A forduló válogatottja - Rájátszás, Döntő (3.)

Tegnap megrendezték a magyar férfi A-csoportban a döntő harmadik mérkőzését - a forduló válogatottját olvashatjátok!

A korábbi forduló válogatottak:

1. forduló5. forduló7. forduló8. forduló6. forduló9. forduló4. forduló10. forduló11. forduló2. forduló3. forduló12. forduló13. forduló14. forduló15. forduló16. forduló17. forduló18. forduló19. forduló20. forduló21. forduló22. forduló23. forduló24. forduló25. forduló26. forduló

A középszakaszban:

1. forduló2. forduló3. forduló4. forduló5. forduló6. forduló7. forduló8. forduló9. forduló10. forduló

A rájátszásban:

Negyeddöntő (1.)Negyeddöntő (2.)Negyeddöntő (3.), Negyeddöntő (4.)

Elődöntő (1.)Elődöntő (2.)Elődöntő (3.)Elődöntő (4.)

Döntő (1.), Döntő (2.)

Irányító
Brandon Taylor - Alba Fehérvár-Puebla Plus (3)

A fehérváriak irányítója ezúttal talán kevésbé volt főszerepben, mint Szombathelyen, de sallangmentes, nagyon hasznos játékkal járult hozzá ahhoz, hogy csapat egyetlen győzelemre kerüljön a bajnoki címtől. 11 pontot szórt (1/2 dupla, 2/5 tripla, 3/3 büntető), volt 6 gólpassza, 5 pattanója, 1 szerzett és 2 eladott labdája, 3 beütött és 6 kiharcolt faultja, így 34 perc alatt 20 VAL-ig jutott.

Dobóhátvéd
Darrin Govens - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (5)

Govens megint főszereplő volt természetesen, és épphogy nem tudta újra elvenni a Falco az Alba pályaelőnyét, ebből pedig leginkább ő vette ki a részét. Ezúttal 26 pontig jutott, amivel a meccs legeredményesebb játékosa lett (5/12 dupla, 3/7 tripla, 7/8 büntető), emellett kiosztott 7 gólpasszt és leszedett ugyanennyi pattanót is. 3 szerzett labdája mellett volt 5 eladott játékszere is, 4 beütött személyi hiba mellett pedig 11 kiharcolt fault került a neve mellé, így 39 és fél perc alatt 32 VAL-t hozott. Ez volt ugyan a találkozó legjobb mutatója, de mivel nem nyert a Falco, így a legértékesebbnek nem tudtuk megválasztani ezúttal.

Kiscsatár
Winston Shepard - Alba Fehérvár-Puebla Plus (6)

Shepardnak több látványos és emlékezetes megmozdulása is volt (a félidő végén az ő sima ziccerével vette át a vezetést a Fehérvár), de Taylorhoz hasonlóan a mérkőzés nagy részében csendes volt. 11 pont (4/6 dupla, 3/4 büntető), 7 pattanó, 2-2 gólpassz és blokk így is összejött neki - ez 3 eladott labdával, 1 beütött és 4 kiharcolt személyi hibával együtt 19 VAL-t ért 28 és negyed perc alatt.

Erőcsatár
Lóránt Péter - Alba Fehérvár-Puebla Plus (5)

Lóránt az előző meccshez képest jóval jobb statisztikákat hozott, így lényegében biztos volt a helye négyes poszton. 19 ponttal a hazaiak legjobbja volt ezen a téren (7/11 dupla, 1/4 tripla, 2/4 büntető), volt 5 pattanója, 2 gólpassza, 2 szerzett és 1 eladott labdája, illetve 2 beütött és 4 kiharcolt faultja. Kevesebb mint 32 perc alatt 18 VAL-t szállított ezúttal.

Center
Keller Ákos - Alba Fehérvár-Puebla Plus (2)

A fehérváriak másik magyar magasembere, Keller Ákos azonban egy fokkal még jobb teljesítményt nyújtott - faultgondjai voltak bizonyos periódusokban, de védekezésben hatalmas szerepe volt ezúttal is, jól mutatja ezt, hogy ő úgy hozott +17-es +/- mutatót, hogy nem volt fent az utolsó percben, mikor Edwards büntetőivel több hazai játékos is jelentősen javított ezen a statisztikán. Keller 14 pontig jutott ezúttal (6/7 dupla, 0/1 tripla, 2/4 büntető), ráadásul az utolsó perc kezdetén nagyon fontos (és sok faulttal együtt bedobott) duplával növelte 80-77-re csapata előnyét, erre pedig már nem tudott válaszolni a Falco. Volt még 7 pattanója, 3-3 gólpassza és blokkja, 2 szerzett labdája, valamint 4 beütött és 2 kiharcolt személyi hibája, amivel 23 és fél perc alatt is 23 VAL-ig jutott. Ez volt a legjobb mutató a hazaiaknál, Keller játékban is rengeteget számított ezúttal (is), így ő lett a forduló MVP-je.

Legjobb hatodik ember
Tóth Norbert - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (1)
Andrew Barham - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (2)

A Falco két magasemberét vettük ide, mert mindkettejüknek elévülhetetlen érdemei voltak abban, hogy a 38. percben még egál volt a találkozó 73-73-nál. Barham 13 ponttal (3/3 dupla, 2/4 tripla, 1/2 büntető), 6 pattanóval, 2 gólpasszal, 1 szerzett és 3 eladott labdával, valamint 3 beütött és 2 kiharcolt faulttal 24 és fél perc alatt 15 VAL-lal zárt. Tóth Norbert nála is hatékonyabb volt valamivel, hiszen 14 pontig jutott (7/9 dupla, 0/2 tripla), volt 6 pattanója, 4 gólpassza, 1 blokkja és 3 beütött személyi hibája, így valamivel több mint 29 perc alatt 18 VAL-t szállított (nagyjából annyival volt jobb Barhamnál, hogy az amerikainak volt a végén egy kihagyott hármasa és egy beütött faultja).

(Itt a fehérvári Justin Edwardsot meg lehet említeni 18 ponttal és 17 VAL-lal, de neki a végén volt három olyan akciója is, hogy leszedte a pattanót, kiharcolta a faultot, és bedobta a két büntetőt. Ez kevesebb mint egy perc alatt 12 VAL-t hozott neki, de ebből lényegében csak az első két büntető volt perdöntő a végjáték szempontjából, a többinél a Falco már verve volt, egy labdán kívüli meccs volt.)