A forduló válogatottja - Rájátszás, Negyeddöntő (3.)

Tegnap megrendezték a magyar férfi A-csoportban a negyeddöntők harmadik mérkőzéseit - a forduló válogatottját olvashatjátok!

A korábbi forduló válogatottak:

1. forduló5. forduló7. forduló8. forduló6. forduló9. forduló4. forduló10. forduló11. forduló2. forduló3. forduló12. forduló13. forduló14. forduló15. forduló16. forduló17. forduló18. forduló19. forduló20. forduló21. forduló22. forduló23. forduló24. forduló25. forduló26. forduló

A középszakaszban:

1. forduló2. forduló3. forduló4. forduló5. forduló6. forduló7. forduló8. forduló9. forduló10. forduló

A rájátszásban:

Negyeddöntő (1.), Negyeddöntő (2.)

Irányító
Darrin Govens - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (2)

A Falco nagyon nehezen, de megtartotta hazai veretlenségét, legyőzték a Kaposvárt, és egy lépésre vannak az elődöntőtől, ebben pedig megint Govens játszotta a legnagyobb szerepet. Az amerikai légiós 23 pontot szórt (4/11 dupla, 3/7 tripla, 6/6 büntető), de volt emellett 9 pattanója, 7 gólpassza, 1 blokkja, 2 szerzett és 1 eladott labdája, valamint 2 beütött és 7 kiharcolt faultja is. Megint végigjátszotta a találkozót, kerek 40 perc alatt 34 VAL-t hozott - ez volt a kör második legjobb egyéni teljesítménye, a Falco szoros meccset nyert, így ő lett a forduló egyik megosztott MVP-je.

Dobóhátvéd
Benke Szilárd - Zalakerámia ZTE KK (2)

Govens egyes posztjából látszik, hogy egy kicsit "magasabb szerkezetű" lett ezúttal a játéknap válogatottja - Benke játszott kettest is, főleg most, hogy Norfleetnek faultgondjai is voltak, és kevesebb mint 22 percet tudott a parketten tölteni, de alapvetően hármas. Ezúttal is ő volt azonban a Szolnokot legyőző zalaegerszegiek legjobbja, ezért került be végül - 15 pontja (6/8 dupla, 0/4 tripla, 3/3 büntető) mellett volt 7 lepattanója, 5 gólpassza, 2 blokkja, 2 szerzett és 1 eladott labdája, valamint 3 beütött és 4 kiharcolt személyi hibája, így 36 perc alatt 24 VAL-t produkált.

Kiscsatár
Lenzelle Smith - Egis Körmend (2)
Winston Shepard - Alba Fehérvár-Puebla Plus (1)

Shepard hármas posztról nem mindennapi dupla-duplát hozott 17 ponttal (6/8 dupla, 0/1 tripla, 5/6 büntető) és 10 gólpasszal - emellett volt még 5 pattanója, 1 szerzett és 2 eladott labdája, illetve 2 beütött és 3 kiharcolt faultja, ami 27 és fél percnyi játék alatt 28 VAL-t ért. A Körmendnél Smith csendesebb volt, hiszen 8 pontjára nem sokan kapnák fel a fejüket (4/6 dupla, 0/2 tripla), viszont volt emellett 13 pattanója, 6 gólpassza, 1-1 szerzett és eladott labdája, valamint 3 kiharcolt személyi hibája, így 37 és fél perc alatt 26 VAL-lal zárt. Smith ugyan valamivel gyengébben zárt Shepardnál, de egy sokkal szorosabb mérkőzésen, emiatt került be ő is az Alba légiósa mellé.

Erőcsatár
Lóránt Péter - Alba Fehérvár-Puebla Plus (1)

Lóránt először követelt helyet magának a rájátszásban a játéknap legjobbjai között, most azonban rögtön 19 ponttal (6/7 dupla, 1/1 tripla, 4/4 büntető), 9 pattanóval, 4 gólpasszal, 2 blokkal, 1 eladott labdával, illetve 1 beütött és 5 kiharcolt faulttal jelentkezett, ami 25 perc alatt is 36 VAL-t ért. Ez volt a kör legjobb egyéni teljesítménye, és ugyan az Alba egy tükörsima találkozón verte a Kecskemétet, de ez nagyban Lórántnak volt köszönhető, így ő is megosztott MVP lett ebben a fordulóban.

Center
Terry Allen - Egis Körmend (1)

Allen kezdi felvenni a ritmust - pénteken még csak tüzelt, de nem töltött, most azonban parádés hatékonysággal szerzett 35 pontot (13/18 dupla, 2/3 tripla, 3/6 büntető), nagyban neki volt köszönhető, hogy a Körmend a maga javára fordította a Pécs elleni harmadik találkozót, és a végén, amikor a vendégek megpróbáltak visszajönni a meccsbe, akkor is több fontos kosara akadt. Volt még 4 pattanója, 1-1 gólpassza, szerzett és eladott labdája, illetve 3 beütött és 4 kiharcolt személyi hibája, így kevesebb mint 29 és fél perc alatt 32 VAL-lal jelentkezett. Ha a beütött faultokat figyelembe vesszük, lényegében ugyanazt hozta, amit Govens és Lóránt, másrészt a játéknap legeredményesebb játékosa volt, így ő is megosztott MVP lett.

Legjobb hatodik ember
Parrish Petty - Egis Körmend (2)

Petty megint a padról jött a Pécs elleni találkozón, és ahogy a második összecsapáson, úgy most is meghatározó szerepe volt, hiszen bár a pontszerzés nem kifejezetten ment neki, 6 ponttal és gyenge hatékonysággal zárt (2/3 dupla, 0/4 tripla, 2/5 büntető), volt emellett 7 pattanója, 8 gólpassza, 2-2 szerzett és eladott labdája, 1 blokkja, illetve 2 beütött és 10 kiharcolt faultja, így 33 perc alatt 22 VAL-lal végzett - 18 VAL-ja volt Lester Medfordnak, a győztesek közül ő volt a legközelebb Pettyhez, Djukanovics az Alba elleni simán elbukott meccsen hozott 21 VAL-t.