A forduló válogatottja - középszakasz, 3. forduló

A hétvégén rendezték a magyar férfi A-csoport középszakaszának 3. körét a felső- és a középházban és a másodikat az alsóházban - a forduló válogatottját olvashatjátok a pécsi MVP-vel.

Az eddigi fordulóválogatottak:

Alapszakasz: 2. forduló4. forduló5. forduló7. forduló8. forduló9. forduló6. forduló10. forduló1. forduló11. forduló12. forduló13. forduló3. forduló14. forduló15. forduló16. forduló17. forduló19. forduló20. forduló18. forduló22. forduló24. forduló25. forduló26. forduló21. forduló23. forduló

Középszakasz: 1. forduló, 2. forduló

(Az alsóházi mérkőzések mindig abba felső- és középházi forduló válogatottba tartoznak majd, amelynek idejében játsszák őket.)

Irányító
Jabril Durham - Pécsi VSK-VEOLIA (Ksz.: 2, Össz.: 8)

A Pécs tegnap pontzáporos találkozón verte a ZTE-t, és ebből Durham is kivette részét, hiszen 20 ponttal (6/8 dupla, 1/4 tripla, 5/6 büntető), 6 gólpasszal, 1 pattanóval, 2 szerzett és 3 eladott labdával, illetve 6 kiharcolt faulttal zárta az összecsapást, ami 33 perc alatt 26 VAL-t ért.

(Adonte Joshua Parker is 26 VAL-lal végzett, de a Sopron 14 ponttal kikapott a Jászberény ellen hazai pályán, a DEAC-ot 23 VAL-lal a MAFC ellen győzelemre vezető Goran Martinics pedig 23 VAL-ig jutott, így valamivel elmaradt Durhamtől.)

Dobóhátvéd
Devin Brooks - Pécsi VSK-VEOLIA (Ksz.: 1, Össz.: 2)

A Pécs legjobbja azonban nem Durham (vagy Budimir) volt ezúttal, hanem Brooks, aki 33 pontig (10/13 dupla, 4/6 tripla, 1/2 büntető), 9 pattanóig, 6 gólpasszig, 1-1 szerzett és eladott labdáig, valamint 2 beütött és 7 kiharcolt személyi hibáig jutott kevesebb mint 36 és fél perc alatt, így összesen 46 VAL-t szerzett. Mivel Csirke Ferenc alakulata győzött, Brooks pedig a játéknap legjobb egyéni produkcióját hozta, így ő lett a forduló MVP-je.

Kiscsatár
Bernard Thompson - KTE-Duna Aszfalt (Ksz.: 1, Össz.: 3)

A Kecskemét kikapott ugyan Szolnokon, de abban, hogy 20 pontos hátrányból visszajöttek 4-re a végjátékban, nagy szerepe volt Thompsonnak. Az amerikai swingman 18 ponttal (5/11 mezőny, 1/7 tripla, 5/7 büntető), 10 pattanóval, 4 gólpasszal, 5 szerzett és 2 eladott labdával, illetve 3 beütött és 10 kiharcolt faulttal zárt, így 36 és fél perc alatt 27 VAL-t ért el.

Erőcsatár
Esian Henderson - Sopron KC (Ksz.: 1, Össz.: 2)

A Sopron fontos mérkőzést bukott el a Jászberény ellen, és ezzel valószínűleg playoutra is ítéltetett Sabáli Balázs együttese, de ez legkevésbé Hendersonon múlt, aki 22 pontos (7/7 dupla, 2/6 tripla, 2/2 büntető), 13 pattanós dupla-duplája mellett 2 gólpasszt, 1 blokkot, 4 szerzett és 1 eladott labdát, valamint 3-3 beütött és kiharcolt személyi hibát is hozott a konyhára, így 38 és fél perc alatt 37 VAL-t szorgoskodott össze.

Center
Ismet Sejfic - JP Auto - JKSE (Ksz.: 1, Össz.: 2)

A Sopron otthonában aratott győzelmével lassan matematikailag is biztosítja bennmaradását a Jászberény, ebben pedig kulcsszerepet vállalt a Watkins hiányában brutális, 23 pontos (11/13 dupla, 1/4 büntető), 24 pattanós dupla-duplát szállító Sejfic. 1-1 gólpassz és eladott labda, illetve 3-3 beütött és kiharcolt fault került a neve mellé, így 31 perc alatt is 41 VAL-t szedett össze.

Legjobb hatodik ember
Tóth Ádám - Szolnoki Olaj KK (Ksz.: 1, Össz.: 1)

Az Olaj újabb sikert aratott a középházban, a Kecskemét legyőzéséből pedig több más játékos mellett Tóth Ádám is rendesen kivette a részét - 13 pontja (4/5 dupla, 0/1 tripla, 5/8 büntető) mellett volt 4 pattanója, 2 gólpassza, 1 szerzett labdája, valamint 4 kiharcolt személyi hibája, így 19 és fél perc alatt 19 VAL-lal végzett.