A forduló válogatottja - Rájátszás, 3.

A Férfi NB I A-csoportjának rájátszásában a keddi játéknap kizárólag hazai sikereket hozott. A Szolnoki Olaj KK elsőként jutott be a legjobb négy közé, míg a Paks, a Kaposvár és az Alba Fehérvár előtt ott a lehetőség, hogy pénteken lezárják a párharcokat. Friss listánkon három kaposvári, egy-egy szombathelyi, szolnoki, és paksi játékos szerepel a forduló legjobbjai között.

Irányító:

Kálmán László - SZOVA - Trend Optika KC Szombathely

Igaz, hogy 3-0-val búcsúzott a sárga-fekete együttes, de a rutinos irányító ismét bizonyította, hogy messze még az a nap, melyen bejelenti visszavonulását. Hiába múlt 40 éves, még most is tud nagyon jó dolgokat húzni, betölteni a vezér szerepkörét, pluszt hozzátenni együttese játékához. S nem elhanyagolható tény az sem, hogy az edzések mellett a tétmeccseken is sokat tanulhatnak tőle a feltörekvő, fiatal játékostársak. Küzdeni tudása, fanatikus győzni akarása nem lanyhul. Nem rajta múlt, hogy a nehéz helyzetben lévő szombathelyiek most nem jártak sikerrel a tavalyi döntő visszavágóján. Kedd este 19/9 pontot (15-ből 7 mezőnyből, 7-ből 3 tripla), 3 lepattanót (2 védő, 1 támadó), 2 szerzett, 1 eladott labdát, 5 kiharcolt faltot és 7 gólpasszt tett a közösbe a szombathelyiek szezonbeli utolsó mérkőzésén.

Dobóhátvéd:

Christopher Dunn - Kaposvári KK

Hátvéd poszton jól működtek Drahos Gáborral -ő a későbbiekben még kap szerepet listánkon-, melyből jócskán profitált a somogyi alakulat. Az első félidőben inkább a társak kiszolgálásában, személyi hibák kiharcolásában jeleskedett. A záró játékrészben szerzett tíz pontja -társítva Drahos játékával- meghozta a kék-fehérek számára a fordítást, s végül a győzelmet is. 19/6 ponttal (11-ből 6 mezőnyből, 5-ből 2 tripla), 6-ból 5 büntetővel, 3 lepattanóval, 3-3 szerzett és eladott labdával, 5 kiharcolt falttal és 7 gólpasszal zárta a mérkőzést.

Alacsony-bedobó:

Kyle Swanston - Kaposvári KK

Együttese első negyedben szerzett 23 pontjából tízet vállalt magára a cingár amerikai. A folytatásban kevésbé tevékenykedett aktívan a pontszerzés terén, átengedte másoknak a terepet. Azonban nyilvánvaló, hogy ha a mérkőzés első felében nem tesz a közösben olyan komoly pontmennyiséget, mint tette, akkor aligha ünnepelhetett volna győztes csapatot a kaposvári publikum.Végigjátszotta a mérkőzést, s játékával döntő szerepet vállalt a kék-fehérek győzelméből, mellyel egy sikernyi közelségbe kerültek a hőn áhított elődöntőhöz. 23/3 pontot (18-ból 9 mezőnyből, 6-ból 1 tripla), 6-ból 4 büntetőt, 4 lepattanót, 1-1 szerzett és eladott labdát, 4 kiharcolt faltot és 4 gólpasszt jegyeztek fel a lőlapjára. Ezzel a teljesítménnyel ő lett a forduló legjobbja (MVP)!

Magas-bedobó:

Körtélyesi GergelyAtomerőmű SE

Egyenletesen elosztotta pontjait a Körmend elleni fölényes győzelem alkalmával. Eme siker fényében úgy futhat majd ki ő és csapata a körmendi csarnok parkettjére, hogy egy esetleges győzelemmel már péntek este bejuthatnak a bajnoki elődöntőbe. Számos szép zsákolással fakasztotta tapsra a hazai publikumot, sokadjára bizonyította, hogy bármikor képes húzóemberré válni, a padról érkezve pluszt hozzátenni a piros-kékek játékához. 22 ponttal a legeredményesebb paksi játékosként végzett (14-ből 10 mezőnyből, 4-ből 2 büntető), továbbá 7 lepattanóval (3 védő, 4 támadó), 3 szerzett labdával, 2 kiharcolt falttal és 3 gólpasszal fejezte be a mérkőzést.

Center:

Báder Márton - Szolnoki Olaj KK

Saját bevallása szerint nem játszott úgy az Olaj együttese, ahogy azt szerették volna, de így is sikerült - a negyeddöntőkben egyedüli módon - söpréssel, 3-0-val továbbjutniuk, ami két nap extra pihenőt jelent a piros-fekete játékosoknak. Korábbi könyöksérülése nagyon úgy fest, hogy egyre kevésbé zavarja, mely az elődöntőre nézve nagyon jó hír az Olaj KK vezetőinek, szurkolóinak. A válogatott center 15 pontot (9-ből 6 mezőnyből, 5-ből 3 büntető), 13 lepattanóval (10 védő, 3 támadó), 4 szerzett labdával, 6 kiharcolt falttal, és 1 gólpasszal segítette csapatát. Ehhez a teljesítményhez mindössze 24 perc szükségeltetett, negatív oldalon pedig csupán 2 eladott labdát említhetünk nála.

Legjobb hatodik ember:

Drahos Gábor - Kaposvári KK

A záró negyed közepén sorozatban tíz pontot tett hozzá a kaposváriak eredményességéhez, mellyel a kék-fehérek nem csak utolérték az addig vezető vendég együttest, hanem átvették a vezetést, melyet már a lefújásig nem engedtek ki a kezükből. 15/6 ponttal (9-ből 6 mezőnyből, 5-ből 2 tripla), 6 lepattanóval (5 védő, 1 támadó), 1-1 szerzett és eladott labdával, 2 kiharcolt falttal és 5 gólpasszal fejezte be a találkozót. Legutóbb bő egy hónapja, a Körmend elleni siker alkalmával jutott tíz pont fölé. A keddi játéka győzelemhez, s a továbbjutás elérhető közelségéhez juttatta a kaposvári alakulatot.