú találkozón. A büntetők nem mentek a magyar magasembernek, de ettől függetlenül hatékonyan hozott 16 pontot (7/9 dupla, 0/1 tripla, 2/5 büntető), emellett volt 8 pattanója (4 támadó), 1-1 blokkja, gólpassza, szerzett és eladott labdája, valamint 6 kiharcolt faultja, így 30 és fél perc alatt 26 VAL-t szállított.

Center
Lóránt Péter - Alba Fehérvár-Puebla Plus (Ksz.: 4, Össz.: 8)

Lóránt újfent az Alba legjobbja volt, a székesfehérvári alakulat pedig a Körmend ellen ha nem is könnyedén, de behúzta a középszakasz első helyét, így első kiemeltként kezdheti a PO-ot, végig pályaelőnye lesz a rájátszásban - ezért került ide, meg azért, mert ötös posztról nem jöttek olyan meghatározó produkciók, mint négyesről az övé és Hendleiné. A magyar magasember extra hatékonyan szórt 25 pontot (7/8 dupla, 2/4 tripla, 5/6 büntető), volt 8 pattanója, 3-3 gólpassza és eladott labdája, 2 beütött és 6 kiharcolt faultja, így 35 perc alatt 32 VAL-ig jutott. Mivel az utolsó fordulónak az Alba is nagy nyertese volt, és ugyanolyan hatékony volt a számok alapján, mint Govens, így ő lett a forduló harmadik megosztott MVP-je.

Legjobb hatodik ember
James Farr - Alba Fehérvár-Puebla Plus (Ksz.: 1, Össz.: 2)

Az Albánál több kiváló teljesítmény is érkezett támadásban, közülük is kiemeljük most Farrt, aki a forduló legjobb cseréje lett. 16 pontig jutott összesen 2 elhibázott dobással (6/6 dupla, 1/2 tripla, 1/2 büntető), volt 6 pattanója, 1 gólpassza, 2-2 szerzett és eladott labdája, illetve 3 beütött és 1 kiharcolt faultja, ami alig több mint 19 és fél perc alatt is 19 VAL-t jelentett neki.