A forduló válogatottja - negyeddöntő, 1. mérkőzés

Tegnap este lejátszották a magyar férfi A csoportban a negyeddöntő első mérkőzéseit - a forduló válogatottját olvashatjátok a szombathelyi MVP-vel.

Az eddigi fordulóválogatottak:

Alapszakasz: 2. forduló4. forduló5. forduló7. forduló8. forduló9. forduló6. forduló10. forduló1. forduló11. forduló12. forduló13. forduló3. forduló14. forduló15. forduló16. forduló17. forduló19. forduló20. forduló18. forduló22. forduló24. forduló25. forduló26. forduló21. forduló23. forduló

Középszakasz: 1. forduló2. forduló3. forduló4. forduló5. forduló6. forduló7. forduló8. forduló9. forduló, 10. forduló

Irányító
Govens Darrin - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (Rájátszás: 1, Összesen: 13)

A Falco borzasztóan nehezen győzte le a ZTE-t elsőre, de ebből a sikerből oroszlánrészt vállalt a magyar válogatott honosított irányítója 24 pontos (3/5 dupla, 3/5 tripla, 9/9 büntető), 13 gólpasszos dupla-duplájával. Govensnek volt még emellett 3 pattanója, 1 blokkja, 1 szerzett és 2 eladott labdája, illetve 3 beütött és 8 kiharcolt faultja, ami valamivel kevesebb mint 37 perc alatt 41 VAL-t ért. Ez volt a játéknap második legjobb egyéni produkciója, és mivel az első helyezett nem tudott nyerni csapatával, így Govens lett a forduló MVP-je.

Dobóhátvéd
Ferencz Csaba - Egis Körmend (PO: 1, Össz.: 6)

A körmendi legenda általában nem kettes poszton játszik, de annyira markáns teljesítményt nyújtott a Kecskemét ellen, hogy a szóba jöhető igazi dobóhátvédek helyett őt raktuk be erre a posztra. Ferencz 20 ponttal (4/5 dupla, 4/10 tripla), 7 pattanóval, 2 gólpasszal, 1 szerzett labdával, valamint 3 beütött és 2 kiharcolt személyi hibával segítette hozzá csapatát a KTE legyőzéséhez, ami 34 perc alatt 22 VAL-t jelentett.

Kiscsatár
Quincy Ford - Szolnoki Olaj KK (PO: 1, Össz.: 5)

A Szolnok megint nagyon sok mindenkire támaszkodhatott, közülük statisztikailag Ford nyújtotta a legjobb teljesítményt. Az amerikai 19 pontot (3/5 dupla, 3/6 tripla, 4/5 büntető), 4 pattanót, 3 gólpasszt, 1-1 szerzett és eladott labdát, illetve 3 beütött faultot jegyzett az Atomerőmű SE elleni tükörsima sikerből - 22 és fél perc alatt 23 VAL-t tett a közösbe.

Erőcsatár
Lóránt Péter - Alba Fehérvár (PO: 1, Össz.: 6)

A címvédő csapatkapitánya sokoldalúan és hatékonyan kosarazott a Pécs 30 pontos legyőzésének alkalmával: 14 pont (2/3 dupla, 2/2 tripla, 4/4 büntető), 4 pattanó, 7 gólpassz, 1 eladott labda, valamint 1 beütött és 3 kiharcolt személyi hiba került a neve mellé, így 26 perc alatt 25 VAL-ig jutott. Eilingsfeld János a Paksnál ugyanilyen statisztikát hozott, de a Paks 32 ponttal kikapott, az Alba 30 ponttal győzött, ezért Lóránt teljesítményét többre értékeltük.

Center
Ivica Radic - Zalakerámia ZTE KK (PO: 1, Össz.: 12)

A ZTE sokáig közel állt ahhoz, hogy óriási meglepetésre elvegye a Falco pályaelőnyét rögtön az első találkozón, és ennek legfőbb oka a horvát center rendkívül hatékony játéka volt. Radic 28 ponttal (11/13 dupla, 1/3 tripla, 3/3 büntető), 15 pattanóval (7 támadó), 3 gólpasszal, 1 blokkal, illetve 2 beütött és 5 kiharcolt faulttal zárt, így 33 és egy negyed perc alatt 45 VAL-t szorgoskodott össze. Ez volt a kör legjobb egyéni mutatója, de mivel Bencze Tamás együttese végül nem tudott nyerni, így a legértékesebbnek nem tudtuk megválasztani.

Legjobb hatodik ember
Chris Horton - Alba Fehérvár (PO: 1, Össz.: 5)

Alapvetően Fordé volt a forduló legjobb produkciója a padról, viszont mivel ő az alapcsapatba is bekerült, így végül Hortonra esett a választás. Az Alba csereötöse 16 pontot (6/7 dupla, 4/5 büntető), 5 pattanót, 2 szerzett labdát, valamint 4 beütött és 3 kiharcolt faultot ért el a Pécs legyőzése alkalmával, így kevesebb, mint 13 perc alatt is 19 VAL-t termelt.