A forduló válogatottja - Rájátszás, Elődöntő (3.)

Tegnap megrendezték a magyar férfi A-csoportban az elődöntők harmadik mérkőzéseit - a forduló válogatottját olvashatjátok!

A korábbi forduló válogatottak:

1. forduló5. forduló7. forduló8. forduló6. forduló9. forduló4. forduló10. forduló11. forduló2. forduló3. forduló12. forduló13. forduló14. forduló15. forduló16. forduló17. forduló18. forduló19. forduló20. forduló21. forduló22. forduló23. forduló24. forduló25. forduló26. forduló

A középszakaszban:

1. forduló2. forduló3. forduló4. forduló5. forduló6. forduló7. forduló8. forduló9. forduló10. forduló

A rájátszásban:

Negyeddöntő (1.)Negyeddöntő (2.)Negyeddöntő (3.), Negyeddöntő (4.)

Elődöntő (1.), Elődöntő (2.)

Irányító
Brandon Taylor - Alba Fehérvár-Puebla Plus (1)

Az Alba amerikai egyese kiválóan játszott a ZTE elleni harmadik összecsapáson, hiszen 16 pontos (1/2 dupla, 4/8 tripla, 2/2 büntető), 11 gólpasszos dupla-duplája mellett volt még 5 pattanója, 4 szerzett labdája és 3 kiharcolt faultja is. A negatív oldalra csak 1-1 eladott labda és beütött fault került, így 26 és fél perc alatt 32 VAL-t szerzett. Ez volt a legjobb egyéni mutató a fordulóban, de a zalaegerszegiek annyira foghíjasak voltak, ráadásul Ubilla is korán kiesett náluk, hogy ezúttal nem Taylor lett az MVP.

Dobóhátvéd
Darrin Govens - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (3)

A Falco kisöpörte a Körmendet - igaz, hogy vitatott körülmények között sikerült ez, jelenleg is óvás alatt áll a találkozó, de amennyiben marad az eredmény, akkor a szombathelyiek hibátlan továbbjutásában megint az amerikai hátvéd játszotta a főszerepet. Govens most 21 pontot szórt (5/7 dupla, 1/5 tripla, 8/10 büntető), volt még 9 gólpassza is, 2 pattanója, 1 szerzett és 2 eladott labdája, 3 beütött személyi hiba mellett pedig 9 kiharcolt faultja. Ez 39 perc alatt 26 VAL-t hozott számára - mivel ő volt a Falco legjobbja ezen a találkozón, a másik összecsapáson pedig jóval könnyebb dolga volt az Albának Benke és Norfleet, majd Ubilla kiesése miatt, így ő lett a forduló MVP-je.

Kiscsatár
Winston Shepard - Alba Fehérvár-Puebla Plus (3)

Shepard újra helyet kapott itt, mivel ezúttal is sokoldalúan játszott, egyedül a büntetők nem mentek neki. 15 pontot dobott (6/7 dupla, 0/1 tripla, 3/6 büntető), volt még 6 gólpassza, 4-4 pattanója és szerzett labdája, 1 blokkja, 2 eladott labdája és 4 kiharcolt személyi hibája - ez most kicsit több mint 22 perc alatt 27 VAL-t hozott neki és csapatának.

Erőcsatár
Lasan Kromah - Egis Körmend (3)

A piros-feketék legjobbja a tegnap esti vasi rangadón Kromah volt - rajta múlt ezúttal a legkevésbé az, hogy a Körmend nyert meccs nélkül búcsúzott az elődöntőben. Az amerikai játékos 23 pontig jutott (4/7 dupla, 3/4 tripla, 6/8 büntető), volt még 5 pattanója, 4 gólpassza, 1 blokkja, 2 eladott labdája, 2 beütött fault mellett pedig 6 kiharcolt is. 36 perc alatt 28 VAL-t szorgoskodott össze, ami egyébként a Falco-Körmend találkozó legjobb egyéni statisztikája volt.

Center
Lóránt Péter - Alba Fehérvár-Puebla Plus (3)
Ivan Zsigeranovics - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (2)

Ketten is bekerültek ezúttal center poszton. Egyrészt Lóránt Péter, aki 23 ponttal (7/9 dupla, 3/4 tripla) a székesfehérváriak legeredményesebb játékosa volt tegnap. Volt emellett 7 pattanója, 1-1 gólpassza, szerzett és eladott labdája, valamint beütött és kiharcolt személyi hibája, ami kevesebb mint 23 perc alatt 28 VAL-t ért. Ennél 5-tel kevesebbet, 23 VAL-t hozott "csak" a Falco szerb centere, viszont Zsigeranovics egy jóval szorosabb és nehezebb összecsapáson tudott nyerőember lenni, ezért került be Lóránt mellett ő is "a kezdőbe". 15 perc alatt jutott el 14 pontig (5/7 dupla, 4/4 büntető), 5 pattanóig, 2 blokkig, 1 gólpasszig és 3 kiharcolt faultig.

Legjobb hatodik ember
Lester Medford - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (1)

Zsigeranovics volt a kör legjobb cseréje, méghozzá messze magasan, de mivel ő a kezdőcsapatban kapott helyet, így Medford lett a legjobb hatodik ember - kicsit több mint 32 perc alatt 18 pontot vállalt ezúttal az amerikai (3/7 dupla, 2/9 tripla, 6/6 büntető), 3-3 gólpassza és pattanója mellett volt 2 szerzett és 1 eladott labdája, illetve 4 beütött és 5 kiharcolt faultja is, így zárt végül 14 VAL-lal. James Farr ugyan 15 VAL-t hozott az Albánál, de egy egyoldalú meccsen.