A forduló válogatottja - Középszakasz, 2. forduló

A múlt hét közepén kezdődött és szombaton véget ért a magyar férfi A-csoport középszakaszának 2. köre - a forduló válogatottját olvashatjátok.

A korábbi forduló válogatottak: 1. forduló5. forduló7. forduló8. forduló6. forduló9. forduló4. forduló10. forduló11. forduló2. forduló3. forduló12. forduló13. forduló14. forduló15. forduló16. forduló17. forduló18. forduló19. forduló20. forduló21. forduló22. forduló23. forduló24. forduló25. forduló26. forduló

A középszakaszban: 1. forduló

Irányító
Emmanuel Ubilla - Zalakerámia ZTE KK (Középszakasz: 1, Összesen: 7)

Ubilla megint a ZTE legjobbja volt a címvédő Szolnok elleni összecsapáson, ráadásul klasszikus tripla-duplával vezette csapatát győzelemre, hiszen 30 pontot szórt (7/13 dupla, 3/7 tripla, 7/8 büntető), leszedett 11 pattanót és kiosztott 10 gólpasszt is. Volt még emellett 1 szerzett és 3 eladott labdája, valamint 4 beütött és 7 kiharcolt faultja. 36 és fél perc alatt 41 VAL-t hozott, ami a forduló legjobbja volt, csapata pedig egy nagy meccsen megint egészen kiváló támadójátékot mutatott, ezzel ő lett a forduló legértékesebb játékosa.

(Volt több nagyszerű irányítóteljesítmény is, hiszen Ronnie Taylor 17 pontos, 17 gólpasszos dupla-duplát jegyzett (32 VAL), Marko Boltics is eljutott 27 VAL-ig, de Devon Saddlert sem lehet nem kiemelni, aki ezúttal többször játszott kettest is, de 35 pontot szórt a MAFC elleni győzelem során (32 VAL).)

Dobóhátvéd
Brandon Johnson - Sopron KC (Ksz.: 1, Össz.: 5)

Egy irányítót nem emeltünk ki külön Ubilla mellett, őt ugyanis kettes posztra kénytelenek voltunk betenni a produkciója miatt. Johnson a Sopron legjobbja volt a Kaposvár elleni győzelem során 21 pontjával (6/8  dupla, 1/4 tripla, 6/6 büntető), 8 pattanójával, 6 gólpasszával, 4 szerzett és 3 eladott labdájával, valamint 7 kiharcolt faultjával. Megint volt egy időszak, mikor kicsit túlpörgött a találkozón, de az első számú oka volt annak, hogy Dragan Alekszics együttese le tudta győzni a Kaposvárt, ezzel életben maradtak a PO-reményei. 27 perc alatt 36 VAL-t kapart össze, ezzel került be ide.

(Itt is volt több egészen kiváló produkció. Ki lehet emelni a 25 pontig jutó Misek Leventét (27 VAL), Ubilla hátvétársát, a Szolnokot megszóró Julian Norfleetet (24 pont, 28 VAL), vagy a Falcót győzelemre vezető Darrin Govenst is (28 pont, 28 VAL).)

Kiscsatár
Váradi Benedek - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (Ksz.: 1, Össz.: 2)

A Falcótól Govens nem került be kettes posztra végül, bekerült viszont Váradi Benedek - az mindig vita tárgya, hogy akkor ő most melyik poszton is játszik igazából, a szombathelyieknél a három kisember között elég hasonlóan oszlanak meg a szerepek, de sokszor játszik a magyar válogatott játékosa labda nélkül a két amerikai mellett. Az alapszakasz-győztes Alba legyőzéséből Váradi 18 ponttal (5/7 dupla, 2/5 tripla, 2/2 büntető), 12 pattanóval (tehát dupla-duplával, ráadásul elég masszívval), 3 gólpasszal, 2 szerzett és 3 eladott labdával, valamint 1 beütött és 2 kiharcolt személyi hibával vette ki a részét - 38 és fél perc alatt 27 VAL-ig jutott, ezzel került be.

Erőcsatár
AJ Pacher - Vasas Budapest (Ksz.: 1, Össz.: 6)

A Vasas magasembere ezúttal is a pasarétiek egyik legjobbja volt, igaz, ez most nem ért győzelmet az ASE ellenében. Pacher 21 pontos (4/7 dupla, 2/5 tripla, 7/7 büntető), 12 pattanós dupla-duplát produkált Teo Cizmicék ellen 4 beütött és 5 kiharcolt faulttal karöltve, ami 32 és fél perc alatt 28 VAL-t ért.

(Pont a Vasas ellen Matt Tiby ért el hasonló teljesítményt (23 pont, 25 VAL), de körülbelül ugyanazt hozták, a döntőnek bizonyuló utolsó pár percben pedig nem ők, hanem Talor Battle döntött, ezért került be Pacher annak ellenére is, hogy az ő csapata kikapott.)

Center
Nenad Sulovics - Naturtex-SZTE-Szedeák (Ksz.: 1, Össz.: 5)

A Szedeák küzdelmes mérkőzésen vereséget szenvedett a Kecskeméttől, de ez legkevésbé Sulovicson múlott, a szerb center ugyanis ezúttal is kiváló teljesítményt hozott: 25 pontot szórt (6/9 dupla, 0/1 tripla, 13/17 büntető), volt 5 pattanója, 1 gólpassza, 2 szerzett és 3 eladott labdája, 3 beütött személyi hiba mellett pedig 11 kiharcolt faultja is, így 37 perc alatt 29 VAL-t szállított, ez kiemelkedő volt ötös poszton ebben a körben.

Legjobb hatodik ember
Czirbus József - JP Auto - JKSE (Ksz.: 1, Össz.: 1)
Jerrell Wright - Zalakerámia ZTE KK (Ksz.: 1, Össz.: 3)

Két cserét emeltünk ki a második körből. Egyrészt Czirbus József produkcióját, aki a MAFC elleni győztes meccsen 10 pontig (3/3 dupla, 0/1 tripla, 4/5 büntető), 6 pattanóig, 1-1 gólpasszig és eladott labdáig, valamint 4 beütött és 3 kiharcolt faultig jutott - ez kevesebb mint 20 perc alatt 13 VAL-t jelentett. Jerrell Wright a Szolnokot legyőző ZTE-ben nyújtott nagyon hasznos produkciót - 7 pontot szórt (3/3 dupla, 1/3 büntető), leszedett 7 pattanót, volt 1-1 szerzett és eladott labdája, valamint 3 beütött és 2 kiharcolt faultja, ezzel 15 és fél perc alatt szállított 11 VAL-t.