Bemelegítés - A-csoport, Rájátszás - Negyeddöntő (4.)

Mindkét hazai csapat az életben maradásért küzd a Férfi NBI/A-csoport mai játéknapján.

Falco-Trend Optika KC Szombathely - Atomerőmű SE, péntek - 18:00

Játékvezetők: Cziffra Cs., Györffy P. A., Szabó G. (dr. Gencsev)

Nagyon hamar eldőlt a keddi, harmadik mérkőzés, ahol Jarrod Jones visszatérése hatalmas pluszt jelentett a Paksnak. A sérüléséből felépülő és újra játékra jelentkező magasember 18 perc alatt produkált 20 pontos, 10 lepattanós dupla-duplát, s amennyiben hasonló játékot hoz Szombathelyen, akkor komoly esélye lesz az ASE-nak, hogy már ma bejusson az elődöntőbe. A Falcónál nagyon hiányoztak a magasemberektől érkező pontok. A Majsztorovics - Krisztanovics duó összesen egy pontot tett a közösbe Pakson, de a további, három hasonló posztú játékos is csak további 16 egységet ért el összesen. A hazaiak nem adhatják át a kezdeményezés jogát a Paksnak, ugyanis épp a legutóbbi mérkőzésen láthattak arra példát, hogy milyen az, amikor a piros-kékek nagyon gyorsan lendületbe jönnek. A Falcónak nagy figyelmet kell fordítani védekezése hatékonyságára, mert csak annak jó működése esetén lesz lehetőségük saját játékukat játszani Perléknek. A mai találkozót is Martinics nélkül vívja majd a sárga-fekete mezes alakulat, s bár akad még sérüléssel bajlódó kosaras a keretben, minden játékosra szüksége lesz Kálmán Lászlónak, aki pályára tud lépni. Az ASE nyugodtabban készülhetett a párharc negyedik felvonására, s minden bizonnyal nem szeretnék továbbnyújtani a sorozatot Szabó Zsolték, már ma bejutnának az elődöntőbe. Kemény találkozó várható, mely nagy valószínűséggel csak a végjátékban dől el.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása 2-1 az Atomerőmű SE javára.

Soproni Sördögök - Kaposvári KK, péntek - 18:00

Játékvezetők: Földházi T., Benczur T., Tőzsér D. (Bodrogváry)

Újra előnybe került a Fekete-legénység, mely a párharc lezárásának érdekében utazik Sopronban. A túra viszont biztosan nem lesz könnyű, ugyanis várhatón telt ház várja majd a mérkőző feleket, a vendéglátók alaposan felszívják magukat az esti összecsapásra. A Sördögök számára az az elsődleges feladat, hogy az egyéni és csapatvédekezésükön is javítsanak, ugyanis a legutóbbi, kaposvári fellépésen a somogyiak 58%-os pontossággal dobtak mezőnyből. Szinte biztos, hogy kétszer egymás után nem lehet ilyen kiugró dobóformát produkálni, de ha nem zár megfelelően a Sopron védelme, akkor a vártnál is keményebb feladat lesz Rujákék számára a mérkőzés megnyerése. Emellett a távoli dobások hatékonyságán is javítaniuk kell a hazaiaknak, mert eddig 24, 13, valamint 27%-os pontossággal értékesítették a hárompontosaikat. Ha ezen játékelemben előrelépést tudnak mutatni, az új kihívást jelent majd a Kaposvár számára. A Kaposvárban eddig minden mérkőzésen Raivio vitte a prímet, mint leghatékonyabb játékos, viszont a húzóemberek mellett támadásban nagyon fontos lesz, hogy Fodor, Jancsikin és Frazier is előlépjen pontszerzésben, mert amikor így történt, akkor rendre győzelemnek örülhettek a kaposvári szurkolók. Ha Boriszov és Thomas védését meg tudják oldani Fekete Ádám tanítványai, akkor nagy mértékben redukálják a Sopron esélyeit, s ezzel együtt komoly lépést tehetnek a győzelem fel. Könnyen lehet azonban, hogy ismétlődik a második mérkőzés forgatókönyve, és egy-két kiemelkedő egyéni teljesítmény dönt majd a találkozó sorsáról a hazaiak javára. Amennyiben viszont át tudja menteni a somogyországi alakulat keddi játékát a ma estére, akkor idegenben ünnepelhetik Hendleinék, hogy újfent négy közé jutottak.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása 2-1 a Kaposvári KK javára.