A forduló válogatottja - Rájátszás, 2.

Pénteken egy, szombaton három mérkőzést rendeztek a Férfi NB I A-csoportjában, a rájátszás negyeddöntőinek második körében. A papírforma a győztesek kilétét illetően egy kivételtől eltekintve érvényesült minden találkozón. A Szolnok a vártnál sokkal nehezebben nyert Szombathelyen, a Paks visszavette pályaelőnyét, a Jászberény egyenlített, a Pécs pedig alaposan meglepte az Alba Fehérvár gárdáját.

Irányító:

Miljan RakicsTOP COP Security Jászberény

A párharc első mérkőzéséhez képest sokat javult, s péntek este már vezér szerepkörben tündökölt a forduló legjobb játékosa mellett. Az irányító jó teljesítménye szinte elengedhetetlen a jászságiak sikerességéhez, ezzel együtt igaz az a megállapítás, mely szerint, ha ő jó napot fog ki, akkor vagy hátán viszi a csapatot, vagy "megdobatja" társait, vagy a kettő együtt történik meg. Ezekben az esetekben pedig nehezen elképzelhető, hogy alulmaradjon a Jászberény. Nos, Rakics és Markovics ízekre szedték a Kaposvár védekezését, méghozzá úgy, hogy az irányító játszott "kevésbé" produktívan, de így is befért a forduló legjobbjai közé. 24/3 ponttal (15-ből 10 mezőnyből, 2-ből 1 tripla), 3 kiharcolt falttal, 2 gólpasszal és 1 blokkal segítette csapatát győzelemhez, mellyel kiegyenlítették a párharc állását.

Dobóhátvéd:

Ferencz CsabaLami-Véd Körmend

A találkozó előtt jelentették be, hogy a válogatott játékos további két évig erősíti a Körmend csapatát. A játékos pozitívan nyilatkozott az előtte álló lehetőségekről, időszakról. Első triplájával kezdte meg együttese a villámgyorsan összeszedett, több mint tíz pontos hátrány ledolgozását. Amikor Ruják pihenőt kapott, akkor meglepő húzásként ő irányított –elég jól, tekintve, hogy messze nem ez feladatköre-, s betöréseit egyre-másra siker, 2+1-es akció koronázta. A második félidő elején, Fodorral karöltve behozták tíz egységen belülre a piros-fekete alakulatot, de innen már –Kámán triplazuhataga okán- nem engedte ki kezéből a meccset a Paks. Ferencz ismételten jól játszott, de 22/9 pontja (15-ből 9 mezőnyből, 8-ból 3 tripla), 4 lepattanója, 1 szerzett labdája, 1 kiharcolt faltja, 3 gólpassza és 1 blokkja kevésnek bizonyult a szoros meccshez, győzelemhez.

Alacsony-bedobó:

Milos Markovics - TOP COP Security Jászberény

Ebben a szezonban már több alkalommal teljesített kiemelkedően a szerb játékos, s nem csak a védő, hanem a támadó oldalon is. Péntek este pontosan így tett, méghozzá idei legjobb teljesítményét nyújtva. A negyeddöntő második találkozóját szinte hiba nélkül hozta le, a támadó térfélén totálisan megoldhatatlan feladat elé állította a kaposváriakat. Amellett, hogy ő végzett a mérkőzés legeredményesebb játékosaként, úgy szezoncsúcsot állított fel, mellyel nem csak saját maga számára, hanem a jászberényi drukkereknek is örömöt hozott. Kérdés nem férhet ahhoz, hogy a játéknap legjobbjának járó elismerést, MVP címét a szerb légiós érdemelte ki. 28/6 pontos szezoncsúccsal (15-ből 13 mezőnyből, 3-ből 2 tripla), 7 lepattanóval (4 védő, 3 támadó), 2 szerzett, 1 eladott labdával, 1 kiharcolt falttal, 2 gólpasszal és 1 blokkal fejezte be a mérkőzést.

Magas-bedobó:

Tóth Norbert – Pécsi VSK - PANNONPOWER

Azt már megszokhattuk, hogy a baranyaiak magasemberével találkozunk a forduló legjobbjai között, azonban amit társaival szombaton végrehajtottak az a rájátszás eddigi legnagyobb bravúrja. Tóth állta a sarat a fehérvári magasemberekkel szemben, bár nem egyedül vívta meg a csatákat, Hendley és a hasznosan játszó Bíró egyaránt nagy segítséget nyújtott neki. A kizárásokkal bőségesen tett azért, hogy a PVSK megnyerje a lepattanópárharcot (39-37), mely megalapozta végső sikerüket. 20/6 ponttal (13-ból 6 mezőnyből, 5-ből 2 tripla), 12-ből 6 értékesített büntetővel, 6 lepattanóval (5 védő, 1 támadó), 2 szerzett, 2 eladott labdával, 7 kiharcolt falttal zárta a meccset, melyen a forduló meglepetését szolgáltatva legyőzték az Albát, kiegyenlítették a párharcot.

Center:

Harazin Tamás - SZOVA – Trend Optika KC Szombathely

Már a szolnoki mérkőzésen is jól megállta helyét a Zagorac sérülése miatt kezdő játékossá előlépő center. A második találkozó szinte minden várakozást felülmúlt, egy dolog nem jött össze neki és csapatának, a győzelem. A záró negyedben még nyílt csatára kényszerítették a jóval erősebb kerettel rendelkező címvédőt. Együttesében ő érte el a legmagasabb VAL mutatót, a teljes mezőnyben pedig csak Báder, valamint Horváth tudott nála jobb értékkel előrukkolni. A tavalyi év legjobb hatodik embere szezonrekord beállítással, 16 ponttal (11-ből 7 mezőnyből, 3-ből 2 büntető), 4 lepattanóval (3 védő, 1 támadó), 3 szerzett labdával, 3 kiharcolt falttal és szezoncsúcsot jelentő 5 gólpasszal zárt, a negatív oldalon mindössze annyi szerepel, hogy 1 alkalommal adta el a játékszert, s 4 személyi hibát vétet.

Legjobb hatodik ember:

Kámán Tamás Atomerőmű SE

Nagyon kevesen számítottak arra, hogy ő lesz az a játékos, aki a padról beszállva mérkőzést nyer csapatának. Ez az állítás nem csak a Paks találkozójára, hanem a teljes játéknapot figyelembe véve fennáll. Azt pedig különösen nem gyanította senki, hogy mindehhez elég lesz csupán 11 játékperc! Tény, hogy idén nagyon jól megy neki a körmendi csarnokban, hiszen április elején (67-93) 13 pontot, közte 3-ból 3 triplát vállalt a paksi győzelemből. A szombati összecsapáson, beállása után, még a harmadik negyed végén három triplakísérletéből mindet a gyűrűbe juttatta, mellyel visszavetette a hazaiak felzárkózási kísérletét. További két jó hármas után hatodikra hibázott, de végül értékesített hárompontossal fejezte be aznapi szereplését, mely rendkívül fontos, győzelmet érő teljesítmény végére tett pontot. Beállította idénycsúcsát, melyet a Factum ellen ért el, de vélhetően jobban örül annak, hogy a hétvégi produktumával komoly érdemben járult hozzá ahhoz, hogy az ASE visszavegye a pályaelőnyt a Körmendtől. 11 játékperc alatt 18/18 pontot (7-ből 6 tripla), 2 lepattanót, 1 szerzett labdát, és 1 gólpasszt tett a közösbe.