A forduló válogatottja - Középszakasz, 4. forduló

Szerdán és csütörtökön lejátszották a magyar férfi A-csoport felső- és középházában a középszakasz 4. körét, az alsóházban pedig a harmadikat - a forduló válogatottját olvashatjátok.

A korábbi forduló válogatottak:

1. forduló5. forduló7. forduló8. forduló6. forduló9. forduló4. forduló10. forduló11. forduló2. forduló3. forduló12. forduló13. forduló14. forduló15. forduló16. forduló17. forduló18. forduló19. forduló20. forduló21. forduló22. forduló23. forduló24. forduló25. forduló26. forduló

A középszakaszban: 1. forduló2. forduló, 3. forduló

(Ahogy azt legutóbb jeleztük, az alsóház más ritmusban játszik, ezért mindig ott vesszük őket figyelembe, amikor pályára lépnek. Így hiába játszották csak a 3. fordulót, ebben a válogatottban vettük őket számításba.)

Irányító
Brandon Johnson - Sopron KC (Középszakasz: 2, Összesen: 6)
Ronnie Taylor - Vasas Budapest (Ksz.: 2, Össz.: 4)

Johnson a Pécsett vereséget szenvedő Sopron legjobbja volt ezúttal - támadásban most nem volt gond Dragan Alekszics csapatával, az irányító pedig gyenge büntetőzése (1/4) és 4 eladott labdája ellenére kivette ebből a részét 22 ponttal (3/4 dupla, 5/6 tripla), illetve 7 gólpasszal. Volt még 5 pattanója, 3 szerzett labdája és 6 kiharcolt faultja, így 30 perc alatt 32 VAL-t szerzett. Taylor a MAFC ellen vereséget szenvedő Vasas legjobbja volt ezúttal 19 ponttal (2/8 dupla, 3/6 tripla, 6/6 büntető), 10 gólpasszal, 6 pattanóval, 1 szerzett és 2 eladott labdával, 2 blokkal, valamint 3 beütött és 8 kiharcolt személyi hibával, ami valamivel több mint 38 perc alatt 30 VAL-t ért. Mindkettejük csapata kikapott, Taylor pedig csak a beütött faultok miatt végzett valamivel gyengébben, ezért kerültek be mindketten.

Dobóhátvéd
Brent Arrington - JP Auto - JKSE (Ksz.: 1, Össz.: 2)

A Jászberény fontos győzelmet aratott Pakson, hiszen ezzel a sikerrel bebiztosították, hogy elkerülik a Play-Outot, bennmaradnak az élvonalban. Arrington 11 pontja (3/6 dupla, 0/1 tripla, 5/8 büntető) mellett a mezőnymunkából rendesen kivette a részét 13 pattanójával, 3 gólpasszal, 4 szerzett és 3 eladott labdával, 1 blokkal, 3 beütött és 8 kiharcolt személyi hibával, így 37 és fél perc alatt 27 VAL-t gyűjtött össze.

Kiscsatár
Chris Smith - PVSK-PANNONPOWER (Ksz.: 1, Össz.: 2)

A Sopront győzte le a Pécs, merőben más támadójátékot mutatva, mint pár nappal korábban, a Szedeák otthonában. Smith egészen parádés meccset zárt támadásban, hiszen 36 pontot szórt brutális hatékonysággal (5/7 dupla, 8/9 tripla, 2/3 büntető). Emellett volt 1-1 lepattanója és gólpassza, 2 szerzett és 1 eladott labdával, illetve 2 beütött és 6 kiharcolt faultja - ez összesen 39 VAL-t ért, ami messze a legjobb egyéni produkció volt, így ő lett a forduló legértékesebb játékosa is egyben.

Erőcsatár
Milos Boriszov - Szolnoki Olaj KK (Ksz.: 1, Össz.: 2)

Boriszov az Alba-Szolnok rangadó legjobb Olaj-játékosa volt 20 pontos (7/11 dupla, 2/6 tripla), 10 pattanós dupla-duplájával - támadásban kiemelkedett ezúttal, két hármast is csak a legvégén rontott el, mikor már mindegy volt, a többiek összhatékonyságban meg sem közelítették. Volt még 2 szerzett labdája, 1 gólpassza, 2 beütött és 4 kiharcolt faultja, így 34 és fél perc alatt 27 VAL-t szerzett.

Center
Szvetozar Sztamenkovics - JP Auto - JKSE (Ksz.: 1, Össz.: 4)

Sztamenkovics is hatékony és hasznos játékot hozott a Jászberénynél az ASE elleni idegenbeli győzelem alkalmával - 18 pontig (1/1 dupla, 4/8 tripla, 4/6 büntető), 8 pattanóig, 1 beütött és 6 kiharcolt faultig jutott, így 25 VAL-t kapart össze 35 játékperc alatt.

Legjobb hatodik ember
Alhaji Mohammed - Alba Fehérvár Puebla Plus (Ksz.: 1, Össz.: 1)

Mohammed volt a már említett Alba-Szolnok rangadón az X-faktor, szezonbeli legjobb produkcióját nyújtotta ugyanis a székesfehérváriaknál, és nagyon kellett a teljesítménye Dzunics Braniszlavéknak a győzelem megszerzéséhez. 18 pontot dobott (6/9 dupla, 1/4 tripla, 3/6 büntető), 4 pattanója mellett volt 2 gólpassza, 1 szerzett és 3 eladott labdája, valamint 2 beütött és 8 kiharcolt faultja, így 31 perc alatt 19 VAL-t termelt, ezzel lett most a legjobb csere.