A forduló válogatottja - Rájátszás, Döntő (5.)

Tegnap megrendezték a magyar férfi A-csoportban a döntő ötödik, mindent eldöntő mérkőzését - a forduló válogatottját olvashatjátok!

A korábbi forduló válogatottak:

1. forduló5. forduló7. forduló8. forduló6. forduló9. forduló4. forduló10. forduló11. forduló2. forduló3. forduló12. forduló13. forduló14. forduló15. forduló16. forduló17. forduló18. forduló19. forduló20. forduló21. forduló22. forduló23. forduló24. forduló25. forduló26. forduló

A középszakaszban:

1. forduló2. forduló3. forduló4. forduló5. forduló6. forduló7. forduló8. forduló9. forduló10. forduló

A rájátszásban:

Negyeddöntő (1.)Negyeddöntő (2.)Negyeddöntő (3.), Negyeddöntő (4.)

Elődöntő (1.)Elődöntő (2.)Elődöntő (3.)Elődöntő (4.)

Döntő (1.)Döntő (2.)Döntő (3.), Döntő (4.)

Irányító
Darrin Govens - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (6)

Govenst nagyon meggyötörte Shepard a mindent eldöntő mérkőzésen, főleg az első félidőben, de a Falco nagy feltámadásából rendesen kivette a részét. 20 pontot szórt összesen (6/10 dupla, 1/7 tripla, 5/5 büntető), volt 8 gólpassza, 5 pattanója, 1 szerzett és 4 eladott labdája, valamint 2 beütött és 4 kiharcolt faultja is, amivel kicsit több mint 39 és fél perc alatt 22 VAL-t hozott. Ez holtversenyben a legjobb volt a két csapat játékosai közül, de mivel nem a szombathelyiek nyertek, nem ő lett a forduló MVP.

Dobóhátvéd
Alhaji Mohammed - Alba Fehérvár (2)

Nagyon felszabadultan játszott Mohammed, ez látszódott a kosarai utáni reakcióin, és a harmadik negyedben kifejezetten könnyedén bontotta meg a Falco védelmét, többször is a gyűrűig "gyalogolt". 15 pontot dobott (6/7 dupla, 1/3 tripla, 0/1 büntető), volt még 3 gólpassza, 2 pattanója, 4 szerzett és 3 eladott labdája, illetve 2 beütött és 1 kiharcolt személyi hibája, ami 25 perc alatt 16 VAL-t jelentett.

Kiscsatár
Váradi Benedek - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (2)

Váradinak, ahogy az egész Falcónak, az első félidőben nagyon nem ment a játék, aztán a másodikban rengeteget lépett előre. Végül 12 ponttal zárt (3/3 dupla, 2/6 tripla), leszedett emellett 7 lepattanót, kiosztott 2 gólpassz, volt 2 szerzett és 1 eladott labdája, valamint 3 beütött és 4 kiharcolt fault, ami 33 perc alatt 19 VAL-t ért összességében.

Erőcsatár
Winston Shepard - Alba Fehérvár (8)

Shepard az egész ötödik meccs kulcsszereplője volt. 18 ponttal az Alba legeredményesebbjeként végzett (8/12 dupla, 0/1 tripla, 2/2 büntető), volt 4 pattanója, 2 gólpassza, 1 beütött és 4 kiharcolt személyi hibája, amivel 34 perc alatt 22 VAL-t produkált. Ez egyrészt Govens mellett a legjobb egyéni mutató volt, másrészt pedig pont Govensen egészen tanári védekezést mutatott be, amivel főleg az első félidőben teljesen megfojtotta a Falco legjobbját és így a szombathelyiek játékát is egyben, ezért ő lett a forduló MVP-je.

Center
Keller Ákos - Alba Fehérvár (3)

Shepard mellett Keller is kulcsszerepet játszott a fehérváriak bajnoki címében. A magyar válogatott centere 9 ponttal zárt (4/8 dupla, 1/2 büntető), volt 1 szerzett és 3 eladott labdája, 4 beütött és 2 kiharcolt faultja, de ennél sokkal lényegesebb volt védekezése, 14 pattanója és 1 blokkja, amivel kevesebb mint 29 perc alatt 14 VAL-t teljesített.

Legjobb hatodik ember
Ivan Zsigeranovics - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (3)

Mohammed kiemelkedett a cserék közül játékával, de mivel bekerült az alapötösbe is, így Zsigeranovics kapott helyet itt most. A szerb center 11 ponttal zárt végül (5/9 dupla, 0/1 tripla, 1/3 büntető), volt 6 pattanója, 2-2 gólpassza és eladott labdája, illetve 3-3 beütött és kiharcolt személyi hibája, ami 26 perc alatt 10 VAL-t jelentett.