A forduló válogatottja - Rájátszás, 5.

Vasárnap este végérvényesen lezárultak a Férfi NB I A-csoportjában a rájátszás negyeddöntős párharcai. Eldőlt, hogy az alapszakasz első négy helyezettje, nevezetesen a Szolnoki Olaj KK, az Alba Fehérvár, az Atomerőmű SE, és a Kaposvári KK száll majd harcba a bajnoki döntőbe való bejutásért. Előtte nézzük meg, hogy mely játékosok kerültek a negyeddöntők ötödik játéknapjának válogatottjába.

Irányító:

Christopher Dunn - Kaposvári KK

A mezőny legeredményesebb játékosaként végzett az amerikai irányító. Sokadjára igazolta, hogy az idegszálai tökéletes, nyugodtan rá lehet bízni a vezér szerepét. Az első félidőben nagy szükség mutatkozott pontjaira, melyeket szállított is. A folytatásban mezőnymukájával tűnt ki, melyre minden egyes Alba Fehérvár elleni találkozón nélkülözhetetlen lesz, hogy csapatának győzelmi esélyei legyenek. 23/9 ponttal (19-ből 10 mezőnyből, 6-ból 3 tripla), 8 lepattanóval (7 védő, 1 támadó), 2 szerzett labdával, 5 kiharcolt falttal és 4 gólpasszal segítette, juttatta elődöntőbe csapatát. Negatív oldalon 4 eladott labdát kell megemlíteni nála. Nem először, s nem is utoljára gyűjtötte be a forduló legjobbja (MVP) címet!

Dobóhátvéd:

Vojvoda Dávid - Atomerőmű SE

Péntek esti, körmendi produkciójával nem váltotta meg a világot, nem igazán ment neki a dobás. Aztán vasárnap este nem csak ő, de csapata is jelentősen feljavult, mely továbbjutást ért a Körmend ellen. Kis híján dupla duplás teljesítményt hozott össze, mely egy hátvédtől megsüvegelendő. Amellett, hogy a mérkőzés legeredményesebb játékosa lett, a társak kiszolgálásából is alaposan kivette részét. Amennyiben továbbra is képes lesz a húzóember, illetve vezér szerepét betölteni az ASE-ban, akkor nem lesz esélytelen a tolnai együttes a Szolnok ellen. A Körmend elleni ötödik mérkőzést 21/9 ponttal (12-ből 7 mezőnyből, 7-ből 3 tripla), 9 lepattanóval (7 védő, 2 támadó), 4 eladott labdával, 3 kiharcolt falttal, 5 gólpasszal és 1 blokkolt dobással zárta.

Alacsony-bedobó:

Damian Hollis - Alba Fehérvár

Mivel a PVSK sokkal hosszabbra nyújtotta a párharcot, mint amire a fehérváriak számítottak, így időszerű volt, hogy valamelyik légióstól érkezzen egy kiugró teljesítmény, mellyel hamar eldönthetik a továbbjutás kérdését az utolsó mérkőzésen. Ponterős játékkal nyitotta a Pécs elleni utolsó összecsapást, mellyel megalapozta az Alba előnyét, későbbi dupla dupláját. 17/3 ponttal (10-ből 7 mezőnyből, 3-ből 1 tripla), 10 lepattanóval (6 védő, 4 támadó), 4-4 szerzett és eladott labdával, 3 kiharcolt falttal és 1 gólpasszal fejezte be az találkozót.

Magas-bedobó:

Hendlein Roland - Kaposvár KK

Nem kell ahhoz kiemelkedő statisztikákat, lőlap rublikáit kitöltő strigulákat hozni ahhoz, hogy valaki bekerüljön a forduló válogatottjába. Ennek ékes példáját mutatta be a somogyiak magasembere a Jászberénnyel szemben, győztesen megvívott összecsapáson. Védekezésben együttesek egyik leghasznosabb tagjaként szerepelt. Második negyedben szerzett 8 pontjával nem csak felzárkóztatta csapatát, hanem Dávid Gergellyel karöltve 7 egységnyi forhoz juttatták a fehér-kék mezes alakulatot, mely végül simán győzedelmeskedett, jutott be az elődöntőbe. 10 pontot (10-ből 5 mezőnyből), 8 lepattanót (5 védő, 3 támadó), 3 szerzett labdát, 1 kiharcolt faltot, 2 gólpasszt és 2 blokkot tett hozzá csapata győztes játékához, negatív oldalon mindössze 1 eladott labdát kell felrónunk neki.

Center:

Marko Spica - Kaposvári KK

A kezdés nem sikerült valami jól a szerb centernek, ekkor viszont szerencséjére Dunn pótolta elmaradó pontjait. A folytatásban, különösen a második félidőben aztán "erőre" kapott. A palánk alól és középtávolról is hatékonyan támadta a jászberényiek gyűrűjét, emellett egyeduralkodónak bizonyult mindkét tábla alatt, számolatlanul gyűjtötte a lepattanókat. Ez a performansz győzelmet, továbbjutást, s nem utolsó sorban dupla duplát ért a somogyiak meghatározó játékosának. 20 pontot (18-ból 9 mezőnyből), 13 lepattanóval (7 védő, 6 támadó), 1 szerzett, 2 eladott labdával, 4 kiharcolt falttal, 1-1 gólpasszal és blokkal segítette együttesét.

Legjobb hatodik ember:

Eilingsfeld JánosAtomerőmű SE

Tavaly még a Körmend színeiben pattogtatott a tehetséges magasember. Idén újra elődöntőzhet, igaz most már az Atomerőmű játékosaként. Jóval több lehetőség rejlik benne, játékában, mint amit a kapott játékpercekben mutat. Ha elegendő játékidő jut neki, akkor játékba tud lendülni, s ezzel egy időben bizonyít. Második legeredményesebb hazai játékosként 14/3 pontot (8-ból 6 mezőnyből, 3-ból 1 tripla), 2 lepattanót, 2 szerzett labdát, és 1 kiharcolt faltot tett a közösbe, mindezt 13 játékperc alatt jegyezhették fel a fiatal kosarasnak.