A forduló válogatottja - Rájátszás, Negyeddöntő (2.)

Pénteken és szombaton megrendezték a magyar férfi A-csoportban a negyeddöntők második mérkőzéseit - a forduló válogatottját olvashatjátok!

A korábbi forduló válogatottak:

1. forduló5. forduló7. forduló8. forduló6. forduló9. forduló4. forduló10. forduló11. forduló2. forduló3. forduló12. forduló13. forduló14. forduló15. forduló16. forduló17. forduló18. forduló19. forduló20. forduló21. forduló22. forduló23. forduló24. forduló25. forduló26. forduló

A középszakaszban:

1. forduló2. forduló3. forduló4. forduló5. forduló6. forduló7. forduló8. forduló9. forduló10. forduló

A rájátszásban:

Negyeddöntő (1.)

Irányító
Nikola Pavlicsevics - Szolnoki Olaj KK (1)

A montenegrói irányító ezúttal jobbik arcát mutatta, több bravúrkosarat is szerzett, jól dobott kintről, és még a többieket is megfelelően mozgatta. 20 pontot szórt (2/4 dupla, 5/7 tripla, 1/2 büntető) 7 gólpassz, 4 lepattanó, 1 blokk, 1 szerzett és 2 eladott labda, valamint 3 beütött és 4 kiharcolt fault mellett, így kevesebb mint 34 perc alatt 27 VAL-ig jutott.

(Hozzá legközelebb az irányítók közül pont a túloldalon szereplő Emmanuel Ubilla volt 26 VAL-lal, de az Olaj legyőzte a ZTE-t, a Pécsnél pedig Anthony Nelson 24 VAL-t hozott, de ők is kikaptak a Körmendtől.)

Dobóhátvéd
Alhaji Mohammed - Alba Fehérvár-Puebla Plus (1)
Parrish Petty - Egis Körmend (1)

Mohammed az első körben még épphogy nem került be a forduló válogatottjába, most azonban igen, megint a székesfehérváriak egyik húzóembere volt. 19 pontot dobott (7/11 dupla, 1/3 tripla, 2/4 büntető), volt még 6 pattanója, 3 gólpassza, 1 szerzett és 2 eladott labdája, 2 beütött személyi hiba mellett pedig 7 kiharcolt is, így 36 és fél perc alatt 23 VAL-t szállított. A Körmendtől Petty általában egyest játszik, de az irányításból ezúttal más is jelentősen kivette a szerepét, ezért raktuk be erre a posztra Mohammed mellé. A vasiak amerikai hátvédje 19 pontos (6/11 dupla, 0/2 tripla, 7/7 büntető), 10 pattanós dupla-duplát jegyzett, ami mellett volt 2 gólpassza, 3-3 szerzett és eladott labdája, valamint 4 beütött és 3 kiharcolt faultja, így kicsit több mint 32 perc alatt 22 VAL-t szállított - lényegében a beütött faultokkal került Mohammed "mögé".

Kiscsatár
Lenzelle Smith - Egis Körmend (1)

Nem Petty volt azonban a Körmend legjobbja a pénteki, Pécsen megnyert összecsapáson, hanem a középszakaszban is parádézó Lenzelle Smith, aki ezúttal is borzasztóan kevés hibával és sokoldalúan kosarazott. 23 pontja (4/5 dupla, 3/5 tripla, 6/6 büntető) mellett volt 9 pattanója, 5 gólpassza és 6 kiharcolt személyi hibája. Mindössze 2 eladott labda és 1 beütött fault csúfítja az összképet nála, de 38 perc alatt szerzett 37 VAL-ja messze kiemelkedett ebből a fordulóból, a Körmend idegenben visszavette pályaelőnyét, így ő lett a forduló legértékesebb játékosa.

Erőcsatár
Hendlein Roland - Kaposvári KK (1)

A Kaposvár Simms nélkül is kiegyenlítette a Falco elleni párharcot, ebben pedig óriási szerepe volt Hendleinnek, aki mellé 24 pontot (7/14 dupla, 10/10 büntető), 8 pattanót, 2 gólpasszt, 1-1 szerzett és eladott labdát, valamint 3 beütött és 5 kiharcolt faultot írhattak fel a statisztikusok, így kerek 31 perc alatt 29 VAL-t produkált - ő közelítette meg leginkább Smith-t.

Center
Kemal Karahodzsics - KTE-Duna Aszfalt (1)

A KTE ugyan másodjára is kikapott az Albától, de megint nagy küzdelemre kényszerítették a kupa-, alapszakasz- és középszakasz-győztes fehérváriakat, 5 perccel a vége előtt megint ők tüntek győztesnek. Az nem Karahodzsicson múlott, hogy végül nem tudtak célba érni - a center 13 pontos (4/6 dupla, 5/6 büntető), 11 pattanós dupla-duplája mellett még 3 gólpasszt, 1 szerzett labdát, 3 beütött és 5 kiharcolt személyi hibát is jegyzett, így kevesebb mint 32 perc alatt 27 VAL-ig jutott.

Legjobb hatodik ember
James Farr - Alba Fehérvár-Puebla Plus (1)
Aleksza Popovics - Szolnoki Olaj KK (1)

Petty volt ugyan a legjobb csere a fordulóban, de mivel ő bekerült az alapcsapatba is, így Farr és Popovics is helyet kaphattak itt. A fehérvári center 14 pontig (4/6 dupla, 1/3 tripla, 3/4 büntető), 5 pattanóig, 1-1 gólpasszig és blokkig, 1 szerzett és 2 eladott labdáig, illetve 3-3 beütött és kiharcolt faultig jutott, ami kevesebb mint 22 perc alatt is 15 VAL-t ért neki - nem mellesleg 71-62-es kecskeméti vezetés után 5 ponttal, 2 pattanóval, valamint 1-1 blokkal, gólpasszal és szerzett labdával sokat tett hozzá a fordításhoz. Popovics is ebben játszott főszerepet, ő a ZTE elleni mérkőzés második negyedének egyik főszereplője volt - itt fordította meg teljesen a meccs képét a címvédő. A montenegrói kosaras 16 ponttal zárt (8/8 dupla, 0/3 tripla) 4 pattanó, 2 gólpassz, 1 blokk és 4 beütött fault mellett, így 21 perc alatt 16 VAL-t sikerült összeszednie.