A forduló válogatottja - Középszakasz, 9. forduló

A hétvégén lejátszották a magyar férfi A-csoport felső- és középházában a középszakasz 9. körét, illetve az alsóházban az 5. körből a MAFC-JKSE mérkőzést - a forduló válogatottját olvashatjátok.

A korábbi forduló válogatottak:

1. forduló5. forduló7. forduló8. forduló6. forduló9. forduló4. forduló10. forduló11. forduló2. forduló3. forduló12. forduló13. forduló14. forduló15. forduló16. forduló17. forduló18. forduló19. forduló20. forduló21. forduló22. forduló23. forduló24. forduló25. forduló26. forduló

A középszakaszban: 1. forduló2. forduló3. forduló4. forduló5. forduló6. forduló7. forduló, 8. forduló

Irányító
Marko Boltics - Naturtex-SZTE-Szedeák (Középszakasz: 2, Összesen: 7)
Nikola Pavlicsevics - Szolnoki Olaj KK (Ksz.: 1, Össz.: 1)

Boltics a Kaposvár elleni mérkőzésen nyújtott borzasztóan sokoldalú teljesítményt, ráadásul egy olyan találkozón, amelyet meg kellett nyernie csapatának, hogy életben maradjanak a PO-reményei. A szerb játékosnak a 13 pontos (6/8 dupla, 1/2 büntető), 12 gólpasszos dupla-duplája mellett volt 6-6 pattanója és kiharcolt faultja, 3-3 eladott és szerzett labdája, valamint 2 beütött személyi hibája - végigjátszotta a találkozót, és 31 VAL-t szerzett. Pavlicsevicset is bevettük azonban a kör csapatába, mert a listavezető Alba elleni minimális különbségű diadalban kulcsszerepet játszott. A montenegrói 22 pontot szórt (2/5 dupla, 4/10 tripla, 6/7 büntető), volt 6 gólpassza, 5 pattanója, 2 szerzett és 1 eladott labdája, valamint 1 beütött és 5 kiharcolt faultja, ami 30 és fél perc alatt 28 VAL-t ért.

Dobóhátvéd
Darrin Govens - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (Ksz.: 2, Össz.: 8)

Govens újfent a szombathelyi alakulat legjobbja volt, amely ezúttal a vasi riválist, a Körmendet győzte le kiváló első félidejének köszönhetően. Az amerikai dobóhátvéd 30 ponttal zárt (7/9 dupla, 3/7 tripla, 7/7 büntető), emellett 7 gólpasszt, 3-3 pattanót és eladott labdát, valamint 2 beütött és 6 kiharcolt személyi hibát jegyezhettek fel mellé a statisztikusok. Bolticshoz hasonlóan ő is végigjátszotta a meccsét, kerek 40 perc alatt 35 VAL-t szállított - mivel ez volt a kör legjobb egyéni mutatója, és Govens a végén dobott triplája ellenére nem a mérkőzésnek abban a szakaszában villogott, mikor már eldőlt minden, így ő lett a forduló legértékesebb játékosa.

Kiscsatár
Brian Williams - JP Auto - JKSE (Ksz.: 1, Össz.: 4)

Williams a MAFC ellen idegenben diadalmaskodó Jászberény vezére volt 20 pontjával (7/15 dupla, 1/2 tripla, 3/4 büntető), 10 pattanójával, 3-3 gólpasszával és szerzett labdájával, 1 blokkjával, illetve 1 beütött, valamint 2 kiharcolt faultjával - kevesebb mint 33 perc alatt 28 VAL-t szedett össze.

Erőcsatár
Lóránt Péter - Alba Fehérvár-Puebla Plus (Ksz.: 3, Össz.: 7)

Az Alba Fehérvár egy nyerhető meccset bukott el Szolnokon, úgyhogy valószínűleg nem túl elégedettek a csapatnál, Lóránt azonban megint hasznosan játszott, hiszen 17 pontos (7/9 dupla, 1/3 tripla), 11 pattanós dupla-duplát ért el. Volt még 2 gólpassza és 4 kiharcolt személyi hibája is, az összképet pedig 4 eladott labda és 3 beütött fault csúfítja, de 36 perc alatt 23 VAL-ja elég volt ezúttal ahhoz, hogy bekerüljön ide.

Center
Ismet Sejfic - PVSK-PANNONPOWER (Ksz.: 1, Össz.: 4)

Sejfic a Sopronban diadalmaskodó, és így a hatodik helyét bebiztosító Pécs egyik vezére volt. A center kevesebb mint 25 perc alatt 20 pontot szerzett (8/14 dupla, 4/5 büntető), volt 9 pattanója, 1-1 szerzett labdája és gólpassza, 2 eladott labdája, illetve 2 beütött és 5 kiharcolt személyi hibája, amivel 24 VAL-t kapart össze. Volt ugyan egy jobb teljesítmény ennél, Csorvási Milán 25 VAL-ig jutott a Körmendnél, de ennek majdnem az egyharmadát a Falco elleni mérkőzés utolsó negyedében szedte össze, amikor már eldőlt a találkozó végkimenetele.

Legjobb hatodik ember
Ivan Zsigeranovics - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (Ksz.: 1, Össz.: 2)
Antóni Csanád - PVSK-PANNONPOWER (Ksz.: 1, Össz.: 1)

A legjobb egyéni mutatót Zsigeranovics hozta a cserék közül, hiszen 12 pontjával (5/5 dupla, 0/1 tripla, 2/2 büntető), 5 gólpasszával, 4-4 lepattanójával és blokkjával, 1-1 szerzett és eladott labdájával, valamint 3-3 beütött és kiharcolt személyi hibájával 23 VAL-ig jutott. Rá is igaz azonban, ami Csorvásira, hogy ennek jelentős részét, több mint a harmadát az utolsó felvonásban hozta - azért került be egyáltalán, mert jelentős volt közte és a többiek között a differencia. Antóni Csanádot viszont mellétettük, mivel egy szoros összecsapáson döntő tényező volt a 17 pontja (4/6 dupla, 3/4 tripla), 2 szerzett labdája, valamint 1-1 gólpassza és pattanója, ami kevesebb mint 19 perc alatt is 18 VAL-t ért - tőle egyébként nem sokkal maradt el Filipovics Márkó a Szedeáknál (16 VAL).